«Минулого тижня доручив уряду розробити заходи з підтримки громадян та бізнесу. У суботу та неділю, поки у всіх був карантин «вихідного дня», у нас був брейншторм: пошук інструментів, складні розрахунки, аналіз ефективності, вплив на бюджет та звичайно багато-багато кави», — говорив у своєму влозі президент України Володимир Зеленський.
У результаті Зеленський став ініціатором трьох законопроектів, які мають підтримати населення і бізнес на час карантину. Проекти №4429, №4430, №4431 опубліковані на сайті парламенту.
Розповідаємо, як будуть працювати ці проекти законів, якщо Верховна Рада ухвалить їх без змін.
Законопроект 4429 прописує умови для надання одноразової допомоги найманим працівникам і ФОПам, які через карантин втратили частину прибутку / змушені тимчасово зупинити роботу / скоротили робочий день. Розмір одноразової виплати — 8000 гривень.
Претендувати на цю допомогу можуть лише люди, що працюють офіційно. Другий пункт законопроекту детально розписує порядок призначення і надання виплати. Отож, наймані працівники можуть отримати 8000 гривень від держави, якщо:
Умови отримання допомоги для ФОП:
Стаття 4 законопроекту прописує порядок надання разової компенсації юридичним особам для відшкодування сплаченого ЄСВ. Її розмір — це сума сплаченого єдиного внеску за десять місяців, яку поділять на десять.
Компенсацію, знову ж таки, можуть отримати підприємства, які мають вид діяльності, що визначений Мінцифрою (графік вище), після звернення з заявою до податкової. Детальний порядок має прописати Кабмін.
Законопроектом прописуються і відомості, які потрібно зазначити у заяві на отримання 8000 гривень:
У Міністерстві цифрової інформації зазначають, що усі дані можна буде ввести через портал «Дія» за 5 хвилин.
«Понад 1 мільйон українців отримають виплати, а загальний обсяг за цим напрямком становитиме 10 мільярдів гривень. Фінансова допомога надаватиметься одноразово ФОПам та найманим працівникам, які призупинили роботу на час карантину», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Інформацію, яку надасть людина для отримання допомоги, перевірять. У разі виявлення недостовірних відомостей, вже після виплати одноразової допомоги, кошти від держави змусять повернути в подвійному розмірі.
Законопроект №4430 пропонує зміни до Податкового кодексу, які також, за задумом президента, мають допомогти українцям пережити карантин. Отож, якщо закон ухвалять, то:
Відповідь на це питання дає ще один законопроект — 4431 — від президента Зеленського. У ньому він пропонує доповнити закон «Про державний бюджет-2020» статтями видатків:
Профінансувати це має сумнозвісний «антиковідний» фонд, третину з якого витратили на ремонт і будівництво доріг.
За даними Мінфіну, станом на 25 листопада, з цього фонду витратили 40,9 мільярда гривень. Тобто, на фінансування ініціатив президента України лишається близько 26 мільярдів. Звісно, якщо не враховувати заплановані раніше видатки.
«Понад 1 мільйон українців отримають виплати, а загальний обсяг за цим напрямком становитиме 10 мільярдів гривень», — повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Прикінцеві положення трьох законопроектів вказують, що в разі їхнього прийняття Верховною Радою, закони починають працювати за день після його опублікування в офіційних виданнях парламенту.
У Вінниці, нагадаємо, ще влітку запровадили антикризову програму з заходами підтримки для бізнесу. Про її роботу в матеріалі: «Навіть 2000 гривень економії — це добре». Чи діють пільги для підприємців у Вінниці?.
Читайте також:
До 500 гривень щомісяця будуть платити вінничанам з міського бюджету. Які є нюанси
Вінничани знову зможуть отримувати «пакунок малюка» при народженні дитини
Боротьба з «ковідом» чи ремонт доріг? Як витрачають бюджет Вінниці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер