Найнижчий у Білопіллі. Який рівень радіації в області станом на 14 вересня

Найнижчий у Білопіллі. Який рівень радіації в області станом на 14 вересня
  • Спеціалісти виміряли радіаційний фон на метеостанціях Вінницької області. Оприлюднили результати станом на 14 вересня.

Показники опублікував Вінницький обласний центр з гідрометеорології.

— За минулу добу радіаційний фон на метеостанціях Вінницької області не перевищував норму (25 мкР/год), — йдеться у повідомленні.

Станом на 9.00 14 вересня радіаційний гамма-фон становить:

Відео дня
  • Вінниця (вул.Івана Богуна,127) — 14 мкР/год,
  • Білопілля — 9 мкР/год,
  • Хмільник — 12 мкР/год,
  • Липовець — 12 мкР/год,
  • Жмеринка — 15 мкР/год,
  • Гайсин — 14 мкР/год,
  • Могилів-Подільський — 12 мкР/год.

Допустиме значення рівня радіаційного фону згідно Норм радіаційної безпеки України: 30 мкР/год.

Прогноз погоди по місту Вінниці 

Сьогодні, 14 вересня, синоптики прогнозують мінливу хмарність.  Вночі та вранці туман. Вітер 5-10 м/с. Температура вночі 6-11° тепла, вдень 18-23° тепла.

На наступні дні 15-16 вересня:

  • Хмарно з проясненнями.
  • 15 вересня вночі невеликий дощ, вдень дощ.
  • 16 вересня вночі без істотних опадів, вдень часом дощ.
  • Вітер 7-12 м/с.
  • Температура вночі 10-15° тепла, вдень 20-25° тепла.

Ядерна небезпека

Росіяни продовжують контролювати Запорізьку АЕС, шантажуючи та наражаючи при цьому весь світ на ядерну небезпеку. Ми поговорили з фахівцем з питань радіаційного захисту Головного управління ДСНС у Вінницькій області Олегом Семеновим про можливі наслідки техногенної катастрофи, а також попросили його припустити, що відбуватиметься у Вінниці, якщо містянам справді загрожуватиме радіація. 

За словами фахівця, наслідки ймовірної аварії залежатимуть від її типу, потужності та територій, що будуть забрудненими. На останній фактор впливатимуть зокрема погодні умови: пора року, наявність опадів, напрямок та сила вітрів на різних висотах тощо. 

На сайті Державної інспекції ядерного регулювання України можна знайти прогнозування радіаційного стану за умови потенційної аварії. До прикладу, якби аварія на ЗАЕС сталася в період часу з 31 серпня до 3 вересня, то найбільшу загрозу вона б становила для Кримського пів острова, півдня Херсонської та Запорізької областей, акваторії Чорного моря, територій Румунії, Болгарії, Туреччини й деяких регіонів росії. 

Однак це не означає, що усі ці території перетворилися б на непридатні для життя, та з них потрібно було б евакуйовувати населення. 

Ось таким був би вигляд та маршрут радіаційної хмари:

Додамо, що у квітні місцева влада запровадила у Вінниці три додаткові типи сигналів. Загалом їх тепер чотири: про повітряну небезпеку нас чи не щодня сповіщають звуком сирени. Сигналом хімічної небезпеки вибрали звук церковних дзвонів. Сигнал радіаційної небезпеки — дзвін набат. Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потягу.

Захист від радіації

Перш за все потрібно укритися у житлових будинках. Важливо також знати, що стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізаційне випромінення у два рази, цегляного — у 10 разів. Будинки з бетонних плит є ще кращим захистом. 

Захист вважається надійним лише у разі неможливості потрапити до приміщення повітря зі шкідливими елементами. Тому потрібно заклеїти всі шпарити у вікнах, дверях, вентиляційних каналах. 

На перший час запастися водою та їжею. Централізоване водопостачання у Вінниці бере початок у річці Південний Буг (відкритого типу джерела, що у разі радіаційної небезпеки може швидко забруднитися), тому перекрийте крани й користуйтесь іншими джерелами води: водомати, водяні бочки, закриті криниці. Їжу краще тримати в  поліетиленових мішках й у холодильнику. В ідеалі — харчуватися консервами. 

Вас також може зацікавити й цей текст: «Можливо, доведеться евакуйовуватися» — вінницькі науковці пояснюють, що може бути у разі хімічної атаки.

 

Читайте також:

 Друга бустерна вакцинація проти COVID-19: кому не рекомендують робити

До яких лікарів можна звертатись без направлення: відповідь МОЗ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Евгений Богданов
    Що ж ви так лажаєте з коментарями... Ось попередній був топчик, коли ви писали, що у Вінниці найвищий.

keyboard_arrow_up