На початку міський голова розказав коротко про статистику захворювань на коронавірус у Вінниці.
Станом на ранок 17 квітня, зареєстровано 126 випадків інфікування коронавірусом. З них 16 вінничан вже одужали. На стаціонарі лікується 18 вінничан, а на амбулаторному лікуванні — 92 пацієнти. Тобто, лікуються в домашніх умовах.
На контролі сімейних лікарів перебувають 517 вінничан, які були за кордоном чи є контактними особами вінничан, що мають коронавірусну хворобу, підозру на неї або перебували за кордоном.
З початку карантину в Вінницькій області проведено 3964 ПЛР-тестів на COVID-19. А протягом цього тижня в медзаклади Вінниці найдішло вже 12 227 респіраторів 2-го і 3-го ступеню захисту, 110 захисних щитків, 6075 захисних костюмів. Їх закупили за кошти бюджету міста.
Подивитися брифінг міського голови Сергія Моргунова можна у цьому відео. А далі є текстова версія, де записали головні питання і відповіді.
Чи закриють міські продуктові ринки, про що з’являли у МОЗ? І якщо закриють, то коли?
— Останні три-чотири дні відбувається велика дискусія щодо закриття ринків. Вчора, була видана постанова головного санітарного лікаря України, якою було рекомендовано закрити ринки. Це питання вже розглядалося на обласній комісії з питань безпеки і надзвичайної ситуації, буде розглядатися й на міській комісії.
На мою думку, закривати ринки не правильно. Це спричине сплеск стихійної торгівлі, розорення і втрати для дрібних фермерів, підвищення цін на продукти в супермаркетах. Але, на жаль, ми зобов’язані виконувати рішення центральної влади. І скоріш за все, з 19 квітня, ринки будуть закрити на території всієї області. У тому числі, й у Вінниці.
Мер Дніпра Борис Філатов обіцяв перекопати дороги до храмів, де священики на Великдень планують збирати паству. Яка ситуація очікується у Вінниці на це свято? Чи дослухається МП до обмежень не збирати у храмі більше 10 осіб?
— Я думаю, що це стосується всіх православних, а не тільки окремої конфесії. Більше місяця Україна на карантині. Ми провели масштабну роботу, щоб не допустити сплеску захворювання. Вінничани, в переважній більшості, дослухалися до карантинних обмежень. Маю велику надію, що всі ці самопожертви не пройдуть дарма. Думаю, що Пасху цього року варто відзначити в колі сім’ї й не ходити до церкви.
Вінничани, які мають легкий перебіг коронавірусної хвороби, лікуються переважно вдома.
Розкажіть про схему їхнього лікування: як здійснюється меднагляд і дотримання самоізоляції, чим лікують та як реагують, якщо стан пацієнта погіршується.
— Пацієнт, що має підтверджене захворювання з легким перебігом чи безсимптомно, перебуває під наглядом сімейного лікаря та поліції. Сімейний лікар спілкується з пацієнтом щодня через соцмережі, вайбер, телефоном тощо. Перевіряє стан пацієнта відповідно до протокола. Періодично сімейними лікарями, з виконанням всіх протиепідемічних заходів, здійснюється перевірка стану пацієнта вдома. Відповідно до цього огляду приймається рішення про госпіталізацію. Також, в разі погіршення стану — пацієнт може викликати екстрену медичну службу «103», яка на «швидкій» забере людину в лікарню.
Через спецрежим роботи транспорту більше людей стали користуватися таксі. Як у Вінниці з контролем їх дезінфекції?
— На початку карантину «Укртрансбезпека» провела зустрічі з керівниками служб таксі й наголосила на проведення дезінфекції машин, забезпечення водіїв засобами захисту. Якщо побачите, що таксисти цього не роблять, то телефонуйте до вінницького управління «Укртрансбезпеки» за номером телефону: (0432)67-13-14. Скарга буде підставою для перевірки або окремого водія, або всієї служби таксі.
Яким чином місто буде виходити з карантину після 24 квітня чи планується продовжити карантин до травня?
— Наше завдання — це перезапуск економіки. Майже два місяці економіка в поганому стані. Думаю, що ми повинні все, щоб економіка поступово розвивалася нормальним чином. Наша команда вже розробляє відповідні заходи. Зокрема, щодо полегшення адмінтиску на малий і середній бізнес, послаблення податкового навантаження в рамках повноважень міськради.
Якщо говорити про сам карантин — скоріш за все, він буде продовжений. Адже багато залежить від того, як пройде Великдень і поминальні дні. Якщо люди не будуть свідомими, й збиратимуться біля церков, може бути сплеск захворювання по всій Україні. Впевнений, що карантин буде скасовуватися поетапно з певними послабленнями тих обмежень, які є зараз запроваджені.
На попередньому брифінгу Моргунов, нагадаємо, розказав, скільки коштує лікування від коронавірусу.
Читайте також:
Зранку вільно — в обід черга. Як перед Великоднем працює Центральний ринок
Дані по СOVID-19 на 17 квітня: в Україні вже 4662 хворих, у Вінницькій області — 296 випадків
Тренування вдома: 22 сервіси та YouTube-канали для занять спортом на карантині
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер