Місце пам’яті про загиблих Захисників. Як змінилася площа Шевченка після капремонту

- Площу перед Краєзнавчим музеєм з липня закрили будівельним парканом.
- Там тривав капремонт для облаштування меморіального місця, присвяченого загиблим на війні вінничанам та вінничанкам.
- І наприкінці серпня роботи завершили. Що там змінилося?
Побували на площі Шевченка, що між Держархівом та Спасо-Преображенським собором в неділю, 27 серпня.
Крім нас там були ще з десяток вінничан, які розглядали фото та імена загиблих на війні вінничан. Під цю стелу люди приносили квіти та лампадки. І ця меморіальна стіна, напевно, головний елемент оновленої площі Шевченка.
Маємо 400 загиблих Героїв та Героїнь
Стіна пам’яті складається з двадцяти конструкцій, кожна з яких має підсвітку. Кожна гранітна «рамка» розташована на гранітній тумбі. На ній розміщені по 20 фото. Тобто, маємо світлини 400 вінничан. Вони поділені на роди військ, в яких перебували військові.
І крім загиблих Героїв та Героїнь з початку повномасштабного вторгнення, тут є місце і Героям Небесної сотні (наприклад, Максим Шимко) та загиблим воїнам часів АТО/ООС (серед них — льотчик Костянтин Могилко).
Між стіною пам’яті та знаком-тризубом стоїть екран, на якому також слайдами демонструють фото, імена та обставини загибелі наших захисників. Цей об’єкт, як і знак Героям АТО/Небесної сотні, перенесли з Європейської площі, коли тривали роботи з демонтажу Меморіалу Слави.
Трохи далі стоїть триметрова колонна з цільного граніту, на вершині якої знаходиться дзвін. Він битиме у день загибелі оборонця. Поблизу цього меморіального об’єкта стоїть гранітна тумба з табличкою «Слава Україні! — Героям слава!». І ще встановили два флагштоки: на одному — прапор України, на іншому — прапор Вінниці.
Місце для згадування та горювання
Навпроти стіни пам’яті створили невеликий сквер, який назвали «Маминою колисковою». Через те, що тут рідні загиблих зможуть згадувати та горювати за своїми синами та доньками, які загинули на війні.
Для створення цього міні-скверу демонтували частину лавок, розширили територію площі та виклали її гранітною бруківкою.
На вході до зони відпочинку стоять чотири кругових лави, по центру яких висаджені сакури. Далі встановили сходи з місцями для сидіння. А у затінку під дорослим деревом облаштували ще лави для сидіння. І впритул до паркану Спасо-Преображенського собору зробили декоративну гірку, по якій стікатиме вода.
Скільки заплатили за ремонт
Мета капремонту площі Шевченка — якраз створення цього меморіального місця. Про це повідомляли у міськраді, 11 липня, під час обговорення з ініціативною групою рідних загиблих Захисників і Захисниць.
Виконання робіт та закупівля усіх матеріалів коштувало бюджету громади 7 мільйонів 891 тисячу гривень, про що дізналися із системи закупівель «Прозорро».
Підрядником робіт є вінницьке підприємство «Агропродсоюз», яке до цього зробило оновлення Меморіалу Визволення біля Водоканалу та завершували капремонт парку «Хімік», що на Замості.
Розробили муніципальний церемоніал прощання
На зустрічі з рідними загиблих Оборонців країни, 11 липня, посадовці міськради розповіли, що розробили муніципальний церемоніал прощання.
Він відбуватиметься вісім разів на рік на державні та муніципальні пам'ятні дати.
— Церемоніал вшанування — це форма прояву поваги та пошани загиблим воїнам у вигляді меморіального заходу за участі рідних та близьких, мешканців громади, а також підрозділів почесної варти Вінницького гарнізону, салютної групи та військового оркестру, — сказав перший заступник директора департаменту культури Олексій Циганков.
Обговорили також муніципальний церемоніал з вшанування кожного Оборонця у дату загибелі. У цей день о 12.00 у Вінниці оголошуватимуть хвилину мовчання, у гучномовець зачитають імʼя загиблих Героїв, звучатиме дзвін, а на інтерактивній стелі цілий день відображатимуться фото загиблих Героїв.
Читайте також:
Майже місяць в укриттях провели мешканці Вінниці: статистика повітряних тривог
Розробляють програму відновлення нашої області Проєктів Вінниці — аж на 10 мільярдів гривень!
Висотка на 50 квартир — у Вінниці на П’ятничанах погодили нову забудову
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Оля ПанасюкВічна Світла Пам''ять ГЕРОЯМ України які віддали життя за наш захист!😥💔🕯️ Низький Уклін Вам Рідненькі Наші і Вічна Шана!Ніколи не забудемо,ніколи не пробачимо
-
Валентина МаликЦе тільки жителі м.Вінниці ? Сільським там не місце?
-
Надія ШСхиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв, які віддали життя захищаючи Україну.
-
Оксана СорокаВІЧНА ПАМ'ЯТЬ НАШИМ РІДНИМ, СИНОЧКАМ, НАШИМ ЗАХИСНИКАМ. Боже так болить.