Художник з Вінниці Максим Кільдеров придбав збитий дрон Герань-2 і розмалював його

Художник з Вінниці Максим Кільдеров придбав збитий дрон Герань-2 і розмалював його
  • Збитий над Україною чорний велетенський шахед нещодавно придбав для колекції художник Максим Кільдеров з Вінниці. Безпілотник стане експонатом майбутнього музею.

Максим Кільдеров — художник з Нової Каховки, що на Херсонщині. Він прожив 55 днів під російською окупацією, а після підриву Каховської ГЕС росіянами втратив свій дім. Після цього чоловік переїхав у Вінницю, тут орендував будинок та облаштував студію.

 Митець створює художні проєкти у сучасному стилі дудлів. Техніка дудлів — це малювання простих візерунків, що можуть зображати конкретні речі або просто складатися з випадкових та абстрактних ліній чи форм у єдине ціле.

Відео дня

 У 2023 році художник у стилі дудлів розмалював свій будинок і паркан на вулиці Келецькій, в стилі «кавунокамуфлж» розписав і зупинку поруч. 

Техніку дудлів Максим почав освоювати у 2019-му році. І хоч для багатьох такі малюнки виглядають незрозумілими каракулями, опанування такого виду малювання насправді є непростим. Художник експериментує. Нещодавно, його новим «полотном» стало приміщення закладу харчування, що розташоване у Вінниці.

Придбав збитий дрон

Нещодавно Кільдеров на військовому аукціоні Reibert придбав збитий дрон Герань-2, що є аналогом іранського Shahed 136.

Reibert — український спеціалізований мілітарі-аукціон, на якому здійснюється продаж військового антикваріату та сучасних армійських речей. На порталі відкрито окремий розділ, де реалізують частини від збитих ракет та безпілотників. Трапляються й відносно цілі моделі. Наприклад, за розвідувальний «Орлан 10» просять 82 000 гривень, а SuperCam оцінюють 225 000 гривень.

Вражають розміри збитого безпілотника — приблизно 3 на 3 метри. На безпілотному літальному апараті видно сліди ушкоджень, внаслідок влучних пострілів по ньому. Чоловік не розголошує вартість покупки та місто, з якої її доставили. 

 Митець збирає експонати для майбутнього музею, який планує незабаром відкрити. На сьогодні колекція нараховує до тисячі предметів. Одним з них стане й БпЛА, який Максим вже встиг розмалювати.

— Я завжди працював з матеріалами, які оточували мене, незалежно від їхнього походження чи типу покриття. Ось зараз у нас такий час, тому і працюю з військовими об’єктами,— розповідає Максим.

До повномасштабної війни Максим розмальовував полотна, стіни та вагони потягів. Тепер він змінив формат і почав розмальовувати використані й здетоновані тубуси, що йому дарують військовослужбовці. Після того продає їх на аукціонах за кордон, а отримані кошти надсилає на потреби захисників.

Експонати майбутнього музею

Максим Кільдеров збирає все: від шевронів вбитих російських солдатів до цілих безпілотників та тубусів від РПГ і протитанкових мін. 

 — По-перше, з точки зору візуальної естетики, ті ж тубуси від РПГ виглядають «потужно», і це дійсно досить цікавий матеріал для роботи. А по-друге — усе це можна конвертувати в допомогу нашій армії та наблизити Перемогу.

У колекціонуванні експонатів для майбутнього музею художнику допомагають військовослужбовці та власне натхнення. Колекція допоможе доводити злочини, скоєні росіянами на території України.

Окрім патчів, бригадних шевронів, книжок, тубусів, паспортів, щоденників, дронів та ящиків Максим вишукує такі предмети, що не влізають у двері приміщень. Як, наприклад, спалений російський бронетранспортер, який художник розмалював перебуваючи в окупованій Новій Каховці. Це йому ледь не вартувало життя. 

— Я дурний, що опублікував тоді фото у соціальних мережах, — розповів Максим. — Але проблема була в колаборантах, що знаходилися в місті, які знали, хто я такий, яка моя позиція і підозрювали, що я допомагав українській армії. Я одразу зрозумів, що до мене скоро до мене прийдуть. Швидко почав пакувати речі, холсти та на 56-й день окупації виїхав з міста. Якби я там затримався ще на тиждень, мене б вже не було.

Художник має за мету протягом 2024-го року знайти й створити безпечний простір для колекції у Києві, куди він зможе перевезти всі зібрані під час повномасштабної війни речі й почати працювати над створенням музею. Адже утримання такої кількості важливих речей, що збільшуються у геометричній прогресії, є досить непростим. 

 

Читайте також:

Штучна кома та втрата 40-ка кілограмів: історія захисника з Вінниччини Віктора Грищенка

Зібрали півмільйона гривень. У ліцеї №27 відбувся благодійний фестиваль на підтримку ЗСУ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Катерина Ан

    Він взагалі то з Нової Каховки

keyboard_arrow_up