Відпочинок за огорожею. Паркан вартістю у три мільйони незабаром з’явиться навколо Центрального парку імені Горького. Ми підрахували, що один метр двокілометрового паркану коштує 1548 гривень. І мерія вирішила виділити таку суму, щоб “не крали квіти”
- У нас що, більше ні на що витрачати гроші? У нас уже друга коляска дитяча “полетіла”, бо немає тротуару, де гуляти. Усі ці переходи та пандуси - вони ж під кутом 90 градусів! - обурюється Оксана, яка гуляла по парку разом з дитиною.
Її чоловік на ім’я Олексій, додає:
- А на “Урожаї”? В мене вже дитина два рази із візочка “вилітала”. То краще б це зробили. Стояв собі стільки років парк неогороджений, а тут нате - два мільйони на паркан вирішили витратити.
Але в мерії мають думку, що парк треба огородити відповідно до європейських стандартів. За словами міського голови Сергія Моргунова, на ніч парк закриватимуть. Парк Горького призначений лише для відпочинку вінничан, а не для поїздок на автомобілях.
Планують два кілометри огорожі
У Прес-центрі Вінницької міської ради кажуть, що кошти в сумі 2,2 мільйона гривень передбачено використати на побудову огорожі навколо Центрального парку. Загальна протяжність паркану два кілометри (2002 метри).
А тут, наприклад, поставити турнікети. Місце непогане
У департаменті фінансів нам розповіли, що кошторис паркану збільшився до 3,1 мільйона гривень.
— Ми збільшили суму на 900 тисяч гривень, - каже директор департаменту Наталя Луценко. — Бо колишня вартість проекту не відповідала дійсності.
Чиновники вважають, що потрібна огорожа, бо “крадуть квіти”.
- Кругом у всьому світі парки режимні, працюють до 10-ї години, потім закривають. Парк повинні прибирати, там є матеріальні цінності, окрім того, в парку часто крадуть дуже багато рослин. Я особисто бачив, як жінка прийшла з лопаточкою і викопала рослини. Я запитав, що вона робить, на що жінка здивовано відповіла: «А що, не можна?» Ми настоюємо на тому, що огорожа навколо парку повинна бути відновлена, — каже директор комунального підприємства «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський.
Деталі проекту
Проект паркану, як нам розповіли в прес-службі мерії, робили в Департаменті комунального господарства та благоустрою міста. Його очільник Володимир Ніценко, розказав про деякі деталі проекту огородження навколо Центрального парку.
Зараз "паркан" навколо парку - це залишки бетонного підмурку ще з радянських часів
- Паркан буде кований, на бетонному підмурку, який збудуємо заново, а старий демонтуємо. Окрім цього, плануємо до кінця 2016 року влаштувати додаткову парковку з боку Магістратської та облагородити прилеглу територію. Важлива деталь в тому, що огороджувати арки з боку Грушевського та площі Гагаріна ніхто не буде, це пам’ятник садовому будівництву. І ніхто не буде обмежувати вхід до парку, як пішоходам, так і велосипедистам, - каже Ніценко.
Вартість метра паркану - 1500 гривень
На жаль, головний комунальник Володимир Ніценко не розповів, скільки коштуватиме метр паркану разом з роботою, пославшись на те, що треба “уточнювати у проекті”. І розповів, що детально відповість на питання на прес-конференції, яка відбудеться незабаром. А до того журналісти RIA зробили власні підрахунки: загальна довжина майбутнього паркану буде 2002 метри, а кошторис проекту - 3,1 мільйона гривень. Отже, один метр обійдеться міському бюджету у 1548 гривень. Можливо, ці кошти ще частково витратять на облагородження території: це точно не відомо.
Дерева, мабуть, будуть вирубувати, щоб збудувати паркан
Але вже було відомо, що комунальне підприємство «Вінницязеленбуд» планує створити газони на місці витоптаних стежок. В огорожі буде сім входів: з Грушевського, з Хлібної, з площі Гагаріна біля арки, біля «Райдуги», з Магістратської (колишня Першотравнева) навпроти готелю “Профспілковий”. А також заїзд для технологічного транспорту з боку Магістратської біля літнього парку.
1500 гривень для метра кованого паркана - це дуже мало
Олександр Притула (33), директор ковальської майстерні “Alexander&Sylvester”
- Насправді, ціна дуже низька. Скоріш за все, це не кований паркан, а зварювання металевих елементів. Тому що якісна огорожа з кованого металу всередині не порожня, а складається з металевого прокату, загартованого в печі. Після цього елементи зварюються в готову конструкцію. І щоб не допустити корозії, зварювальні шви обов'язково чистять і вся поверхня металу покривається цинком. І в кінці робіт необхідно пофарбувати ковку спеціалізованою матовою фарбою. Так метал не заіржавіє протягом п'яти-десяти років. Усе це коштує чимало, тому вартість якісного, створеного за нормами, кованого паркану буде від 5000 гривень за квадратний метр. А 1500 гривень за метр - це звичайні трубки, зварені між собою, покриті найдешевшою фарбою.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Щоб вам цей паркан поперек горла став. Квіти охороняти. Тьфу. Щоб машини не їздили можна патрульних запрягти на місячник і штрафів нагризти, тим паче того паркану що там є достатньо, щоб ніхто не їздив.