Громадський бюджет—2017. Вінничанам важливіші школи, а не благоустрій міста

Громадський бюджет—2017. Вінничанам важливіші школи, а не благоустрій міста
  • Десятого жовтня з’явилися результати бюджету громадських ініціатив
  • Найбільше голосів набрали школи та дитсадки. А благоустрій міста залишився без уваги
  • У мерії це планують змінити через обговорення з громадськістю
  • Остаточні результати мають бути відомі вже 25 жовтня

Серед ідей, які подавалися від батьків із шкіл, є й ті, що беруть участь уже вдруге. У правилах Бюджету громадських ініціатив заборони на повторну участь немає. І адміністрація закладів також не стоїть осторонь: активно агітує батьків голосувати.

Якщо порівняти «квітневий» бюджет з теперішним, то різниця в тому, що ідей для благоустрою міста значно менше, ніж ініціатив з ремонту шкіл та дитсадочків.

Школи — лідери голосування

Відео дня

За проект школи №22 «Про встановлення системи відеонагляду» у квітні 2016 року проголосувало 152 людей. Але у жовтні за цей же проект проголосували вже 1752! Звідки такі зміни?

Подивитися на результати голосування станом на 10 жовтня можна за цим посиланням

— Ми зараз у п’ятірці лідерів, — каже директорка школи №22 Галина Розторгуєва. — Зробили це завдяки нашим батькам, які зрозуміли на прикладі інших шкіл, що це реальний шанс отримати фінансування. Тим більше, коли зробили роз’яснювальну роботу, то батьки самі пішли голосувати.

Школа №4 перемогла у пілотному бюджеті громадських ініціатив, що був у квітні 2016 року. Їм зробили гарну їдальню. І як розповів директор закладу Сергій Загородній — батьки захотіли ще взяти участь. Як результат, їх новий проект «спортивний комплекс» набрав більше 2600 голосів.

— Це гарна програма, і вона працює, — каже директор. — У нас тепер нова їдальня за міські кошти — батьки нічого не платили. А коли дізналися, що буде продовження та вже є проект на Бюджет громадських ініціатив, то провели батьківські збори. Розповіли, що є гарний проект, який треба підтримати. Але нікого силоміць не затягували.

Бюджет «шкільних» ініціатив змінять?

Журналіст запитав, чому проектів для шкіл та садочків набагато більше, ніж інших ініціатив у секретаря координаційної ради (цей орган оцінює та слідкує за проектами — авт.) Наталії Малецької, яка є також начальником інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики. Але секретар ради відповіла, що «не уповноважена розповідати про деталі відбору, а регламент проведення конкурсу є на сайті мерії».

У цьому регламенті зазначається, що проекти «повинні бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню  сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста»

Раніше заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики Володимир Хорошев поділився своєю думкою про сучасний стан бюджету. За його словами, така велика кількість «шкільних» проектів зменшує користь від бюджету участі. Наприклад, в Європі кошти спрямовують на об’єкти благоустрою. Хорошев розповів про ймовірні плани, як змінюватимуть цю систему:

— Після проведення голосування плануємо зібрати круглий стіл з активістами, експертами та представниками департаментів. Можливо, треба розподілити кошти між районами. Є околиці та малонаселені райони, де люди майже не голосують за проекти. Так, міська влада буде їх також розвивати.

Хто переможе? Визначать 25 жовтня

Поки що невідомо, які проекти отримають фінансування з міського бюджету: ще ведеться підрахунок голосів. Втім, як розповіла начальник інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової якості Наталя Малецька, «дані не сильно відрізняються»:

— Згідно з регламентом проведення конкурсу, переможців визначать за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, фінансування отримає той, що раніше був зареєстрований. А кількість переможців буде залежати від сукупної вартості проектів. На цей раз розмір Бюджету громадських ініціатив-2017 складає 6,5 мільйона гривень, — сказала Малецька.

Міська влада зробила акцент на великих проектах (від 200 тисяч до одного мільйона гривень — авт.) Вони отримують 85% від Бюджету або 5 мільйонів 525 тисяч. Цього вистачить на фінансування 6-7 проектів, вартість яких не перевищує 800 тисяч. Та 4-5 малих проектів (до 200 тисяч гривень за кожний — авт.) можна профінансувати на залишок коштів — 975 тисяч гривень.

Секретар Координаційної ради Наталя Малецька також розповіла, що 25 жовтня буде відома чітка кількість голосів та оберуть переможців. Реалізацією проектів займуться відповідні департаменти мерії у наступному, 2017 році.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Zhanneta Bondarchuk
    моє місто  сьогодні має поганий вигляд. Головний лісничий не може довести до пуття дерева,листя не встигають  прибрати і це  називать Європейський Вибір - срамота!
    Анонім reply Zhanneta Bondarchuk
    ахахах.....в стране бардак а вам листья мешают....



    и когда же вы все успокоитесь со своей европой??? неужели ваш мозг настолько примитивен что не может понять что там вас никто не ждет!!!!
  • Сергей Сторожук
    З благоустрою все одно гроші з......ть (як ящики для піску <1000грн за штуку хоч МЕТАЛЕВІ бочки на базарі дешевше в декілька раз) а так хоч щось буде.

    Зрозуміло що теж вкрадуть але щось залишиться...............
  • Анонім
    Вот правильно написано "Вінничанам важливіші школи" ключевое слово тут "Вінничанам"!

    Бо селюкам только велодорожки и фонтаны подавай.....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 У Вінниці виробляють 19,5 МВт енергії від сонячних електростанцій 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up