Якщо від Вежі, що в центрі міста, йти прямо по вулиці Миколи Оводова (колишня Козицького — авт.), то можна потрапити в прохолодний парк. Звідти відкривається чудова панорама Південного Бугу.
Тут є оглядові майданчики, кам’яні сходи, лави та смітники. Щоправда, останні не дуже-то й використовуються, судячи з того, скільки сміття можна побачити, прогулюючись Кумбарами.
На узбережжі зустріли рибалку, що якраз витягував улов. Чоловік не захотів представитися, але охоче розказав, що раніше біля берегу стояв паром, що возив людей в бік військового містечка, бо Київського мосту тоді ще не було.
Дивіться також: Репортаж з парку Кумбари
Не зміг стримати рибалка і свого обурення з приводу сміття навкруги. Двірники іноді сюди спускаються та прибирають.
— Усе ж для людей робиться. Куди молодь прийде погуляти, подихати свіжим повітрям? Вони приходять сюди поспілкуватися. Але якщо приходять, то беруть щось випити, та й так і залишають ці пляшки. Чим розвинутіша цивілізація, тим нижче культура. Зараз всім начхати, що буде завтра, — зажурено казав рибалка.
У середині липня з’явилася петиція, в якій вінничанин Владислав Боднар звертав увагу міської влади на жахливий стан парку «Кумбари».
«Цей парк був створений у 1930-х роках. Сьогодні стан парку просто жахливий. Складається враження, що місцева влада на нього повністю забила. Це ганьбить наше місто. З цим терміно щось треба робити», — писав Боднар.
Проте, його звернення підтримали лише 86 людей.
Чому парк не прибирають та які є наміри на нього? Очільник департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко сказав, що там прибирають один раз на тиждень.
— Ми там нещодавно косили газони, прибирали сухе гілля. Прибираємо раз на тиждень там. Знаю, що там розроблюються плани на оновлення парку, але більше розкажуть в департаменті архітектури, — відповів Ніценко.
Головний архітектор міста Олександр Рекута, сказав, що плани на парк є. Але ще нічого конкретного.
— Поки що наші фахівці зробили фотофіксацію, подивилися в якому стані сходи Артинова, пішохідні доріжки. Хочу з спеціалістами пройтись цим парком, щоб подивитися, що можна зберегти, а що треба вже оновлювувати. Тобто, конкретних намірів зараз немає, але маю думку, що парк Кумбари залишиться тихою, рекреаційною зоною з оглядовими майданчиками, без особливих розваг.
Сходи Артинова востаннє ремонтували в 2012 році.
У мерії тоді планували відновити доріжки парку Кумбари та освітлення, чого так і не сталося.
Парк закладений в кінці 19 століття. На вході в парк - старовинні сходи. Спроектував ці сходинки для міста, тоді вже відомий у Вінниці архітектор Григорій Артинов на початку 20 століття. У минулому, 118 східців з великого каменю служили для спуску до порома з крутої скелі, який сполучав Нове Місто з островом Спорт. На цьому острові раніше займалися активними видами спорту, але після того, як збудували Сабарівську ГЕС, цей острів опинився під водою.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Йопперный театр! И здесь рыбалка!
У Альоны было так: "Там ми зустріли рибалка, що якраз витягував улов. Він розповів, що раніше в цьому місці був паром". https://vn.20minut.ua/Kult-podii/koli-hlopchakami-grali-v-futbol-spuskalisya-syudi-piti-vodu-ribalka-pr-10626799.html
У Чудновского "На узбережжі зустріли рибалку, що якраз витягував улов. Чоловік не захотів представитися, але охоче розказав, що раніше біля берегу стояв паром".
Фотки одни и те же, не сильно опиленный плагиат налицо.
Я ф шоке, дорогая редакция!