Готовий на 90%. На 600-річчя триває будівництво «Муніципального житла»

- До кінця 2023 року родини зможуть зробити чистові ремонти та заселитися у нову багатоповерхівку, що на 600-річчя.
- Цей об’єкт зводять в рамках програми «Муніципальне житло», де головною перевагою є вартість квадратного метра.
- І паралельно цьому зараз зводять ще один дім на Привокзальній, 30. Скільки коштує нерухомість?
Для учасників бойових дій, переселенців та інших категорій населення у Вінниці триває будівництво чергової багатоповерхівки в рамках програми «Муніципальне житло».
Дім, який зводять на 600-річчя, виконали на 90%. У мерії кажуть, що до кінця цього року власники квартир зможуть зробити чистовий ремонт та заселитися до новобудови.
12 квартир придбали військові
Будівельники уже провели мережі водопроводу та каналізації, завершили фасадні роботи та встановили вікна.
— Прямо зараз влаштовують покрівлю, виконують внутрішні роботи та наводять лад на прибудинковій території. Тож незабаром будемо готові здати будинок в експлуатацію і до кінця року власники муніципального житла зможуть зробити частковий ремонт та заселитися в нову домівку, — каже заступник міського голови Андрій Очеретний.
Він додав, що це уже другий муніципальний будинок, який у Вінниці будують за час повномасштабного вторгнення росії.
— Пріоритет за квотністю віддали нашим військовим, які виборюють кожен сантиметр України у ворога, — сказав Очеретний.
У цій багатоповерхівці, нагадаємо, розподілили 86 квартир між різними категоріями учасників програми «Муніципальне житло».
Зокрема, 12 квартир придбали учасники бойових дій. 17 квартир купили освітяни, медики та працівники культури. І ще 14 сімей з-поміж переселенців теж долучилися до участі в програмі.
Ціна житла у будинку на 600-річчя складає 24 тисячі 990 гривень.
Хто забудовник
Свою частку з нерухомості отримає і забудовник, яка потім буде продаватися на вільному ринку. Ця частка складає ще третину від житлової нерухомості в будинку. Адже, за словами заступника міського голови, забудовник також вкладається коштами у це будівництво.
— Це не «подарунок» від міськради. Вони вкладають власні кошти в будівництво будинку, в інженерні мережі тощо, — розповідав раніше журналісту Андрій Очеретний.
Ще з цікавинок цього дому: відсутність вікон на північному боці будівлі, повна електрифікація (світло буде використовуватися для опалення, готування їжі, підігріву води) та підземний паркінг, який можна буде використовувати як укриття.
Замовником будівництва є міське комунальне підприємство «Муніципальний фонд управління та фінансування будівництва». Будує житловий комплекс товариство «ВМБУД».
Про ще один муніципальний дім
Паралельно, триває зведення ще одного муніципального будинку. Його будують на території колишньої вечірньої школи, на Привокзальній, 30.
Після завершення будівництва, тут «виросте» десятиповерхівка, в якій буде підземний паркінг; на першому поверсі — комерційні приміщення, дитячий гурток та інклюзивний центр.
За паспортом об’єкта, замовником будівництва є міське комунальне підприємство «Муніципальний фонд управління та фінансування будівництва». Забудовник — товариство «ВМБУД».
Вартість квадратного метра складає 27 тисяч 900 гривень. Відтак, однокімнатна квартира (45 кв.м) у будинку коштуватиме 1 мільйон 255 тисяч гривень; двокімнатна (75 кв.м) — 2 мільйони 92 тисячі гривень; трикімнатна (86 кв.м) — 2 мільйони 399 тисяч гривень.
В цьому будинку розподілять 103 квартири між учасниками програми. Найбільша квота — 32 квартири — встановлена для Захисників та Захисниць України.
До речі, зараз триває додаткова реєстрація на жеребкування, яким визначать власників квартир у цій новобудові. Реєстрація триватиме до 24 липня.
З сайту міської ради читаємо, що на додатковій реєстрації затверджено наступні квоти для учасників програми «Муніципальне житло»:
- Учасники бойових дій в російсько-українській війні — 7 квартир однокімнатних;
- Інші категорії громадян (працівники бюджетної сфери та комунальних підприємств; ветерани праці; особи з інвалідністю; учасники бойових дій, які проходили військову службу в Афганістані; особи, які належать до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; громадяни (сім’ї), які перебувають на обліку, як ті, що потребують поліпшення житлових умов) – 3 квартири однокімнатних;
- Працюючі або самозайняті (ФОП) переселенці – 3 квартири однокімнатних;
- Члени першого ступеня спорідненості сімей загиблих учасників бойових дій російсько-української війни – 3 квартири однокімнатних;
- Працівники закладів освіти і охорони здоров’я – 2 квартири однокімнатних;
- Молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Вінницької міської ради або за основним місцем роботи – 1 квартира однокімнатна;
- Працівники правоохоронних органів (СБУ, поліції, ДСНС - за поданням керівництва відповідного органу влади) – 1 квартира однокімнатна;
- Судді та працівники судів (за поданням керівництва відповідного органу влади) – 1 квартира однокімнатна;
- Особи з інвалідністю І групи – 1 квартира однокімнатна;
- Багатодітні сім’ї – 1 квартира однокімнатна.
Телефони для довідок щодо умов участі та необхідних документів: (068) 642-83-80, (043) 269-99-03.
Ознайомитись з умовами програми «Муніципальне житло» можна за цим посиланням.
Читайте також:
У Вінниці на 600-річчя будують «Муніципальне житло»: яка ціна та хто забудовник
Скільки коштуватиме квартира в муніципальному домі на Привокзальній? Ми дізнались
У центрі зводять найвищу у Вінниці багатоповерхівку. Вона вже має висоту 19 поверхів
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Багатодітна родина - 3 або більше дітей...