Головна умова участі проектів - ідея має відповідати стратегії “Вінниця-2020”. Автори вказували не тільки опис проекту і навіщо його впроваджувати, але й повний кошторис впровадження задумки.
1. Нові обличчя Вінниці. Що за “Оводова”?
Такі колажі часто з'являлись під час активного процесу декомунізації у Вінниці та громадських обговорень.
Якщо ви досі не можете зрозуміти, навіщо "декомунізували" вінницькі вулиці, та чому Свердлова тепер варто називати Братів Коріатовичів (цікаво, а як тепер називати Свердловський масив?), а Першотравневу - Магістратською, то за цей проект обов’язково треба голосувати.
Фаїна Мірошник пропонує розмістити на зупинках громадського транспорту стенди або таблички з “з портретами та інформацією про діяльність та заслуги діяча, на честь якого названа зупинка”. За її прорахунками виготовлення 90 інформаційних стендів - підготовка інформації, дизайну, створення рамок для плакатів та їх монтаж - коштує 135 тисяч гривень.
2. Дитяче інтернет-радіо “захопить” всю Україну
Радіостанція, де всі ведучі діти існувало в Саратові, РФ.
Олександр Титко пропонує на базі Вінницького палацу дітей та юнацтва, що на Хмельницькому шосе, 22, створити справжню дитячу радіостанцію. Так, ведучі радіо “Дітвора” будуть транслювати свої програми через глобальну мережу, що дозволить як мінімум “охопити всю Вінницю”. А як максимум - і всю Україну! Так, вінницькі школярі через це радіо зможуть отримувати свіжі новини про шкільне життя та цікаві хобі. За задумом автора, це дозволить дітям “відчути себе справжніми радіожурналістами”. На втілення цього в життя треба 110 тисяч гривень.
3. “Великий брат” наглядатаме за школярами Тяжилова
Бійки в школі, паління цигарок старшокласниками на подвір’ї, конфлікти учнів з вчителями - всього цього не буде в школі №27 на Тяжилові, якщо вистачить голосів за проект Інни Білоконь. Авторка проекту пропонує встановити сучасні системи відеоспостереження, щоб “підвищити рівень безпеки школярів та вчителів, забезпечити швидке реагування на конфлікти в школі, та можливість для батьків учнів слідкувати за дисципліною”.
За проектом планують встановити вісім камер на вулиці та 24 камери спостереження всередині школи. І вони транслюватимуть запис і мережу. Вся апаратура і її монтаж коштуватиме 165 тисяч гривень.
4. Вінниця - місто дружнє до дітей. А до пенсіонерів?
Фрагмент з мультфільму "Вгору!"
Вадим Подорожний та Наталія Корнієнко пропонують громаді реалізувати ідеї Університету третього віку, спрямованого на людей пенсійного та передпенсійного віку. “Проект “Пенсія - не привід сумувати вдома наодинці, разом до навчання та відпочинку” допоможе таким людям розвиватись та відпочивати” - вважають автори ініціативи.
Пенсіонерів навчатимуть англійській, українській мові, психології, правознавству. Ще в рамках проекту можна навчитись рукоділлю, вишивці; дізнатись про особливості духовного розвитку та як в такому віці вести здоровий спосіб життя, займатися пілатасом. А самі “прогресивні пенсіонери”, які не бояться сучасної техніки, освоять комп’ютери, зніматимуть фото та кіно в гуртках.
Шахи будуть? Аякже! І навіть покер для хитреньких бабусь та дідусів.
Щоб це все втілити в життя в кошторису проекту записано 100 тисяч гривень.
5. Лавочки імені Бронюка, Онофрійчука та інших видатних вінничан в Центральному парку
Іменні лавочки вже є в сусідньому Житомирі
Андрій Дмухайло пропонує встановити нові лавочки в Центральному міському парку. Але незвичайні, а іменні.
“Ідея мого проекту полягає в оновлені інфраструктури центрального міського парку, та в тому щоб жителі та гості міста знали про найкращих людей міста, які є нашою гордістю”, - пише автор в проекті.
Так, за задумом автора, лавочки можна назвати на честь вінничан-співаків, музикантів, поетів, художників, працівників освіти та культури і навіть одну на честь боксера.
Всього планується встановити десять лавочок, і стільки ж іменних табличок, що коштуватиме 53 тисячі гривен.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер