Підсумки турніру парапланеристів «Кубок Дністра-2020» прокоментував по гарячих слідах для 20minut.ua Сергій Шибінський, голова обласної федерації парапланерного спорту.
Нагадаємо, повітроплавці змагалися 20-27 серпня. Спершу турнір планували на травень (01 – 09.05). Карантин не дозволив зібратися. Після послаблення заходів, провели у серпні.
Стартували з трьох точок на березі Дністра: у селі Нагоряни Могилів-Подільського району ловили південні вітри, у сусідньому селі Лядова — північні, а в Бакоті на Хмельниччині — північно-східні.
У змаганнях, крім господарів-вінничан, брали участь повітроплавці з Києва, Дніпра, Хмельниччини, Полтавщини, Чернівців і Чернігова, а також по одному представнику з Білорусі і Росії.
— Білорус уже раніше приїжджав до нас на турнір, — говорить Сергій Шибінський. — А ось росіянин побував на Дністрі уперше. У нього мама проживає в Одесі. Сам він з Московської області. Приїхав у гості. Побачив в Інтернеті інформацію про турнір. Подав заявку, приїхав, стартував.
Як пояснив співрозмовник, змагання відбуваються під егідою Міжнародної авіаційної федерації. А це означає, що пілот з будь-якої іноземної країни має право виступати на них.
З Дністрових круч стартували 22 пілоти. Шестеро з них представляли нашу область.
Ширяв над Дністром також постійний організатор змагань, наш співрозмовник Сергій Шибінський (на знімку).
За його словами, вітри з’являлися майже щоденно. Інколи вони перетворювалися на сильні вітровії, тим само не давали можливості спортсменам здолати маршрут, пройти по зазначеній дистанції.
У таких випадках доводилося приземлятися у незапланованих місцях. У найбільш курйозну ситуацію втрапив згаданий росіянин на прізвище Олексій Стрельцов.
21 серпня він стартував у селі Лядова. Мав пройти маршрут до Ямполя, це вниз по течії Дністра. Відстань майже 60 кілометрів. Точка приземлення значилася село Біла, що поруч з райцентром Ямпіль.
Вітер був настільки сильний, що спортсмен не мав можливості продовжувати повітряний шлях. Він здолав відстань приблизно 15 кілометрів. Під ним було місто Могилів-Подільський.
— Парапланами пілоти мають можливість керувати, — розповідає Сергій Шибінський. — Місто для нашого гостя незнайоме. Приземлятися на вулицю, де багато транспорту, бо ж там митниця, прикордонний пункт, зрозуміло, не можна було. Тому він тільки влетів у місто і знайшов майданчик на даху. Це було приміщення місцевого машинобудівного заводу.
За словами співрозмовника, людина з неба трохи створила переполох для охорони підприємства. Його поясненням не дуже вірили. Ситуацію роз’яснили організатори змагань у телефонному режимі. Однак поки це сталося, росіянин багато-чого наслухався на свою адресу.
Автомобіль, що виїжджає за пілотами, які приземлилися у незапланованому місці, планеристи називають «підбора». Ним підібрали росіянина із заводської території і доставили до місця старту.
До речі, другий його політ на дальність також завершився передчасним приземленням. Стрельцов не дійшов до Шаргорода знову таки через несприятливі погодні умови. Незважаючи на це, його політ був чи не найдальший за відстанню у порівнянні з іншими спортсменами.
Більш точні результати організатори змагань оприлюднять пізніше.
За словами Сергія Шибінського, переможців визначали в командному й індивідуальному заліках.
Серед пілотів перше місце виборов Ігор Соколов з Дніпра.
На другому — росіянин Олексій Стрельцов.
Третім став Вячеслав Жижирун з Києва ( на знімку).
Командну перемогу здобули пілоти з Дніпра, на другому місці збірна Хмельницької й Чернівецької областей, третьому — Києва.
Читайте також:
Острів, нерухомість і 18 позашляховиків. Арештами майна заблокували роботу B2B Jewelry
«Не здатний працювати — звільни крісло»: активісти протестують проти бездіяльності прокурорів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер