Один мільйон монет із зображеннями символів військової авіації викарбувані на Банкнотно-монетному дворі.
Такий подарунок до свята військовим авіаторам зробила головна фінансова установа країни. Про це йдеться у повідомленні Нацбанку України.
Монета серії ЗСУ присвячена бойовому потенціалу Збройних сил України — Повітряним силам.
Виготовлені зі сплаву на основі цинку. Вага однієї монети — 12,4 грама, діаметр 30 міліметрів.
На лицьовій стороні розміщено малий державний Герб України, він з лівої сторони. Вгорі на півколом значиться слово «Україна». Праворуч — рік карбування 2020.
У центрі зображено емблему Повітряних сил, під якою номінал — 10 гривень.
На звороті більшість місця відведено зображенню бойового літака. Над ним значиться напис «Повітряні сили». Поруч ще один — «Збройних сил України».
Такі малюнки запропонували художники Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки. Над ескізом працював також скульптор Святослав Іваненко.
День Повітряних сил запровадили, нагадаємо, у 2007 році. Указ про його встановлення підписав тодішній глава держави Віктор Ющенко.
Напередодні нинішнього свята на території Командування ПС у Вінниці відбулися урочистості.
Перед строєм пронесли прапор військових авіаторів. Згадали імена загиблих льотчиків у війні з російськими окупантами. Серед них вінничани Костянтин Могилко, Дмитро Майборода, Дмитро Шкарбун.
Важка недуга забрала з життя ще одного відважного льотчика генерала Василя Никифорова.
За час бойових дій на Донбасі загинули понад 50 військових авіаторів. Пам'ять про них вшанували хвилиною мовчання.
За словами командувача ПС генерал-полковника Сергія Дроздова, у 2020 році в Повітряних силах заплановали проведення понад 20 командно-штабних навчань, а також навчань з бойовими стрільбами зенітних ракетних комплексів та авіації.
У першому півріччі нинішнього року отримали та відновили майже 20 одиниць основних зразків озброєння та військової техніки, 10 одиниць техніки забезпечення.
Напередодні нинішнього свята льотчики отримали ще один відновлений винищувач МіГ-29. Відновили бойову машину на Львівському авіаційному заводі.
Як йдеться у повідомленні на сторінці Командування ПС у Фейсбуці, гарантійний ремонт становить вісім років з можливістю подовження ресурсу машини ще на 12 років.
Сергій Дроздов згадав у своєму виступі ветеранів — авіаторів, частина з них дотепер допомагає вирішувати завдання, що стоять перед підрозділами Повітряних сил.
Завтра, у день свята Повітряних сил, на сторінці у Фейсбуці Командування ПС поширять відеозвернення генерала Дроздова до кожного з тих, хто служить у підрозділах військової авіації. Про це 20minut.ua повідомив начальник служби зв’язків з громадськістю Командування ПС підполковник Юрій Ігнат.
ОНОВЛЕНО
Історик Максим Царенко звернув увагу на невдалий вибір літака на зображенні монети. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці:
«Непублічний характер відбору проектів дизайну нових монет у черговий раз зіграв злий жарт з Нацбанком України. На монеті зображено літак, в якому можна упізнати винищувач Су-27 УБ. Відверто кажучи, це не найбільш вдалий вибір. Бо саме з літаками цієї моделі зафіксовано немало неприємних ситуацій.
Взяти хоча б нагадування про трагедію на Львівському аеродромі у Скнилові. Можна згадати авіакатастрофи у Миргороді у квітні 1992 року, біля Уланова у жовтні 2018.
Уявімо, як ця монета буде сприйматися у Львові? У 2022 буде 20-а річниця катастрофи.
Ніхто не сперечається, що масове карбування монет серії Збройних Сил України справа потрібна. Однак їх дизайн мав би гармонувати зі здоровим глуздом. Це безперечно.
У цьому випадку, на мою думку, зображення літака Су-25 було б більш логічним».
Читайте також:
Чи стане Вінниця столицею Поділля? Цей статус перетягують до Хмельницького
Для молодих лейтенантів винайняли квартири. Як зустріли офіцерів-гвардійців у частині 3008?
«Це не ми — це Оратів». Після війни на Донбасі гвардієць воює за… землю
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Тор Онтуй
Наталья Горошко reply Тор Онтуй