Чи стане Вінниця столицею Поділля? Цей статус перетягують до Хмельницького

Чи стане Вінниця столицею Поділля? Цей статус перетягують до Хмельницького
Деякі з обласних структур уже перевели з Вінниці до Хмельницького. Процес пішов?..
  • У Вінниці ліквідували управління юстиції й Антимонопольного комітету.
  • Названі державні організації перевели до Хмельницького.
  • У сусідів, а не в нас, знаходиться регіональна структура ДБР.
  • Зроблено це напередодні об’єднання областей — чергового кроку в територіальній реформі.
  • Які аргументи має Вінниця, аби не втратити свій статус центру?

Нещодавно в державі об'єднали райони. У нас їх було 27, стало шість. Так само мають об'єднати області. Замість нинішніх 25-ти планують створити 10-12. Нові об’єднання хочуть називати землями. Відповідно зменшиться кількість центрів нових територіальних структур.

Чи збереже Вінниця статус центрального міста в новому об'єднанні? Нині почастішали розмови про можливу втрату такої перспективи. Чому? Один з аргументів — нова влада у такий спосіб хоче помститися вінничанам за Порошенка. 

Хочуть помститися за Порошенка

Це слова народного депутата України 5-го скликання, колишнього голови Вінницької облради Івана Бондарчука. Він звернувся до журналіста 20minut.ua з проханням надати можливість висловити свою думку стосовно можливої втрати Вінницею статусу центру.

Відео дня

— Нам хочуть помститися через Порошенка, — каже Іван Бондарчук. — Принаймні, так говорять люди. Всі ми бачимо, яким є ставлення нинішньої влади до п’ятого президента держави. Логіка цих розмов така: Порошенка називають вінничанином, а значить, вже через це треба принизити регіон. Відсутність у Вінниці деяких державних структур може бути однією з причин того, що місту не нададуть статус центру новоствореної територіальної одиниці.

— Я знаю, про що говорю, — продовжує співрозмовник, — бо працював на різних посадах в органах державної влади, місцевого  самоврядування, очолював комітет у Верховній Раді. Тому з пересторогою ставлюся до того, що нас уже позбавляють окремих управлінь. Думаю, роблять це неспроста.

— Порошенка називають вінничанином, та він ніколи не був ним, — говорить Бондарчук. — Але справді використав область для свого кар’єрного злету. У свій час придбав кондитерську фабрику. Це підприємство стало основою його майбутньої шоколадної імперії. Має тут також цукрові заводи, орендує багато землі.

Співрозмовник запитує: при чому тут вінничани? Хіба за таке доречно мститися людям?

Втім, якщо влада захоче це зробити, ніхто її не зупинить.

Хоча саме Вінниця, а не Хмельницький, має пріоритет в отриманні центрального міста Подільського регіону, який планують створити за новою територіальною реформою.

Бондарчук наводить конкретні аргументи такої переваги Вінниці над Хмельницьким.

Проскурів був райцентром нашої області

Територіально наша область більша за Хмельницьку. І за кількістю населення, відповідно, також.

— На час створення нашої області у 1932 році, колишній Проскурів, таку назву мав Хмельницький, був районним центром і у такому статусі входив до складу Вінницької області, — говорить Іван Бондарчук. — Але не це є головним аргументом переваг.

Співрозмовник нагадує, що Вінниця географічно розташована в центральній частині держави.

Тут перехрестя доріг до столиці, на південь до Одеси і на захід до Львова. Вони з’єднуються як залізничними, так і автомобільними шляхами. Через область проходять дві автомобільні траси міжнародного значення.  

Саме тому тут розташовувалися немало державних структур, які територіально об’єднували декілька сусідніх областей.

— У Вінниці діяв Подільський раднаргосп, що об’єднував Вінницьку, Хмельницьку, Тернопільську і Чернівецьку області з центром у нашому місті, — розповідає Бондарчук. — У нас була своя Вінницька залізниця, що обслуговувала сусідів. Потім її перевели у Київ. До речі, саме у Вінниці її очолював відомий Павло Кривонос. Дотепер місто є центром енергетичної  системи, що обслуговує названі області.

Два штаби армій

Співрозмовник нагадує, що місто над Південним Бугом було єдиним у колишньому Союзі обласним центром, де розташовувалися штаби одразу двох військових об’єднань — 43-ї ракетної армії та 24-ї Повітряної армії. На базі останньої створено Командування Повітряних сил України. Місто неспроста називають авіаційною столицею держави.   

До досягнень нашої області варто зарахувати її славу «цукрового Донбасу». Ця слава була відома у всьому колишньому Радянському Союзу.

— Вінниччина виробляла по пуду цукру на кожну радянську сім’ю, — так говорив у своєму виступі відомий аграрій з Бершадського району Василь Кавун.

За обсягом продукції сільського господарства наша область посідала друге місце серед областей Союзу після Краснодарського краю.

Найбільш комфортне для проживання

— Статус своєрідної столиці регіону Вінниця вже апробувала і не один раз,  — продовжує розповідь Іван Бондарчук. — Та й не тільки столиці регіону. Згадаймо період Української революції 1917-1921 років. Тоді місто тричі приміряло до себе статус столиці держави. Тут працював уряд УНР. Про це нагадує пам’ятна дошка на фасаді готелю «Савой».

За словами Бондарчука, зручне географічне розташування надає переваги нашому місту в тому, щоб й надалі залишатися центром нового територіального об’єднання, що його планують створити автори реформи.

— Не можна не брати до уваги й те, що Вінницю уже тричі визнавали містом, найбільш комфортним для проживання, — наголошує Іван Бондарчук.

Зрозуміло, що кожне місто має свої певні родзинки. Є вони також і в Хмельницькому. Однак йдеться про вибір центру. Але нащо його шукати, як Вінниця уже знаходиться в центрі. Так географічно склалося, що наше місто опинилося на зручному перехресті. Не тільки доріг — на перехресті нашого стрімкого часу.

— Ігнорувати очевидні аргументи ніхто не має права. Якщо нинішня влада вдасться до такого кроку, маю на увазі перенесення центру Поділля у Хмельницький, то це буде бездумнне рішення, — сказав Іван Бондарчук. — Тут треба діяти за принципом: сім разів відміряй...


Читайте також:

Зерна збирають менше, ніж торік. Чи подорожчає хліб на прилавку?

«Ніби хтось розлив парфуми». У Ладижині цвіте лаванда — беріть розсаду і заробляйте гроші

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (23)
  • Ben Riedmann
    Какой смысл этих земель? Зелёные твари специально создают конфликт между городами. Дружественные Винница и Хмельницкий начнут теперь сраться
  • Тетяна Бабій
    Радійте Вінниччина особливо хто голосував за Зеленського. Порвав всі райони Калинівський  до задрипаного Хмільника, Вінницю до Хмельницька. Ви раді?Клоуни їм місце на сцені.Все більше ліземо в дермо.
  • Галина Ченец
    Погано, коли ємоції перемогають розум.
  • Андрій Вінницький
    Де Хмельницький в розвитку, а де Вінниця...
    Нехай вже Летичів роблять центром, шмарлеголові...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up