«Не здатний працювати — звільни крісло»: активісти протестують проти бездіяльності прокурорів

«Не здатний працювати — звільни крісло»: активісти протестують проти бездіяльності прокурорів
  • Кілька десятків вінничан прийшли сьогодні, 27 серпня, під стіни прокуратури області вимагати від працівників установи належним чином виконувати свої обов’язки. 
  • Протестувальники стукали в металеві бочки, привертаючи таким чином до себе увагу працівників прокуратури. 
  • Що саме вимагають активісти та чи домоглись вони діалогу з установою? 

Близько чотирьох десятків вінничан прийшли сьогодні на мирну акцію протесту під стіни прокуратури. Рівно об 11.00 протестувальники розгорнули плакати, де були написані звернення до прокуратури, зокрема й до нового прокурора Олександра Бутовича.

«Бутович виконуй Конституцію», «Не здатний працювати — звільни крісло», «Прокуратура бездіє — екологія знищується», — написали на плакатах протестувальники.

Останні прийшли під стіни установи через бездіяльність прокуратури, зокрема, активісти вимагали передати до суду справи по Гніванському кар’єру. Крім того, протестуючі вимагали відновити прийом громадян в прокуратурі, який тимчасово припинили через карантин. Для привернення уваги активісти стукали в металеві бочки.  

Відео дня

— Прокуратура не веде нагальний процесуальний нагляд за кримінальними справами. Вона порушує Конституцію України, не допускаючи людей до розглядання їхніх проблем, — говорить активіст Володимир Гавришко. — Багато кримінальних справ по Гніванському кар'єру лежить у них на столах, але їх не доводять до суду. Працівники прокуратури не виконують своїх обов'язків.

Ще один активіст Сергій Сергієнко говорить, що мирний протест організували для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем з нашою прокуратурою. За його словами, остання має основну функцію — вести процесуальний нагляд, але не виконує її. 

— Є безліч прикладів, коли прокуратура неякісно виконувала процесуальний нагляд. Один з болючих прикладів — це дев'ять кримінальних справ стосовно Гніванського кар'єра, — говорить Сергій. — Є висновки державної комісії по запасах, що продукція, видобута з кар’єру, має дуже великий вміст радіації, але прокуратура не вручає підозри. Є достатня кількість доказів, але прокуратура не виконує свою роботу. Гніванський кар'єр наносить екологічну шкоду. В результаті їхньої бездіяльності громадяни і держава отримають екологічні збитки.

Крім цього, за словами активістів, їх не влаштовує, що люди не можуть приходити до прокурорів на особистий прийом.

Як говорять протестувальники, є Постанова Кабінету Міністрів у якій йдеться, що потрібно частково обмежити доступ до адмінбудівель під час карантину. Проте водночас є рішення Верховного суду, що цей підзаконний акт не відповідає Конституційним правам. Тому протестувальники вимагали під працівників прокуратури виконувати головний закон України — Конституцію, і просили надати змогу громадянам звертатися до прокурорів. 

— Ми вимагаємо, щоб вони не обмежували доступ, бо це порушення прав людей. Я був свідком ганебної ситуації, як бабусю, яка прийшла з своєю проблемою, не пустили до приймальні, — продовжує активіст. 

Віталій Костіков каже, що бездіяльність прокуратури він відчув на собі, адже є потерпілим від її неякісної роботи. 

—  Вже довгий час у моїй справі, де я є потерпілим, нічого не розслідується і вказівки не виконуються. Державні нотаріуси заволоділи моєю спадщиною, і хоч є докази, але на розгляд прокуратура не подає, — каже активіст. — Я хочу, щоб прокуратура виконувала свої обов'язки і вирішення справ не тягнулися роками. 

Ще один активістів Володимир Бурий з 2013-го року, за його словами, частий гість у прокуратурі. 

— Я особисто заступнику генерального прокурора вручив документи про незаконну діяльність місцевої влади у житлово-комунальному господарстві. Я намагався доводити правду, але результатів ніяких, — говорить Володимир. 

До протестувальників приїхала поліція з групи комунікації та вийшли працівниці прокуратури — начальниця відділу прийому громадян та начальниця прес-служби установи. Останні записували вимоги протестувальників та їхні прізвища у блокнот. 

— Ми вийшли до них, але спілкуватись з нами вони не хочуть. Ми записали їхні вимоги, я маю доповісти керівництву, що у нас таке відбувається, — говорить начальниця відділу організації прийому громадян, розгляду звернень і запитів прокуратури Вінницької області Віта Вакар. — Звернення вони нам не надіслали, хоча стверджують, що ми порушуємо закон.

За словами Віти Вакар, однією з вимог протестувальників є допущення громадян до прийому в прокуратурі. Але у них є наказ, який вони виконують, у ньому йдеться, що під час карантину прокуратура не може приймати громадян.

— Ми приймаємо звернення громадян, але у телефонному режимі чи поштою. Всі звернення реєструються і розглядаються. Активісти просто хочуть не рішення проблеми, а картинки, — каже  начальниця відділу організації прийому громадян. 


Читайте також:

Не хочеш стати жертвою, то не створюй умов для роботи злодія. Як упізнати «карманника»?

«Навіть радий, що вона мене вкусила»: вінничанин, який говорить, що на нього напала отруйна змія

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Yaroslav Yashchuk
    Як звільни?  Вони ж купляють посади.
  • Aleksandr Dvirniy
    на манеже все те же)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:08 Сьогодні відзначають День пам'яті та примирення. Історія, заборони та прикмети 8 травня 21:00 Вінницька науковиця отримала Премію Верховної Ради за розробку системи штучного інтелекту 20:02 Повідомили про підозру військовому та лікарці, які за $4000 обіцяли «потрібне» рішення ВЛК photo_camera 19:34 Неповнолітні за кермом зазвичай отримують попередження або штраф. А що, якщо трапилась ДТП? Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 19:09 У Марківці відновили дорогу до старовинної вапняної печі: в планах реставрація 18:42 Суд визнав директора «Іллінціводоканалу» корупціонером: за що на нього відкрили нове провадження? play_circle_filled photo_camera 18:15 Що зміниться у правилах відстрочки від мобілізації для студентів і працівників освіти — розповідає адвокат 18:12 Освітні заклади Вінниці отримали 15 потужних генераторів від німецьких партнерів 17:30 Шукаєте де вигідно придбати будівельні матеріали? Добірка будівельних баз та магазинів (партнерський проєкт) 17:12 На Політехнічній водійка Fiat збила двох дітей play_circle_filled 16:14 Гості з Житомира, «Вечір Шопена», «Mysterium» і «День народження «Аркати»! Чим здивує Вінницька філармонія у травні? photo_camera 16:07 У Яришівській громаді планують створити ботанічну пам'ятку природи «Чарівні схили» 15:10 Зарплата по 173 тисячі гривень щомісяця. Розповідаємо про статки голів вінницьких судів 14:32 Заступник директора «Укрзалізниці» став новим фігурантом схеми привласнення понад 23 мільйонів гривень 14:12 Водій Nissan збив жінку на Соборній play_circle_filled 13:18 З полону повернувся Павло Данилюк із Тульчинської громади 13:10 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 12:26 Смертельна ДТП біля Гайсина: п'яний водій ВАЗу протаранив припарковану вантажівку 11:55 Повістки, відстрочка, медогляд: що змінилось у правилах мобілізації
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up