За добу на сайті петицій набралося вже більше півтисячі голосів вінничан, які проти паркану. Але на сесії депутати проголосували за пропозицію бюджетного комітету про побудову паркану за 3,1 млн.
Щоб не допустити створення з Центрального парку “вольєру”, вінничанин Владислав Боднар створив електронну петицію.
- Парк буде недоступний для людей після 23 години. Це просто обурює. Ні в якому разі це не треба допустити, - пише він в зверненні.
Звернення набрало необхідні 350 підписів менше, ніж за 24 години. Вінничани встигли висловити своє “проти” у петиції до початку сесії у міськраді. Але депутати це проігнорували.
Планують два кілометри огорожі
Прес-центр Вінницької міської ради повідомив, що кошти в сумі 2,2 млн грн передбачено використати в першому півріччі поточного року на побудову навколо центрального парку ім. Горького огорожі. Вона передбачає бетонний підмурок. Загальна протяжність паркану два кілометри (2002 метри).Один із "неофіційних" входів до паркуВ департаменті фінансів нам розповіли, що кошторис проекту збільшився до 3,1 мільйони гривень.
— Ми збільшили суму на 900 тисяч гривень, - каже директор департаменту Наталя Луценко. — Бо минула вартість проекту не відповідала дійсності.
Прозорий паркан зачинятимуть
За словами міського голови Сергія Моргунова, на ніч парк закриватимуть. Дана територія буде призначена лише для відпочинку вінничан, а не для поїздок на автомобілях.
Поки що вхід до парку вільний. Журналісти RIA/20 minut нарахували 8 "неофіційних" ходів до парку.
Головний архітектор міста Олександр Рекута розповів, що парк огородять гарним прозорим парканом.
- А щодо звинувачень, що це дорого, то як архітектор вважаю, що архітектурна діяльність повинна бути дорога, а поняття "економіка повинна бути економною", це було за часів Брежнєва, — каже він.
Але не тільки паркан буде новим у Центральному парку. КП «Вінницязеленбуд» планує створити газони на місці витоптаних стежок. В огорожі буде сім входів (з Грушевського, з Хлібної, з площі Гагаріна біля арки, біля «Райдуги», з Магістратської (колишня Першотравнева) навпроти готелю "Профспілковий". А зі сторони літнього театру буде проїзд для технічного транспорту.
У міськраді кажуть: вандали витоптують траву та квіти. Та на клумбах парку - тільки зарослий розарій.
- Кругом у всьому світі парки режимні, працюють до 22-ї години, потім їх закривають. Парк повинні прибирати, там є матеріальні цінності, окрім того, в парку часто крадуть дуже багато рослин. Я особисто бачив, як жінка прийшла з лопаточкою, і викопувала рослини, я запитав що вона робить, на що жінка здивовано відповідає: «А що, не можна?». Ми настоюємо на тому, що огорожа навколо парку повинна бути відновлена, — директор КП «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський.
Якою може бути прозора огорожа?
Прокоментував, які з професійної точки зору огорожі називаються прозорими, вінничанин Сергій Кудріч, який вивчав цю тему.
— Під поняттям "прозорий паркан" ми можемо припускати огорожу із полістиролу (наприклад, з такого матеріалу виготовлені стіни критих зупинок в районі “Книжки”). До цього поняття відносяться і невисокі металеві паркани, гратовані, які складаються зі стовбчиків та ціпків, “пергола” (металевий каркас, на які натягнуті зелені насадження, які плетуться). Освітлені — це також ознака прозорої огорожі, - каже Сергій.
RIA спитали думку вінничан
Журналісти “20 хвилин” опитали вінничан, що прогулювалися парком, чи влаштовує їх рішення міськради пустити огорожу за 2,2 мільйони по його периметру. Із опитаних 11 людей 10 не в захваті від такої ідеї.
У двох подружок Віки та Олени сьогодні випускний. Новоспечені одинадцятикласниці теж проти паркану у парку.
- Парк - це відмінне місце для прогулянок - щоб зібратися разом із друзями, погуляти. Якщо зроблять обмежений доступ, то…
- Просто дурість буде, якщо чесно, - підхоплює її подруга Олена. - Візьміть та побудуйте нові майданчики якісь, а не просто викинути ці два мільйони. Це ж нікому користі не принесе. Невже у нас мало хворих дітей, яким можна віддати ці гроші?
Олексій із дружиною Оксаною везуть кожен по дитячому візочку з дітками - вибралися у парк погуляти.- У нас що, більше ні на що витрачати два мільйони? У нас вже друга коляска дитяча “полетіла”, бо немає тротуара, де гуляти. Усі ці переходи та пандуси - вони ж під кутом 90 градусів! - обурюється Оксана, почувши, куди депутати Вінницької міськради вирішили витратити два мільйони.
Олексій додає:
- А на “Урожаї”? В мене вже дитина два рази із візочка “вилітала”. То краще б це зробили. Стояв собі стільки років парк неогороджений, а тут нате - два мільйони на паркан вирішили витратити.
Усього журналісти “20 хвилин” нарахували 8 входів до парку: одні більш-менш парадні, інші - така собі дірка у старенькій огорожі заввишки у пів-метри.
Але у самому парку набагато більше “дірок”, на які непогано було б витратити гроші. Наприклад, жахливий асфальт чи “”вбиті” часом сходи. Що ж до квітів та трави, які немовбито витоптують вандали - дивіться самі.
У Європі парки з огорожами, але не всюди зачиняють
Юрій Степанець, голова ГО “Наше Поділля”:
- Мабуть буду банальним. Не розумію такого рішення міської ради, ні мотиваційної частини ні економічної. За ці самі кошти можна зробити реконструкцію в самому парку. Можна замінити сотні лавок, встановити сучасні громадські простори, щоб людям було комфортно і безпечно в парку і вдень, і вночі. А за ті кошти, що залишаться після встановлення лавок, ще можна було б встановити пару десятків відеокамер, щоб люди почувались безпечно. Якщо взяти два відомих парки в Лондоні, то Грін парк (в його частині також знаходиться відомий Гайдпарк) не закривають на ніч, а Грінвіч парк закривають. Але закривають парки в Парижі У тій же Польщі парки не закривають - багато з них навіть огорожі не мають.
Тільки вісім депутатів проти
На сесії міськради, 27 травня, депутати розглядали більше 28 питань. І одне з них - щодо створення паркану навколо Центрального парку імені Горького. Більшість народних обранців віддали свій голос "за" побудову паркану. Разом з цим проти такого витрачання бюджетних коштів проголосували депутати Ганна Давиденко, Олександр Зєрщиков, Олександр Колісник, Володимир Околіта, Олег Ткаченко. Дмитро Уманець, Олександр Семененко, Людмила Кондратюк утримались від голосування. З 55 депутатів 11 не були на сесії взагалі.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
"поняття "економіка повинна бути економною", це було за часів Брежнєва - это прэлэстно, ящетаю.
А ваще - все в духе времени. Заборы, запреты, ограничения - все шоб вы себя все больше свободными ашушали.