Перше засідання робочої групи проходило сьогодні, 25 червня, і було організаційним. Учасники вирішили зібрати для розгляду список всіх вінницьких вулиць і вибрати серед них ті, які підлягають перейменуванню. Також доручили головному вінницькому архітектору Олександрові Рекуті протягом двох тижнів підготувати презентацію по всіх вінницьких пам’ятниках, які підлягають демонтажу.
За словами голови робочої групи Андрія Реви, закон про декомунізацію достатньо суровий і в ньому передбачено, що підготувати проект по перейменуванню вулиць та площ потрібно до 21 листопада. Якщо робоча група не справиться, цим змушений буде зайнятись голова обласної адміністрації.
До складу робочої групи, яка займатиметься перейменуванням вінницьких вулиць та вирішуватиме долю пам’ятників увійшли відомі вінницькі історики: доктор історичних наук, завідувач кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології ВДПУ ім.М.Коцюбинського Ольга Коляструк, доктор історичних наук, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун; кандидат історичних наук, член обласної редакційної колегії «Реабілітовані історією. Вінницька область» Сергій Калитко, керівник ГО «Спільнота «Історія Вінниці» Олександр Федоришен; кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології ВДПУ ім. М.Коцюбинського Тетяна Кароєва; директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька; депутати міської ради Степан Бессолов, Наталя Космина, Антоніна Іващук; голова Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниці Наталія Панчук; головний архітектор міста Олександр Рекута та начальник Вінницького БТІ Діна Нагірняк. Головою робочої групи призначили заступника міського голови Андрія Реву.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Фрунзе ( Командувач окупаційної армії РФії, яка воювала проти українців в Українській Народній Республіці. Щодо національного складу інтервентів Червоної Армії Російської Федерації в Україні 1920 року, то про нього доповів на 5–му Всеукраїнському з’їзді Рад Командувач більшовицькими військами в Україні М. Фрунзе: 85% особового складу частин Червоної Армії в Україні складали великороси, 9% — українці, 6% — поляки, білоруси, євреї, німці та інші. Ось така «українська» радянська армія «визволяла» Україну від української народної влади у 1920 році… Наприкінці 1920 - на початку 1921 рр. війська Червоної армії, що перебували на окупованій території УНР та входили до новостворених Київського та Харківського військових округів, налічували у своєму складі 1 млн. 200 тис. чоловік з Російської Федерації.
Це знов перепрописуватись таміняти ці довбані книжечки! Я якось і зі старою назвою поживу - все одно мені на тих "важдєй" завжди було начхати.