По 5000 гривень можуть отримати вінничани на оздоровлення дітей загиблих військових — подробиці

- Члени сімей загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників та Захисниць України отримати матеріальну допомогу на оздоровлення дітей.
- А саме п’ять тисяч гривень можна отримати один раз на рік на кожну дитину до 18 років. Як отримати таку матеріальну підтримку?
Про умови участі в програмі розповіли у департаменті соцполітики Вінницької міськради.
Дають гроші на кожну неповнолітню дитину
Допомогу на оздоровлення дітей надають матері/батьку або усиновлювачу /опікуну дитини. Її розмір складає п’ять тисяч гривень на кожну дитину в родині оборонця, віком від 0 до 18 років (станом на день подання заяви про надання такої допомоги).
— На кожну дитину, яка є в родині загиблої людини, буде по 5000 гривень на оздоровлення. Тобто, якщо троє дітей — буде 15 тисяч гривень. Одна дитина — 5000 гривень. Таку виплату передбачили раз на рік, — говорила раніше директорка департаменту соцзахисту Валентина Войткова.
Із заявою та пакетом документів на отримання допомоги на оздоровлення дітей необхідно звернутися до 10 грудня 2024 року.
Важливо! Для участі в програмі такі родини мають бути членами Вінницької міської територіальної громади або внутрішньо переміщеними особами та перебувати на обліку в Єдиному муніципальному реєстрі осіб, які мають право на пільги, доплати та послуги коштом міського бюджету.
Потрібно зібрати чимало документів
Для отримання допомоги необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання та надати наступний пакет документів:
- заяву на ім'я міського голови;
- документ, що посвідчує особу – паспорт заявника (сторінки 1 і 2, а також сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання) або ID картку з довідкою про реєстрацію місця проживання;
- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (або довідку про відмову) заявника;
- свідоцтво про народження дитини;
- довідку про місце реєстрації дитини (дітей);
- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану департаментом соціальної політики міської ради (у разі необхідності);
- рішення про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі необхідності);
- посвідчення члена сім’ї загиблого або члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України, з пред’явленням оригіналу, а для дітей віком до 14 років – відповідної довідки;
- посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти, з пред’явленням оригіналу, а для дітей віком до 7 років – відповідної довідки;
- документ військово-лікарської комісії із зазначеною причиною смерті загиблої людини, з пред’явленням оригіналу;
- витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або сповіщення, видане військовою частиною, яке містить інформацію зникнення безвісти військовослужбовця (для дітей безвісти зниклих за особливих обставин Захисників і Захисниць України);
- довідку про відкриття особового банківського рахунку заявника.
Причини відмов та строки виплат
У рішенні міськради, де прописаний Порядок виплат допомоги на оздоровлення, зазначили, що заява та документи на надання допомоги на оздоровлення дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у 2024 році приймаються до 10 грудня. Але виплати, за погодженими заявами, будуть проводити якомога швидше.
Не пізніше 15 числа місяця управління соцзахисту формує списки заявників та подає до відділу виплат департаменту соцполітики. Там, своєю чергою, подають затверджені списки до департаменту фінансів міськради. І зрештою, за ухваленими заявками перераховують кошти на банківські рахунки заявників.
Підстав для відмов у нарахуванні допомоги на оздоровлення дитини є тільки три: 1) заявник не надав згоду на обробку персональних даних; 2) заявник не є членом Вінницької міської територіальної громади та не перебуває на обліку в департаменті соцполітики міської ради як внутрішньо переміщена особа; 3) заявник надав не повний пакет документів.
Куди звертатися за консультаціями?
Отримати додаткову інформацію можна за номерами телефонів та адресами:
- Управління соціального захисту населення (Лівобережне): Вінниця, Замостянська, 7, 068-983-83-40, 093-190-83-93, (0432)50-86-70, 50-86-77.
- Управління соціального захисту населення (Правобережне): Вінниця, Космонавтів, 30, 097-101-58-40, 063-856-62-72, (0432)50-83-88, 50-91-33.
До Дня пам’яті Захисників і Захисниць України, нагадаємо, члени сімей оборонців можуть отримати грошову виплату.
Читайте також:
Соцзахист військових та їх сімей: що дають і як отримати виплати
Скільки коштує здобути вищу освіту у Вінниці: огляд найпопулярніших вишів
Безперебійний інтернет у Вінниці: як та за скільки отримати доступ до мережі за відсутності світла
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.