На минулому тижні ми розписували про становище парку «Хімік»: захаращеною та засміченої паркової зони у Замості. Привідом стало те, що депутати хотіли передати частину (22 сотки - авт.) парку під забудову релігійній громаді. Там мав бути храм Української православної церкви Київського Патріархату.
Але вже на самій сесії, 23 лютого, питання вирішили зняти з голосування. Депутатка Антоніна Іващук запропонувала питання «Хіміку» відправити «на доопрацювання». Міський голова Сергій Моргунов зазначив, що вирішити долю «Хіміку» потрібно разом з громадою: проводити круглі столи, обговорення та конкурси на визначення проекту розвитку парку.
У коментарі «20хвилин» блогер та громадський активіст Віктор Перлов висловлював думку, що вінничани мають самі вирішити, що робити з парком.
— Хімік» сьогодні — це і дитячий майданчик, і бігова доріжка, і місце для прогулянок та громадської активності. Єдине місце на всю Лівобережну частину Вінниці, — казав Перлов. — Сподіваюсь, після Сабарова, паркану навколо парку, Дерева Свободи керівництву міста вистачить мудрості відмовитись від прийняття рішень «через коліно» і розпочнеться діалог громади та влади. Тільки так Вінниця зможе отримувати якісні справедливі рішення з цілковитою підтримкою громади.
Такий діалог влади з громадою незабаром може статися. У спільноті «Дизайн міського середовища» громадська активістка Таїса Гайда написала, що подала місцеву ініціативу до мерії.
За цією ініціативою чиновники мають зробити:
Під місцевою ініціативою про парк «Хімік» підписалися очільники семи вінницьких громадських організацій.
За положенням «Про місцеві ініціативи» це мають винести на найближчу сесію міськради, що відбудеться 30 березня.
Під час опитування, яке журналісти проводили на минулому тижні, мешканці Замостя казали, що «Хімік» потрібен як парк, а не як околиця православного храму. Та говорили, що у Вінниці й так багато церков.
Читайте також: Парк «Хімік» має бути з церквою чи без? Що на це кажуть жителі Замостя
Те, що церков більше, ніж три — ні для кого не секрет. Чому три? Бо саме стільки у Вінниці є офіційних парків, за словами головного архітектора міста Олександра Рекути.
— Це парк імені Горького, парк Дружби народів та історичний парк на П’ятничанах, - казав Рекута. - І хоча навколо Вінниці є багато лісу, галявин, з яких можна було б створити парки, вони всі є державній власності.
Отже, скільки у Вінниці церков? Для підрахунку скористувалися відкритими даними у мережі. І для аналізу брали тільки православні церкви Київського та Московського патріархату. Оскільки на громадських обговореннях у 2016 році говорили про зведення православної церкви у «Хіміку» однієї з цих конфесій.
Нагадаємо, що протягом кількох місяців чотири команди урбаністів робитимуть «Коцюбинського 2.0»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер