Понад 63 тисячі дітей навчаються у закладах Вінниці. А скільки є укриттів? (ІНФОГРАФІКА)
- З вересня у Вінницькій громаді почали навчання у 105 закладах освіти — це школи та дитсадки.
- Освіту здобувають понад 45 тисяч школярів та 18 тисяч вихованців дитсадків.
- Особливу увагу приділяють безпеці учнів та персоналу. Тому скільки є укриттів? Для яких закладів міська влада їх почала ремонтувати, будувати?
Цього року вперше за парти сіли 4 тисячі 310 першачків. А наприкінці навчального року на останній дзвоник прийдуть 2 тисячі 126 випускників.
Натомість 194 учні, які не перебувають у Вінниці, здобувають освіту дистанційно на базі початкової школи №5 та фізико-математичного ліцею №17.
Про це ми дізналися з рішень виконкому (1, 2), які опубліковані на сайті Вінницької міськради.
Скільки учнів за партами, а скільки онлайн
Отож, станом на 14 вересня, у Вінницькій тергромаді працюють 61 дитсадок, в яких виховують понад 18 тисяч юних мешканців. З них — 359 дітей з-поміж переселенців.
«Кількість груп у закладах дошкільної освіти у порівнянні з минулим навчальним роком не змінилась. Однак, не зважаючи на те, що до закладів громади зараховані діти з сімей переселенців, загальна кількість дітей в ЗДО зменшилась у зв’язку із виїздом частини мешканців громади за межі України», — йдеться у доповіді директорки департаменту освіти міськради Оксани Яценко.
Наразі ми маємо чергу на зарахування дітей до дитсадків — 346 дітей. Це зумовлено тим, що не всі наявні дитсадки в громаді мають укриття і відтак продовжують працювати.
Щодо шкіл, то в нашій громаді працюють 44 заклади загальної середньої освіти. Серед них дві початкових школи, чотири гімназії, 37 ліцеїв та одна спеціальна школа.
Очно навчаються у 22 закладах 24 тисячі 669 учнів, що становить 54,1 % від загальної кількості.
У змішаному режимі (поєднання очної та дистанційної форм) освітній процес здійснюється для 20 689 учнів (45,2%) у 20 закладах освіти.
Плюс ще у двох школах (Малі Крушлинці, Гавришівка), в яких наразі відсутнє найпростіше укриття в будівлі та на відстані до 500 метрів від неї, 327 (0,7%) учнів розпочали навчальний рік в онлайн форматі.
Що по укриттях
У 24 дитсадках є найпростіші укриття. Серед них — у чотирьох дитсадках зробили поточний ремонт укриттів, у 20 — капремонт.
Триває поточний ремонт укриття в дитсадку села Стадниця, капремонт у дитсадках №27 і 67. Розпочинають ремонтні роботи укриттів в дитсадках №47 та 77.
А щодо решти дитсадків? На думку посадовців, уже вичерпані можливості з облаштування найпростіших укриттів у підвальних чи цокольних приміщеннях дитсадків. Це стосується, зокрема, шести закладів дошкільної освіти — №№20, 23, 28, 36, 38, 60. Для них побудують протирадіаційні укриття, розробляється проєктно-кошторисна документація. Роботи з будівництва планують розпочати у 2024 році.
Що ж до шкіл, то під час повномасштабної війни виконали ремонти найпростіших укриттів у 28 закладах. Зокрема, у 23 школах зробили капремонт, а у п’яти — поточний.
Нещодавно завершили капремонт найпростішого укриття в приміщенні початкової школи ліцею №13.
Триває ремонт у напівпідвальному приміщенні вінницького ліцею №30. Запланували виконати ремонт підвалу закладу освіти в селі Малі Крушлинці
А для шести ліцеїв у Вінниці побудують протирадіаційні укриття: №№11, 12, 13, 23, 30, 33. Причина також у тому, що ці заклади не мають приміщень під найпростіші укриття. І те, що поблизу цих ліцеїв немає інших захисних споруд.
«На разі, освітній процес у цих закладах організований за змішаною формою, укладено меморандуми про використання приміщень, де є укриття, з юридичними особами різних форм власності», — повідомила директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко.
Попіклувалися і про наповнення укриттів різними речами. На це з бюджету Вінниці витратили 15,3 мільйона гривень. За цю суму закупили лавки, стільці, каримати, мати спортивні, ліжка, розкладачки, контейнери для зберігання продуктів, баки для технічної води, сигнальні жилети, ліхтарики, урни для сміття, одноразовий посуд, печиво, воду.
Ліквідація наслідків ракетного удару
Крім того, у 2023 році продовжуються роботи з термореновації (утеплення) закладів вінницького ліцею № 23 та Вінницького міського палацу дітей та юнацтва. Триває реставрація будівлі ліцею № 2.
Продовжили роботи з відновлення будівлі дитсадка № 27, яка зазнала руйнувань внаслідок вибухової хвилі від ракетного удару 14 липня 2022 року. А от на ремонт ліцею №8, що теж постраждав внаслідок російської атаки, шукають гроші від міжнародних донорів.
Ще розпочали роботи з реконструкції (термомодернізації) будівлі вінницького ліцею № 18. Крім того, у 2023 році здійснюється капітальний ремонт покрівель трьох закладів загальної середньої освіти: вінницькі ліцеї № 19, № 30 та Вінницько-Хутірського ліцею.
Раніше, нагадаємо, ми розповідали, за скільки для вінницьких ліцеїв побудують протирадіаційні укриття.
Читайте також:
Вінницькі школярі будуть навчатись на місяць довше. Як до цього ставляться вінничани?
Які спеціальності найчастіше обирають абітурієнти у вінницьких вишах? Визначили ТОП-3 професії
50 питань для відвертої розмови з дитиною, або Як батьки можуть розговорити свою дитину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.