Плюс 70 тисяч гривень для військових: хто має право на доплату та як її отримати

Плюс 70 тисяч гривень для військових: хто має право на доплату та як її отримати
  • Під час воєнного стану військовослужбовці, які виконують особливі завдання, отримують додаткові виплати. Ці винагороди передбачили для стимулювання та підтримки військових, які виконують завдання в умовах підвищеного ризику. 

Військовослужбовці, які безпосередньо виконують бойові або спеціальні завдання на лінії зіткнення з ворогом чи в його тилу, мають право на додаткову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень. Про це повідомляють на сторінці Вінницького обласного ТЦК та СП.

Хто має право на виплату

Ця виплата передбачена для військових, які:

  • діють на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно;
  • виконують завдання на тимчасово окупованих територіях;
  • діють на території між позиціями Сил оборони та позиціями військ держави-агресора в районах ведення бойових дій;
  • діють на території противника (наприклад, на Курщині).

Коли мають виплачувати

Система працює за накопичувальним принципом. Вона накопичується за кожні 30 днів виконання бойових завдань. Якщо військовий провів на передовій 15 днів у лютому та 15 у березні – у квітні отримає 70 тисяч гривень. Якщо в березні він пробув 18 днів, то все одно отримає виплату, а три дні зарахуються на наступний місяць. Таким чином, виплата не є разовою — вона нараховується щоразу після 30 відпрацьованих днів. Виходить, що «одноразова» винагорода перетворюється в багаторазову.

Відео дня

«Важливо, щоб виконання таких завдань має бути підтвердженим на підставі бойового наказу, журналу бойових дій, або бойового донесення, та рапорту командира підрозділу про виконання завдань кожним військовослужбовцем»,— зазначили у дописі.

Як бути, якщо перевели до іншої частини?

Якщо військовослужбовця відрядили до іншої частини, то саме вона має вести облік днів виконання завдань та передавати ці дані до штатної частини, де проходить службу військовий. А вже штатна частина на основі цих даних має видати наказ про виплату. Дані передаються до 5-го числа. Тобто, якщо у червні у військовослужбовця накопичиться 30 днів виконання завдань на лінії зіткнення, то до 5 липня ці дані мають бути в його штатній частині для нарахування виплати. Варто стежити за тим, аби ці дані передавалися.

Якщо військовослужбовця перевели до іншої частини, то інформація про кількість днів виконання бойових завдань (якщо їх було менше ніж 30, і виплата ще не здійснювалася) має бути в наказі командира військової частини. Тому під час переведення варто перевірити, аби ці дні були вписані у наказ.

«Ці 70 тисяч — це не заміна 100 тисяч «бойових», а додаткова до них винагорода», — наголошують у повідомленні.

 

Читайте також:

З 1 лютого порядок виплат сімʼям військовополонених і зниклих безвісти змінився: як саме

Строк ВЛК для «обмежено придатних» продовжили до 5 червня. Кого звільнили від медогляду?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Крістіна Яцкулинець
    Не засмучуйте такою дурнею хлопців які дійсно в пеклі.А в загалі то вони на ці гроші ой як заслужили!!!!!!
  • Сергей Шульц
    Жесть! Щоб заробити 💰 треба працювати в МСЕК

keyboard_arrow_up