Серед ідей, які подавалися від батьків із шкіл, є й ті, що беруть участь уже вдруге. У правилах Бюджету громадських ініціатив заборони на повторну участь немає. І адміністрація закладів також не стоїть осторонь: активно агітує батьків голосувати.
Якщо порівняти «квітневий» бюджет з теперішним, то різниця в тому, що ідей для благоустрою міста значно менше, ніж ініціатив з ремонту шкіл та дитсадочків.
Школи — лідери голосування
За проект школи №22 «Про встановлення системи відеонагляду» у квітні 2016 року проголосувало 152 людей. Але у жовтні за цей же проект проголосували вже 1752! Звідки такі зміни?
Подивитися на результати голосування станом на 10 жовтня можна за цим посиланням
— Ми зараз у п’ятірці лідерів, — каже директорка школи №22 Галина Розторгуєва. — Зробили це завдяки нашим батькам, які зрозуміли на прикладі інших шкіл, що це реальний шанс отримати фінансування. Тим більше, коли зробили роз’яснювальну роботу, то батьки самі пішли голосувати.
Школа №4 перемогла у пілотному бюджеті громадських ініціатив, що був у квітні 2016 року. Їм зробили гарну їдальню. І як розповів директор закладу Сергій Загородній — батьки захотіли ще взяти участь. Як результат, їх новий проект «спортивний комплекс» набрав більше 2600 голосів.
— Це гарна програма, і вона працює, — каже директор. — У нас тепер нова їдальня за міські кошти — батьки нічого не платили. А коли дізналися, що буде продовження та вже є проект на Бюджет громадських ініціатив, то провели батьківські збори. Розповіли, що є гарний проект, який треба підтримати. Але нікого силоміць не затягували.
Бюджет «шкільних» ініціатив змінять?
Журналіст запитав, чому проектів для шкіл та садочків набагато більше, ніж інших ініціатив у секретаря координаційної ради (цей орган оцінює та слідкує за проектами — авт.) Наталії Малецької, яка є також начальником інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики. Але секретар ради відповіла, що «не уповноважена розповідати про деталі відбору, а регламент проведення конкурсу є на сайті мерії».
У цьому регламенті зазначається, що проекти «повинні бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста»
Раніше заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики Володимир Хорошев поділився своєю думкою про сучасний стан бюджету. За його словами, така велика кількість «шкільних» проектів зменшує користь від бюджету участі. Наприклад, в Європі кошти спрямовують на об’єкти благоустрою. Хорошев розповів про ймовірні плани, як змінюватимуть цю систему:
— Після проведення голосування плануємо зібрати круглий стіл з активістами, експертами та представниками департаментів. Можливо, треба розподілити кошти між районами. Є околиці та малонаселені райони, де люди майже не голосують за проекти. Так, міська влада буде їх також розвивати.
Хто переможе? Визначать 25 жовтня
Поки що невідомо, які проекти отримають фінансування з міського бюджету: ще ведеться підрахунок голосів. Втім, як розповіла начальник інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової якості Наталя Малецька, «дані не сильно відрізняються»:
— Згідно з регламентом проведення конкурсу, переможців визначать за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, фінансування отримає той, що раніше був зареєстрований. А кількість переможців буде залежати від сукупної вартості проектів. На цей раз розмір Бюджету громадських ініціатив-2017 складає 6,5 мільйона гривень, — сказала Малецька.
Міська влада зробила акцент на великих проектах (від 200 тисяч до одного мільйона гривень — авт.) Вони отримують 85% від Бюджету або 5 мільйонів 525 тисяч. Цього вистачить на фінансування 6-7 проектів, вартість яких не перевищує 800 тисяч. Та 4-5 малих проектів (до 200 тисяч гривень за кожний — авт.) можна профінансувати на залишок коштів — 975 тисяч гривень.
Секретар Координаційної ради Наталя Малецька також розповіла, що 25 жовтня буде відома чітка кількість голосів та оберуть переможців. Реалізацією проектів займуться відповідні департаменти мерії у наступному, 2017 році.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
и когда же вы все успокоитесь со своей европой??? неужели ваш мозг настолько примитивен что не может понять что там вас никто не ждет!!!!
Зрозуміло що теж вкрадуть але щось залишиться...............
Бо селюкам только велодорожки и фонтаны подавай.....