Що про мобілізацію ув’язнених думають військові? Ми запитали

- Рішення суду і власне бажання відтепер дозволить ув’язненим отримати умовно дострокове звільнення і потрапити на службу в ЗСУ.
- Чи потрібні на фронті люди з кримінальним минулим?
- І чи мають вони воювати в окремо створених військових підрозділах запитали у військових.
Завдяки законопроекту про добровільну мобілізацію ув’язнених, який Верховна рада ухвалила у другому читанні, тисячі засуджених можуть змінити тюремний термін на військовий квиток.
Служити вони будуть в окремих спеціалізованих частинах або в окремих спеціалізованих підрозділах та лише за згодою командира частини.
Згідно закону не можуть бути мобілізовані засуджені за тяжкі злочини, зокрема, умисне вбивство, згвалтування, сексуальне насильство…. А також ті, хто отримали терміни за злочини проти основ національної безпеки.
Що про мобілізацію ув’язнених говорять військові

Роман Ковальський, журналіст, доброволець, солдат 120-ї бригади, рекрутер:
— До мобілізації ув’язнених відношусь спокійно. З журналістської попередньої роботи, буквально за три місяці до вторгнення брав інтерв’ю в нашого вінничанина Віталія. Він звільнився з місць ув’язнення, відбував 15 років покарання за те, що в сутичці в одному з кафе на об’їзній вбив кривдника своєї дружини. По закону Савченка рік йому скостили, відсидів він 13.7 років, вийшов, і ми записували з ним інтерв’ю. Звичайно було видно по очах, що людина відбула довгий термін покарання… Але в лютому 22-го року він записався в ТРО і проходить службу. Тоді в інтерв’ю ми з ним говорили, і я не знаю чому запитав: «Якби була можливість, людям яким залишилось наприклад сидіти рік-два, чи готові вони були б піти в армію, замість того щоб сидіти у в’язниці і не їсти цю баланду?». Він відповів тоді, що до армії пішли б відсотків 80 добрих.
А ще, в моїй роті розвідки, є хлопець Руслан. Він добровольцем прийшов в ТРО, покинув гарну роботу в Польщі, мав дві чи три ходки, і служив так само як всі. І ми над ним трохи жартували, що там шансон слухає, чи через його певну специфічну лексику. Але після того, як він відбув ротацію в Бахмуті, де стрибнув у шахту ліфта дев’ятиповерхівки, коли вона складалася і отримав важкий перелом руки, згодом його гіпс розписували всі друзі і лікарі вінницькі. Коли він той гіпс зняв, пообіцяв подарувати рідній школі, де його м’яко кажучи не дуже цінували.
Тому до тих людей, які відбувають покарання, чи відбули його і хочуть йти служити, в мене взагалі немає жодних застережень.
Володимир Грицик, журналіст, служить в групі розвідки 210-го батальйону 120-ї бригади, окремої бригади ТРО, рекрутер:
— Чи хотів би я воювати з людиною, яка прийшла з місць позбавлення волі? Я скажу, може для когось жахливу річ, в нашому підрозділі служила така людина. Вона і зараз є, і служить, і дай боже ще буде довго служити і жити. Ця людина спокутувала свою провину за Кріминальним кодексом України, а потім вона пішла Україну захищати. І хочу сказати, що зараз це зразковий солдат. І він дійсно зразковий, в нього є військова професія. Кожен може, десь неправильно звернути в своєму житті, а потім повернутися в правильну колію і ми маємо дати шанс цим людям.
Ніхто не позбавляє їх громадянства України, навіть якщо людина засуджена, вона цілком має право захищати свою державу, і будувати її майбутнє. Тому що судимість — це не є якесь тавро, яке ставиться на людину. Так це певна помітка в твоєму житті, виправив ти її чи ні, це вже питання духовного розвитку людини.
Юрій Шейн, сержант 120-ї бригади, 170-го батальйону, головний сержант протитанкового взводу, командир відділення роти РВП, рекрутер:
— До мобілізації ув’язнених відношусь позитивно, людям потрібно давати другий шанс. Але напевно не варто створювати окремі військові бригади, які будуть складатися з людей, що вийшли з місць позбавлення волі, або мають чи мали судимості. Їх краще впроваджувати у вже існуючі військові підрозділи. Тому що тоді людина потрапляє в зовсім інше середовище, не до інших ув’язнених, а до простих бійців, простих робочих і їм буде набагато легше так би мовити асимілюватися.
Євген Костинчук, штаб-сержант 120-ї бригади, 170-го батальйону, водій-гранатометник, рекрутер:
— Ми всі люди, і всі смертні, як кажуть, в житті все може бути. Може хтось там щось вкрав його посадили, зрозуміло що хто вкрав на гривню його саджають на 10 років, а хто вкрав мільйон, його гладять по голові і кажуть — гарний хлопчик… Якщо людина хоче віддати свою сили, своє життя за Україну, то чому б і ні.
Як потрапити з в’язниці до ЗСУ:
- Тільки за власним бажанням засудженого.
- Кандидат на УДЗ подає відповідну заяву, а установа виконання покарань організовує йому проходження первинного медичного огляду в закладах охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України.
- Якщо первинний медогляд успішний, заява засудженого попередньо розглядається установою виконання покарань за обов’язковою участю представника ТЦК і військової частини, де засуджений планує проходити військову службу за контрактом.
- Якщо представник військової частини і установи виконання покарань заяву задовольняють, наступним етапом буде суд.
- Ухвала суду і судове рішення про УДЗ або про відмову у ньому, надсилається до відповідного ТЦК, а також до органу або установи виконання покарань — невідкладно, але не пізніше 24 годин після проголошення.
- Якщо рішення суду позитивне, можна укладати контракт про вступ на військову службу до ЗСУ на посади рядового, сержантського і старшинського складу, а також офіцерського складу, відповідно до військового звання, за якими вони перебувають на військовому обліку.
- У статусі військовослужбовців колишні ув’язнені будуть проходити військову службу виключно у спеціалізованих військових частинах.
- Адміністративний нагляд за такими звільненими буде здійснювати командир військової частини, де вони будуть проходити військову службу.
Читайте також:
До ЗСУ через рекрутингові центри: перша група добровольців навчається на тренувальних базах
Як поводяться вінничани під час хвилини мовчання? Ми запитали
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Тільки за власним бажанням засудженого."
той момент, коли у в"язнів більше прав і свобод ніж у решти