— У машини розбито передок і зад, а дівчина жива, її врятували подушки безпеки, вони приглушили удар, інакше страшно подумати, що могло статися, — каже фельдшер восьмого Калинівського полку Нацгвардії Роман Ясинчук.
Це він надав першу допомогу постраждалій в ДТП 19-річній дівчині.
Дівчина не справилася з керуванням і злетіла з траси. Машину вдарило об дерева.
Сталося це неподалік від залізничного переїзду після виїзду з Калинівки у напрямку Вінниці. Дівчина добиралася до обласного центру. Проживає у Калинівці.
В цей час по трасі до Вінниці проїжджав санітарний автомобіль згаданого військового підрозділу. Разом з водієм їхав фельдшер старшина Роман Ясинчук. Побачивши ДТП, сказав водієві зупинити авто.
— На місці аварії уже зібралися водії проїжджого транспорту, — розповідає медик. — Дівчина знаходилася у напівлежачому положенні. Була при свідомості, але в шоковому стані. Говорила тихим голосом. Сказала, що дуже болить голова. Оглянув її. Переконався, що нема переломів, тобто не потребує спеціального обладнання для транспортування.
Хтось з чоловіків викликав поліції, швидку. Поліцейські з’явилися оперативно. Я запитав їх, чи можна забрати постраждалу в лікарню. Поклали її на медичні ноші і повернулися назад в Калинівку. Як правило, постраждалого доставляєш у найближчий медичний заклад. До районної лікарні звідти ближче, ніж до Вінниці.
По дорозі фельдшер весь час запитував про самопочуття постраждалої. На його здивування, у відповідь чув про інше. Дівчина бідкалася, що розбила батькову машину. Причому, повторювала це неодноразово. Ще сказала, що не встигли замінити літні шини на зимові.
У дорозі повідомила телефон свого хлопця. Йому зателефонували і розповіли, що сталося, попросили повідомити батьків. Схоже, батьки дізналися про аварію саме від нього. Фельдшер зустрівся з ними у лікарні. Наступного дня зателефонувала бабуся дівчини. Подякувала фельдшеру.
Він побажав швидкого одужання постраждалій.
— Без струсу мозку у такій ситуації не обходиться, — каже медик. — Дай Бог, аби не виявилося інших ускладнень.
Ще раз згадує про подушку безпеки. Ось що врятувало молоду водійку у тій ситуації. Так вважає співрозмовник.
Роман Ясинчук випускник Погребищенського медучилища. Після строкової служби пішов контрактником у Калинівку. Тут він з 2012 року.
Війна на Донбасі кардинально змінила службу фельдшера. Майже весь 2014 рік провів в АТО. Поверталися на декілька днів перепочину, і знову їхали на Схід.
Каже, після 2014-го не було жодного року, коли б він не їздив у зону АТО. Щоправда, останні відрядження тривали три місяці. На відміну від того, що було на початку бойових дій.
Рятувати бійців доводилося з різними травмами. Один з випадків чи не найбільше врізався у пам’ять. Було це під Слов’янськом на Донеччині у вже згаданому «гарячому» 2014-му.
— Ми тоді відбили блокпост у «сепарів», — згадує співрозмовник. — Я чергував на ньому разом з іншими. Раптом надійшло повідомлення: БТР переїхав бійця. Терміново потрібна допомога медика. Сталося це біля комбікормового заводу на околиці Слов’янська.
Медик каже, що постраждалому військовому тоді повезло. Машина проїхала по ногах. Він залишився живий. Терміново наклали джгути і доправили в медичну частину.
Про фельдшера-гвардійця Романа Ясинчука 20minut.ua розповів прес-офіцер восьмого полку Нацгвардії капітан Микола Коваль.
Читайте також:
Смертельна ДТП на Келецькій. За кермом мікроавтобуса не було водія
Загибла за кермом прокурорської машини секретар суду була тверезою. Подробиці ДТП в Барі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
20-тонна фура зійде в кювет через зіткнення з такими . І на цвинтарі будуть мати нахабство про мам і тат розповідати.
НУДИТЬ