Близько 50 вінницьких студентів з різних вишів зібрались вчора, 18 лютого, на майдані Небесної Сотні. Молоді люди, з квітами й фотографіями полеглих, вшанували героїв Майдану.
— На акцію прийшло навіть більше студентів, ніж ми розраховували, — розповідає заступник директора Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат» Андрій Мельничук. — На майдан вийшли представники різних навчальних закладів, досить активно з організацією допомогли студенти Вінницького торговельно-економічного інституту.
Головною метою акції стало нагадування, що герої не вмирають. І, як підтвердження цього, кожен з учасників тримав світлину одного із Сотні.
— Важливо залучати до таких заходів саме молодь, аби вони знали й не забували нашу історію, — переконаний Андрій Мельничук. — Ми живемо в інформаційному столітті й важливо, щоб молодими людьми, які були фактично дітьми під час Революції, ніхто не маніпулював. Ми всі знаємо про маніпуляції російської сторони, що, мовляв, на Майдані люди були лише через гроші й інші подібні речі. Тому необхідно весь час нагадувати, що українці не хотіли знову опинитися, так би мовити, під керівництвом Росії.
За його словами, важливо навчити юне покоління аналізувати інформацію і знати, що російська сторона була готовою до тих подій завчасно.
— Наприклад, Росія викарбувала медалі за захоплення Криму ще 18 лютого, якщо не помиляюся, а це, як ми розуміємо, питання не одного дня. Їхня бюрократична машина майже така, як і у нас, тобто, враховується час на погодження, розробку, дизайн, вирішення технічних і фінансових моментів — це довгий процес, і молодь має це знати, щоб не було підміни фактів, — зазначає Андрій Мельничук. — І взагалі, люди загинули за нашу незалежність і самостійність, за те, щоб Україна розвивалась у європейському напрямку, щоб ми мали європейські стандарти, зарплати й все інше… Ми маємо пам’ятати!
Заступник директора «Квадрату» додає, що хоч зараз ще всього цього не маємо, та все ж рухаємось у правильному напрямку.
— Не потрібно забувати, що зараз пандемія і є речі, які від нас не залежать, — говорить він. — Та все одно країна розвивається, приймають нові закони для покращення нашого життя, ми рухаємось вперед, у сторону покращення. Революція Гідності вже визнана на світовому рівні, фактично, це був прояв цілої нації, яка бажала відстояти свою гідність і право на достойне життя!
Нещодавно і в Україні на законодавчому рівні визнали, що то був черговий прояв українського державотворення.
— Можна говорити, що якщо 100 років тому в нас була Українська революція, яка проголосила Українську державу, то у 1991-му ми мали її відновити. Саме відновити, а не просто проголосити, — розмірковує Андрій Мельничук. — Якраз на подвигах тих людей, які 100 років тому виборювали нашу незалежність, виросли покоління, які брали участь у Революції на граніті, Помаранчевій революції та Революції гідності. А до цього ще варто згадати дисидентський рух.
На його переконання, це є неперервним процесом до нашої самостійності, незалежності й самобутності.
Додамо, що просвітницькі заходи, пов’язані з Революцією гідності представники «Квадрату» почали проводити з 17 лютого.
Читайте також:
«Міфогенезу» 15 років! Як все розпочиналося і яким буде фестиваль у 2021 році?
Поїздка в Карпати й заняття з кінологом. Що ще можна виграти за участь у челенджі «Дай5»?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
А ти ватний шарійовець іди нахуй сам і передай начальству.