Вінницькі школярі будуть навчатись на місяць довше. Як до цього ставляться вінничани?

Вінницькі школярі будуть навчатись на місяць довше. Як до цього ставляться вінничани?
  • У новому навчальному році діти можуть пробути за партами з 1 вересня по 28 червня. Відповідну постанову ухвалив Кабмін. 
  • Мотивація була в тому, що не всі школи в змозі працювати стабільно під час війни, тож дають час на опанування знань «з запасом». Плюс, самі школи зможуть визначати, коли має прозвучати останній дзвоник.
  • Якої думки про таку тривалість навчального року вінничани? Ми запитали.

28 липня Кабмін ухвалив постанову №782 про початок навчального року під час дії воєнного стану в Україні. За документом, наступний навчальний рік триватиме до 28 червня 2024 року.

У Міносвіти зазначили, що метою постанови є зменшення загроз життю та здоров'ю претендентів на освіту та працівників закладів освіти у період дії воєнного стану. При цьому вирішальне слово, коли буде останній дзвоник в школі, залишається саме за педагогічними радами шкіл.

Але, якщо навчання триватиме аж до 28 червня, то чи схвалюють це вінничани?

Ми запитали перехожих у Центральному парку.

Юлія (32), у декретній відпустці

— Я не вважаю це за потрібне. У мене, наприклад, дитина буде навчатися в 3 класі. І їй буде важко ще вчитися у першій місяць літа, коли вона звикла, що вона на канікулах в діда у селі. І якщо буде така можливість, то у червні ми не будемо ходити в школу. Бо немає сенсу тримати третьокласників так довго в школах.

Олександр (59), підприємець

— Ставлюсь до цього нормально. Якщо в червні діти продовжать вчитись, то гадаю треба зробити більше спортивний, природознавчий нахил освіти. Щоб діти якомога більше проводили часу на свіжому повітрі, відвідували екскурсії, а не тільки за партами сиділи.

Світлана (62), грає в оркестрі

— У дітей повинні бути літні канікули. Я працювала в музичній школі, то в травні я своїх дітей уже відпускала, щоб вони мали час на відпочинок. І у вересні вони вже повні сил та охоче навчалися. Тому я за те, щоб у дітей були повноцінні канікули влітку.

Олег (19), студент

— Якби я зараз вчився у школі, то для мене таке довге навчання не було б на краще. Бо коли я вчився у 10-11 класі, то у мене були такі дні, що мав 7-8 уроків. Тобто, з навчання повертався о четвертій годині. Тому якщо робити навчання ще на червень, то краще б навантаження на дітей рівномірно розподілити, аби не було так багато занять. 

Лілія (59), педагогиня

— Я вважаю, що так нормально буде. Двох місяців канікул вистачить на відпочинок. Та й батькам буде легше, коли дитина ходитиме до школи, адже не у всіх є можливість відправити дітей у літні табори чи в село до родичів.

Галина (50), сортувальниця на пошті

— Якщо це необхідно, то нехай вчаться до кінця червня. Бо, наприклад, якщо у нас будуть якісь воєнні дії, то краще діти вдома з батьками будуть сидіти, аніж у підвалах в школах. Але тоді, наприклад, зимові канікули можна зробити на увесь січень. 

Микола (68), працюючий пенсіонер

— Я гадаю, що краще буде, якщо діти відходять в школу по 31 травня і спокійно собі підуть на канікули. І не тільки школа, а й училища, виші. Але розумію, що це не просто так ухвалили, адже в країні війна. А то навчання, яке усе в онлайні, не є нормальною освітою. Які від цього будуть лікарі, які інженери?

Чому школам додають ще один місяць на освіту дітей? Пояснили у департаменті освіти Вінницької міськради.

— Загалом під час навчального року, школи мають відпрацювати 175 робочих днів. Проте сама постанова уряду про тривалість навчання до 28 червня діяла й минулого року. Втім, школам Вінницької міської громади вдалося відпрацювати ці 175 робочих днів до 1 червня. Отож, якщо ситуація в країні буде стабільною — наскільки це можливо в умовах воєнного стану, - навчальний рік у закладах загальної середньої освіти може закінчитися раніше 28 червня. Все залежить від ситуації в країні, й в тому числі у нашому регіоні, — пояснила директорка департаменту освіти Оксана Яценко.

Опитування

Як ви ставитеся до того, що навчальний рік триватиме аж до 28 червня?

 

Читайте також:

Які спеціальності найчастіше обирають абітурієнти у вінницьких вишах? Визначили ТОП-3 професії

50 питань для відвертої розмови з дитиною, або Як батьки можуть розговорити свою дитину

Чому вже рік не ремонтують ліцей №8, який постраждав від ракетного удару 14 липня?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • clipso splitter

    Лілія (59), педагогиня ти в адекваті?

keyboard_arrow_up