Мобілізація замість тюрми. Що відомо про участь у війні покараних ув'язненням злочинців

Мобілізація замість тюрми. Що відомо про участь у війні покараних ув'язненням злочинців
  • Для ув'язнених, які виявлять бажання добровільно мобілізуватися в ЗСУ, будуть створюватися окремі підрозділи. Нині відповідний законопроект перебуває на розгляді Верховної Ради.

Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр юстиції Денис Малюська. За його словами, українське законодавство містить певні гарантії, які забезпечать, щоб імплементація закону була ефективною.

— Зокрема, це не тільки добровільна, тобто контрактна форма служби, але і створення окремих підрозділів, там де будуть служити ті, хто був звільнений з місць позбавлення волі. Щоб не було різного підходу, щоб хтось, раптом вийшовши з в'язниці не опинився в «ужгородському котлі», не виконуючи свій військовий обов'язок, — сказав урядовець.

Міністр підкреслив, що такі мобілізовані можуть виконувати задачі, які не пов'язані з застосуванням зброї — зокрема, будувати фортифікаційні споруди.

Відео дня

— Сучасна армія — це не лише стрільба з автомата. Це багато фізичної роботи, яка не потребує використання зброї 24 на 7. Я думаю, що такі підрозділи можуть виконувати роботи по побудові інфраструктури, інженерних споруд, захисних споруд. Наші військові багато копають, я думаю, що тут наші «вихованці» можуть дати фору багатьом військовим, — підкреслив Малюська.

До речі, 16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію. Він передбачає деяке посилення мобілізації в Україні. Новий закон набуває чинності через місяць з дня, наступного після його оприлюднення.

Розповідаємо, що тягне за собою їх порушення і кого можуть покарати. Також дізналися, хто не підлягає призову.

Довідка

10 квітня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який дає можливість добровільної мобілізації в'язнів. «За» проголосував 281 народний депутат. Згідно з документом, мобілізація ув’язнених в Україні буде добровільною.

Водночас міністр юстиції Денис Малюська повідомив, кого не візьмуть на фронт. За його словами, Мін'юст не планує надавати право мобілізуватися до армії ув'язненим, які скоїли злочини на службі, а також злочини проти державності.

 

Читайте також:

У Вінниці впродовж дня не роздаватимуть повісток. Це пов'язано з проведенням рекрутингового заходу

Чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо близький родич загинув чи зник безвісти?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Макс Рокатанский

    Тобто, батько й син, котрі вбили 20-ти річного поліцейського, зможуть спокійно повернутися в свою частину?

keyboard_arrow_up