Головна умова участі у відборі - проект має відповідати стратегії “Вінниця-2020”. Автор повинен вказати не тільки ймовірний розмір фінансування, але й повний кошторис впровадження задумки.
1. USB-розетки для гаджетів у муніципальному транспорті
Вінничанин Олександр Очеретнюк пропонує місту зробити безкоштовну зарядку одразу на два гаджети в громадському транспорті. Це, на його думку, “буде користуватися попитом у молоді та зробить муніципальний транспорт популярним”. І як пише Олександр, так можна “вбити одразу двух зайців” - доїхати з точки А до Б і підзарядити телефон з 15 до 30%. Вартість однієї такої точки близько 500-600 гривень. За проектом в кожному громадському транспорті міста таких "розеток" бажають створити три. На впровадження ідеї автор нарахував 471 тисячу гривень.
2. Дім-посмішка зі сквером на даху
Автор проекту Олег Погомій бажає за міські гроші прикрасити багатоповерхівку на перетині Привокзальної та Коцюбинського. Так, за задумом вінничанина можна покращити зовнішній вид будівлі, утеплити стіни, а також зробити нову візітівку міста. Бо ця будівля - одна з найбільш помітних у Вінниці з залізничого вокзалу. Але на цьому ідеї автора не закінчуються. Ще він хоче збільшити парковку, зробити рекреаційну зону у дворику та навіть… сквер на даху багатоповерхівки. Вартість проекту - 2 мільйони 300 тисяч гривень. Але чому “будинок-посмішка”? В тексті заявки цього немає. Автор проекту по телефону пояснив, в чому суть:
- Цей дім бачать одним з перших люди, які приїжджають у Вінницю, - каже Олег Погомій. - А колись, під час візиту Гройсмана до міста, було висловлено, що наше місто - це Смайл-сіті, Місто-Усмішка, де люди ходять усміхнені. І тому наш "будинок-усмішка" повинен викликати тільки позитивні емоцїі у гостей та жителів міста.
3. Велопаркінг біля Аграрного з дахом та функцією “СТО”
Невеличкий паркінг на 12 велосипедів пропонує зробити Тетяна Василенко на території студмістечка Аграрного університету. Так, за її словами, можна збільшити популярність активного способу життя та зменшити випадки крадіжок транспорту. І окрім цього, вона пропонує провести електрику на “паркінг” та встановити місце для техогляду велосипеду. На впровадження ідеї треба близько 10 тисяч гривень.
4. Підземні сміттєві баки
Ідея вінничанки Ольги Яворської доволі незвична: баки для сміття з підземними рівнями. Ніби “айсберг”, вся маса якого “під водою”. І це, як вона пише: “зменшить викиди від сміття в навколишнє середовище, прибере неприємний запах та витікаючу рідину в літню пору”. А також - сміттєвози будуть рідше їздити до таких контейнерів (менше CO2 у повітрі). В рамках експерименту вінничанка пропонує закупити три таких контейнери, що обійдеться місту 165 тисяч гривень.
5. Будиночок для годування немовлят (бонус - халявний туалет) на Бригантині
Як не дивно, але автором цієї ідеї виступив чоловік - Дмитро Білуха. Він пропонує перебудувати закинутий дім на Бригантині в двоповерховий буфет-місце для годування/перевдягання немовлят. І ще встановити там безкоштовний туалет, яким можуть користуватися усі бажаючі. У влади автор просить підвести комунікації та надати 75 тисяч гривень на впровадження ідеї.
6. “Розумний” туалет з GPS-контролем
Автор ідеї Олег Филипович має патент на унікальний винахід - “Самомоющийся Автоматический Туалет”. Як він пише в проекті, “туалет має повну автоматику, самоочищення, антивандальне виконання корпусу”. Сюди зможуть ходити люди з обмеженними можливостями, і чомусь туалет має GPS-управління. Навіщо? Злив води за сигналом супутника? На виготування однієї такої “біокабінки” автор нарахував близько одного мільйону гривень.
Нагадаємо, найкращі проекти будуть впроваджувати за кошти міської казни - 5 мільйонів гривень. Відкрите голосування вінничан за проекти триватиме з 1 по 10 квітня. Автори ідей можуть претендувати на суми від 200 тис. грн. до 1 млн. грн. – це великі проекти, та до 200 тис. грн. – малі проекти.
На сайті міськради можна подивитися інші ідеї, які пропонують вінничани у "Бюджеті громадських ініціатив".
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер