На своє перше шикування на плацу частини 3008 молоді офіцери прийшли у парадних одностроях. Особовому складу їх представив команди частини полковник Володимир Джула.
Побажав успішно влитися у новий колектив. Нагадав, що у кожного з них є можливість проявити себе на службі, тим самим піднятися вгору на нові посади, отримати нові звання.
Всі п’ятеро лейтенантів є випускниками Національної академії Національної гвардії України. Володимир Джула звернувся до них з проханням застосувати здобуті знання на службі.
Хвилюючим моментом зустрічі стало вшанування пам’яті загиблих гвардійців. На їх честь на території частини встановлено пам’ятний знак.
Молоді офіцери стали на коліна перед монументом з іменами тих, хто віддав життя, захищаючи рідну землю від російських окупантів на Донбасі.
За традицією, новачків ознайомили з історією частини. Зробила це у кімнаті-музеї завідувач бібліотеки Лариса Колісниченко.
Вони написали рапорт про службу і пішли знайомитися з підлеглими у своїх взводах.
—Ще до прибуття на службу молодих офіцерів для них підшукали місце для проживання, — розповіла 20minut.ua старший лейтенант Анна Лазуренко. — Поро це подбала тилова служба частини. Для кожного винайняли квартири. Частину коштів за житло сплачуватиме держава. Приблизна сума до двох тисяч гривень. Решту платитиме офіцер.
Наймолодшому з прибулих лейтенантів — Олександру Тарасенку — 22 роки. Найстаршому — 27.
Тарасенко родом з Полтавщини. Офіцер не приховував, що хоче проявити свої знання і військові здібності, здобуті під час навчання в академії, не тільки у мирних умовах за місцем дислокації частини. Він готовий їхати на Донбас, захищати країну від ворогів.
Лейтенант під час розмови зізнався, що йому найбільше подобався такий предмет, як тактика.організації і ведення бою. Отримував відмінні оцінки. Потім додав, що з інших предметів викладачі також виставляли йому високі бали за знання.
Ще один молодий лейтенант Володимир Круглицький уже знає, що таке служба. Строкову службу проходив в одній з частин у Миколаєві. В армії, як кажуть, не новачок. Зі служби поступив в академію гвардійців.
Володимир родом з сусідньої Хмельниччини.
—У нашій родині уже військові, — розповідає офіцер. — Змалку дивився на них і вже тоді уявляв себе на службі в армії. Нацгвардія елітні війська. Так само як Повітряні сили. Туди готувався. Але не було набору. Вирішив стати гвардійцем.
Співрозмовник зазначив, що у військовій частині 3008 є своя специфіка. Вона стосується виконання обов’язків з конвоювання тих, кого підозрюють у скоєнні злочину, а також тих, кому суд уже виніс вироки. Контингент непростий.
Треба вчити підлеглих дуже чітко виконувати свої обов’язки, інакше можуть виникати проблеми. Адже відомі випадки, коли засуджені вдавалися до провокацій.
—Йду знайомитися з підлеглими, — сказав співрозмовник. — від того, наскільки вдасться знайти з ними спільну мову, буде багато залежати у подальшій службі. Як командира взводу, так і солдатів.
Серед підлеглих молодих офіцерів є люди старші за віком, які вже служать за контрактом, є також ті, хто призваний на строкову. Стосунки людей різного віку мають свою особливість. Особливо в армії. На це звернуло увагу молодих офіцерів командування частини.
За словами Анни Лазуренко, перший контракт в молоді офіцери-гвардійці підписують строком на п’ять років.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер