Безводнівчани завчасно обговорили такий формат виставки хусток — показати їх на загальний огляд біля своїх будинків. Ідея теж виникла експромтом. Про це 20minut.ua розповіла голова громадської організації «Туристична Ямпільщина» Мирослава Марченко.
— Незадовго до свята ми разом з місцевими жителями розчищали у лісі джерело, яке тут називають Червона криничка, — каже пані Мирослава. — Під час спільної справи запропонували місцевим долучитися до свята хустки. Пропозицію сприйняли охоче. Незалежно від віку, кожній хотілося показати свої хустки. Нема такої жінки, яка б не мала бодай декілька видів хусток.
Певні сумніви у декого викликало місце для виставки.
— Як це так — почепити хустку на воротях? Або на хвіртці, чи на паркані? — говорила одна з жінок. — Люди не засміють за таке?
Трохи подискутували і вирішили, що всі дотримаються домовленості: на воротях — так на воротях. До організації активно долучилися староста села Володимир Бойко, завідучвач клубу Надія Гуменна. Все вдалося! було на що подивитися! Яка ж це все-таки краса — наша українська хустка! Це не тільки головний убір. Швидше, витвір мистецтва.
У Безводному є вулиця з незвичною назвою — Ракова шийка.
— Ви ж не дивуєтеся з назви села під Вінницею Медвеже Вушко, — говорить пані Мирослава. — У Безводному своя родзинка — Ракова шийка. Звучить гарно, мені подобається.
На думку співрозмовниці, жителі цієї вулиці виявилися найбільш активними учасниками свята.
— На цій вулиці жінки заквітчали всі будинки! — каже Марченко. — Виставили не тільки хустки. Тут можна було побачити домоткані доріжки, вишиті рушники. Красота така, аж очі вбирає. Гостей, які прийшли подивитися, зустрічали господині. Найкращу з хустин залишали для себе, аби одягнути у день, що став для них святковим.
Навіть чоловіки допомагали. Пропонували місце, де краще їх буде видно з вулиці. Краєм ока споглядали на дружин чи донечок. У барвистих хустках вони стали ще красивіші. Жартували: коли вже буде свято чоловічого капелюха?
— Гарній жінці гарно й в пілці, але саме хустка робить молодицю такою прекрасною, як Великодня паска, — сипала жартами одна з гострих на язик жіночок.
Веселкою хустин прикрасили центр села. Над ними написали слова «Ото хустка! Ото кінці!»
Ще й фотозону влаштували. Стіл накрили. Пісню заспівали. У танок пішли.
Виставка хусток — це добре. Насправді мешканці Безводного своєю участю у святі демонстрували ще й активну життєву позицію. Вони виявили бажання долучатися колективно до інших важливих справ.
— Відчувалося, що люди хочуть своїми силами змінювати громаду, — розповіла завідувач клубу Надія Гуменна. — Вони вносили пропозиції, щоб ще можна зробити, обговорювали плани на майбутнє. Володя Гуменний, він художник, обіцяв розписати автобусну зупинку, аби мала кращий вигляд. Зацікавила ідея розвивати зелений туризм. Для цього у нас є чудові місця. У лісі багато цілющих трав. Чому б не збирати їх і не готувати трав’яні чаї. Славиться село своєю кухнею, деякі з її страв є ексклюзивними, незвичними для інших сіл.
— Я відчула, що безводнівчанам потрібен організатор і вони охоче візьмуться за діло, — говорить голова громадської організації. — Наша «Туристична Ямпільщина» спробує допомогти їм в організації зеленого туризму. Про це ми говорили з сільським старостою Володимиром Бойком. Він теж активно долучився до організації свята хустки. Приємно працювати з тим, хто хоче працювати.
Читайте також:
Три бойові історії вінничан: граната в БТР, «Дика качка» на Зеніті, несподівана зустріч на «нулі»
Прокуратура зацікавилася тими, хто «поклав око» на цукрозавод в Іллінцях
У жовтні видали зарплату $392. Як зросли заробітки в області та хто по скільки отримує?
«Коли везли в лікарню, бідкалася, що розбила батькову машину». Гвардієць врятував 19-річну дівчину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер