На 600-річчя зводять муніципальний будинок. Яка вартість квадратного метра?

- На Вишеньці триває будівництво каркасної десятиповерхівки, об’єкту програми «Муніципальне житло».
- Особливість дому в тому, що квартири тут продають по квотах, які розподіляють на працівників бюджетних установ, військовослужбовців, на молоді сім’ї та інші категорії.
- Хто забудовник житла, якою є ціна, і скільки наших захисників зможуть придбати квартир в цьому будинку?
У Вінниці триває будівництво ще одного будинку по програмі «Муніципальне житло». Десятиповерхівку зводять на вулиці 600-річчя, про що повідомив на своїй facebook-сторінці заступник міського голови Андрій Очеретний.
«Це буде каркасний будинок з підземним паркінгом. Замість звичного природного газу тут все розраховано на електрику — опалення, нагрів води та можливість приготування їжі, — пише Очеретний. — Електроенергію Україна виробляє самостійно, тож відмова від газоспоживання — це незалежність від різних факторів та обставин, а також суттєва економія під час опалювального періоду».
Хто забудовник і яка ціна житла
Посадовець розповів журналісту, що забудовником багатоповерхівки є вінницька фірма «ВМбуд», замовником будівництва є комунальне підприємство «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».
— Цю компанію обрали з-поміж чотирьох, що подалися на конкурс з відбору підрядника цього об’єкта будівництва, — зауважив Очеретний.

Вартість нерухомості в «Муніципальному житлі» на 600-річчя визначили: вона складає 22 тисячі 900 гривень за квадратний метр. Це нижче, за середню вартість житла у Вінниці, яка складає 29 тисяч 429 гривень за «квадрат», йдеться на порталі dom.ria.com.
Скільки квартир отримають військові
За умовами міської програми «Муніципальне житло», власників майбутніх квартир в таких багатоповерхівках відбирають на жеребкуванні, бо зазвичай покупців більше, аніж буде квартир у наявності.
Крім того, квартири розподіляють між людьми за квотами: певну частку надають освітянам, медикам, переселенцям, людям з інвалідністю, військовослужбовцям.

— У липні вже провели жеребкування і квартири в будинку на 600-річчя розподілені на 100%, — сказав заступник міського голови Андрій Очеретний. — Цього року збільшили квоту для захисників (в їхній категорії розподілили 28 з 89 квартир - авт.). Також ми додали нову категорію — «працівники релокованих підприємств».
Останніх додали, за словами Очеретного, аби відбулася повна адаптація людей, що через війну переїхали до Вінниці, разом з підприємствами, де працюють. На початку вересня таких бізнесів у нашому місті було 135, які створили 750 робочих місць.
— Ми маємо забезпечити повну адаптацію працівників, що переїхали з постраждалих від війни областей. Щоб у цих людей було постійне місце проживання і щоб вони не поїхали з Вінниці, після того, як війна завершиться, — розказав заступник міського голови.
З повним переліком квот в муніципальному будинку на 600-річчя, можете ознайомитись в рішенні виконкому міськради від 7 липня 2022 року №1350.
Вже побудували 11 муніципальних будинків
Раніше, нагадаємо, у Вінниці завершили будувати муніципальне житло на Поділлі. Багатоповерхівка на 105 квартир має підземний паркінг, утеплений фасад і дах, газові індивідуальні котли та енергоощадні вікна у кожному помешканні.

Всього, за 13 років існування програми муніципального житлового будівництва, у Вінниці звели 11 багатоповерхівок, мешканцями яких стали 910 родин.
Читайте також:
«Завод вивозили під обстрілами». Як підприємство з Харкова перезапустили у Вінниці
«Заявку на 243 тисячі погодили». Як підприємець у Вінниці отримав грант від держави
Субсидії під час воєнної зими: які зміни чекають на вінничан
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
valentin vilchynskyy
рішення виконкому не справедливе - потрібно віддати 2 / 3 житла інвалідам війни і захисникам - військовим . Діванне рішення перегляглянути в сторну реальної справедливості даного часу .
Читач77
Елена Леночка
Людмила Именовская