У неділю, 22 квітня, знову зібралися на обговорення про майбутнє «Хіміку». Жителям мікрорайону представили три варіанти розвитку парку, які відрізнялися кількістю ігрових майданчиків, зелені та простотою реалізації. Чим більше усіляких розваг — тим менше залишається озеленення та більше ресурсів доведеться витратити на створення нового парку.
На зустрічі люди висловили невдоволення тим, що влада не враховує думку громади, яка останніх три роки вимагає благоустрій парку. Люди сподіваються, що ці обговорення нарешті запустять відродження «Хіміку».
Крім того, якщо ви бажаєте висловити свою думку про те, як відродити парк, то обговорення сьогодні ще будуть — з 17:00 до 19:00.
Керівниця «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко сказала, що фахівці інституту врахували думки мешканців на зустрічі, яка була у парку, 10 квітня.
-Сьогодні розкажемо, які сценарії розвитку парку можуть бути. Плануємо разом з вами та всіма зацікавленими сторонами ухвалити цей варіант і представити його депутатській комісії. Коли ухвалять - почнемо розробляти концепцію. Маємо встигнути з цим до осені, щоб парк почали оновлювати наступного року, — сказала Дяченко.
Працівниці центру представили на широкий загал результати минулих обговорень.
Що має бути в «Хіміку»:
62,6% людей проголосували за дитячі майданчики; 51,5% — за місця для відпочинку та лавочки; 29,3 — спортивний майданчик, 15% — велодоріжка; 11% — паркан, 5,1% — молоді насадження. Крім того, 2% виступили за будівництво храму УПЦ КП.
Чого немає бути у «Хіміку»:
58,1% опитуваних виступили проти будівництва церкви, а ще 38,7% — взагалі проти будь-якої нової забудови. 17% бажають, щоб у «Хіміку» не було безладу, пустиря та бруду. Ще 10,8% опитуваних — проти капличок, 4,3% — проти хрестів. Усього взяли участь в опитуванні 100 осіб.
На основі цього дослідження група експертів, 11 квітня, сформувала три варіанти розвитку парку «Хімік». Як зазначила Аліна Дяченко, ці сценарії є лише «нарисами», «чернетками», які будуть змінюватися.
— Ваша думка нам потрібна, щоб зрозуміти в якому шляху потрібно рухатися далі.
Отже, урбаністи пропонують такі варіанти розвитку парку.
«Природній»
Тихій спокійний парк для прогулянок та відпочинку із акцентом на розвиток озеленення територій. У ньому буде нове освітлення, лави, туалет, урни, контейнери з пакетами для прибирання за собаками, відновлення дитячих майданчиків та спортивних площадок без збільшення їх площі
«Активний»
Парк для активного відпочинку з дітьми та занять спортом, основна увага приділяється облаштуванню дитячих майданчиків та спортивних зон. У парку буде: все те ж саме, що у першому випадку, а дитячі майданчики розширять — зроблять багатофункціональні майданчики для дітей віком до 5 років, для школярів, спортмайданчик з тренажерами.
«Багатофункціональний»
Парк з окремими зонами для дітей різного віку, зонами для занять спортом, розважальними та іншими об’єктами. У ньому має бути все, що перелічено у перших двох сценаріях і плюс: поле для гри у футбол/волейбол/теніс/бадмінтон тощо; мотузковий парк, майданчик для тренування собак, зона для настільних ігор тощо.
Варто зазначити, що чим більше об’єктів буде в парку — тим менше зеленої зони залишається. Також, парк з багатьма розвагами потребує найбільше ресурсу — як фінансів, так і часу на їх впровадження, про що казали урбаністи.
Будівництво церкви у сценаріях не було, про що підмітила тільки одна людина з сотні присутніх. Так, у відкриту, ніхто з присутніх не казав, що є потреба побудувати храм православної церкви чи іншої релігії на території «Хіміку».
Далі людям пропонували заповнити нотатки з поясненнями чому вони «За» або «Проти» того чи іншого варіанту розвитку. Та вкинути у скриньку — після всі голоси порахують. Як пояснювали урбаністи, це потрібно для розуміння про громадську думку місцевих жителів.
— Надалі ми запитаємо й інші зацікавлені сторони — працівників спорткомплексу, міську раду, представників релігійної громади, працівників офісів, що знаходяться у колишньому будинку культури поряд з парку. Це треба аби охопити всі думки та сформувати план розвитку парку Хімік, — пояснила керівниця КП «Інститут розвитку міст» Аліна Дяченко.
Хоча без конфузів не обійшлося: чи то жартома, чи дійсно всерйоз один з чоловіків пропонував створити «релігійний квартал» на Стрілецькій (колишній Червноармійській - авт.)
— Можна розташувати його поблизу військового гарнізону. Поставити там храми Київського, Московського патріархатів, мечеті, католицькі костели. Так, помолився, замилував гріхи та пішов одразу Вітчизну захищати. Ну добра ж ідея?
Ще люди запитували чи враховували думку тих опитувань, які проводилася останні три роки. Дяченко відповіла, що вони вивчають громадську думку станом на 2018-й.
— Буде сумно, якщо це знову залишиться на папері. Ми хочемо, щоб був позитивний результат та нарешті, щоб щось почалося робити, — казала їй у відповідь жінка.
— Якщо це знову затягнеться на 1-10 років, то це лише викличе підвищення недовіри міській владі, — висловив ще одне твердження присутній чоловік. — А цей парк ще й обличчя міста. Бо в місцеву спортшколу приїжджають команди з інших країн. Тому потрібно всебічно вивчити думку всіх сторін.
Ближче до 14:00 урбаністи побачили, що людей на зустріч прийшло дуже мало. Тому вирішили перенести обговорення на п’яту вечора. Тому, якщо бажаєте долучитися, то ще маєте час.
Читайте також:
«Хай живе Хімік!». Що хочуть зробити з парком жителі Замостя
Церкві не передали парк «Хімік». І що тепер там буде?
Парк «Хімік» має бути з церквою чи без? Що на це кажуть жителі Замостя
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Дід
Валентин Колесник
Жора
зы. Когда КРИМИНАЛ становиться властью и бандиты в одном деле с криминальной властью.... это называется бандитская ,криминальная страна.....
Вообщем бандиты скинули бандита Яныка и не могут нажраться баблом......
Next reply Жора
Жора reply Next
зы. Ну и братья его друзья..... Одна тема, одно дело))))))
Next reply Жора
З.А.Глядач reply Жора
Сергій Поліщук
Вінничанин reply Сергій Поліщук