«Форт», «Вінницятрансприлад» та інші. Кому треба обов’язково вакцинуватись до 9 грудня?

- МОЗ розширив перелік професій, співробітники яких мають обов’язково вакцинуватися від коронавірусу.
- Якщо буде відмова, то тоді на людину очікує відсторонення від роботи. А от звільняти невакцинованих не можна, бо на це немає правових підстав.
- Кого додали до переліку на щеплення? Які є винятки та протипоказання до вакцинації проти COVID-19?
З 8 листопада почали відстороняти від роботи держслужбовців та освітян, що не мають щеплення проти ковіду. Зокрема, у Вінниці відсторонили 117 освітян, що відмовилися від вакцинації.
Список співробітників, які обов’язково мають вакцинуватися проти коронавірусу, нещодавно поповнився. Цей наказ Міністерства охорони здоров’я України починає діяти з 9 грудня.
Для кого вакцинація обов’язкова?
Відтак, обов’язково прищепитися від COVID-19 мають робітники:
- підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
- установ і закладів, що надають соціальні послуги;
- закладів соцзахисту для дітей, реабілітаційних закладів;
- підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
Цей Перелік затверджений постановою уряду ще в 2015 році. Отож, у Вінницькій області стратегічно важливими є три об’єкти, працівники яких мають обов’язково вакцинуватись.
Це:
- Казенне науково-виробниче об’єднання «Форт» МВС України»;
- ДП «Вінницятрансприлад»;
- ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону».
Що буде в разі відмови?
У МОЗ роз’яснюють, що працівники вказаних організацій, які станом на 9 грудня 2021 року, не матимуть хоча б однієї дози вакцини проти ковіду, будуть відсторонені від роботи без збереження зарплати. Час відсторонення — до введення принаймні однієї дози вакцини або до завершення карантину.
На керівника підприємства покладається контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 серед працівників та відсторонення від роботи тих, хто не вакцинувався.
Відсторонення відбувається шляхом видання наказу або розпорядження керівника з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються.
Якщо під час перевірки виявиться, що на підприємстві працюють люди, які ухиляються або відмовляються від щеплення, то в такому випадку йдеться про порушення статті 44-3 Адмінкодексу «Порушення правил щодо карантину людей». Відповідальність — штраф для посадової особи 34-170 тисяч гривень.
Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.
Які є винятки?
Не можна відстороняти від роботи тих робітників, які мають протипоказання до вакцинації. Це потрібно підтвердити медичним висновком — форма № 028-1/о. Довідку можна отримати у сімейного лікаря.
До тимчасових протипоказань належать:
- гостра хвороба з підвищенням температури 38 градусів за Цельсієм (не можна вакцинуватись протягом 14 днів від початку захворювання);
- захворювання на COVID-19 і також лікування препаратами з антитілами від ковіду (вакцинація може бути відтермінована на 3 місяці від початку захворювання);
- вагітність та лактація (лише для вакцин, що вказують на вагітність і лактацію як протипоказання);
- вік (якщо вікова межа вказана в інструкції до вакцини);
- введення вакцин проти інших інфекційних хвороб (інтервал між ін’єкціями має бути 14 днів);
- проба з туберкуліном (до оцінки проби треба відтермінувати вакцинацію щонайменше на 4 тижні);
До абсолютних протипоказань вакцинації належать:
- Тромбоз та/з тромбоцитопенією. Лише для вакцин на векторній платформі AstraZeneca/COVISHIELD та Janssen.
- Міокардит та/або перикардит. Лише для мРНК вакцин проти COVID-19. Другу дозу в серії щеплень мРНК вакцини проти COVID-19 слід відкласти у осіб, у яких після введення першої дози розвинувся міокардит або перикардит як несприятлива подія, доки не стане доступною додаткова інформація.
- Алергічна реакція. Чітко встановлено наявність анафілактичної реакції до компонентів вакцини проти COVID-19. Таке протипоказання є тільки на конкретну вакцину, в інструкції якої вказана ця алергічна реакція як протипоказання.
Можна проводити вакцинацію із пересторогою:
- при онкопатологіях;
- людям з імунодефіцитом;
- при аутоімунних станах.
Таким людям можна відтерміновувати щеплення від ковіду. Тривалість відтермінування визначається для окремих ситуацій у відповідності до чинних рекомендацій МОЗ.
Повний перелік протипоказань є в цьому документі.
Читайте також:
З початку осені від корони вакцинувалися 176 тисяч 102 вінничанина. Жінки переважають
Були проти щеплення: 117 невакцинованих освітян у Вінниці відсторонили від роботи
«Одна Надя народила для показухи…» Міжнародний скандал із сурогатними мамами у вінницькій клініці
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Влада змушує вакцинуватись єкспериментальною вакциною, а відповідальність за можливі негативні наслідки для здоров'я не несе, та щей на законодавчому рівні знімає відповідальність з виробників цього шмурдяка.
Виникає логічне запитання - ЧОМУ?
Это бизнес