На сесії міської ради, що була 30 вересня, 44-м питанням розглянули пропозицію «Автомайдану Вінниччини» скасувати будівництво паркану. Однак, лише 13 депутатів з майже п’ятидесяти присутніх народних обранців підтримали це. Результати поіменного голосування можна подивитися у посиланні, на аркуші з 44-м питанням.
Сесія міської ради. Фото зі сторінки фейсбуку Юлії Григи
«Встановлення огорожі є позитивним рішення для нашого міста з багатьох аспектів. Це насамперед естетична сторона Вінниці, як європейського міста. Це сприяє покращенню безпеки в парковій зоні і багато іншого. Ми сподіваємося, що парку буде приділятися увага і в подальшому, а саме реконструкція атракціонів, відновлення місць для відпочинку, ремонт асфальтного покриття», – висловила позицію депутат міської ради Людмила Ваколюк.
Журналісти 20minut підрахували, на що можна було б витратити цю суму для розвитку парку:
Що можна купити за 3,1 мільйони гривень замість паркану навколо парку?
У соцмережі критикують депутатів
Активісти «Автомайдану» розкритикували рішення депутатів у фейсбуку:
«Наступного разу, коли Батьківщина буде розповідати про недостатнє фінансування шкіл і садочків, нагадайте їм про голосування за виділення грошей на паркан», — пише Таїса Гайда
«Проект рішення про скасування «паркану» провалили! Очікувано. Але сумно, що так працюють інструменти прямої демократії. Проект рішення було підготовлено за результатами місцевої ініціативи», — пише голова правління ГО “Філософія серця” Юлія Грига.
Хто споруджуватиме паркан?
Також у міській раді розповіли, що 27 вересня Департамент комунального господарства та благоустрою міськради прийняв тендерну пропозицію щодо будівництва паркану за 4,4 млн грн, яке погодилося провести підприємство «Агропродсоюз». У тендері зазначено, що паркан буде із металевих секцій та матиме декоративні елементи у вигляді герба міста. Будівництво паркану проводитиметься у 2016 – 2017 роках.
скріншот з сайту Prozzoro.org
Це ж підприємство виграло вісім тендерів з травня по серпень 2016 року, організатором яких виступав Департамент комунального господарства міськради. «Агропродсоюз» вигравав тендери на реконструкцію тротуарів, парковки на Хмельницького шосе, освітлення вулиць та ремонт трамвайних зупинок. Загалом, товариство заробить більше 8,5 мільйонів бюджетних коштів.
Нагадаємо, виділити близько двох мільйонів гривень на огорожу навколо Центрального парку вирішили на сесії міської ради, що відбулася 27 травня. Потім стало відомо, що цю суму збільшили до 3,1 мільйонів. Це рішення викликало обурення у громадських активістів та вінничан, які створили петицію. Електронне звернення набрало необхідних 350 підписів лише за добу. 17 червня представники кількох міських департаментів презентували бачення огорожі навколо Центрального парку.
Чи треба будувати паркан навколо Центрального парку?
Читайте також:
У міськраді показали як може виглядати огорожа навколо Центрального парку
За три мільйони міськрада огородить Центральний парк. Навіщо?
За даними поліції, вандалізму в Центральному парку немає. Навіщо паркан?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Дуже хотілося б бачити в озелененні кісточкові роду слива (алича, слива, нектарин, персик, абрикоса, вишня), тим більше що вони без проблем розмножуються і кісточками (цей спосіб практично безкоштовний) і навіть дають придатні до їжі плоди, А супер-сортів для міської зеленої зони і не треба.