Додаткова реконструкція Батозької: на що збираються витратити 63 мільйони гривень?
- На початку грудня вінницька мерія замовила додаткові роботи з реконструкції Батозької.
- Підрядником обрали ту ж компанію, яка завершувала роботи у 2023-му — приватне підприємство «Б.В.В.-БУД».
- Загальна ціна за роботи та матеріали: 63 мільйони 312 тисяч гривень. На що хочуть витратити такі гроші?
Другого грудня оголосили тендер «Реконструкція вулиці Батозької (від Коцюбинського до Янгеля). Додаткові роботи». Того ж дня обрали виконавця робіт: приватне підприємство «Б.В.В.-БУД». Що за додаткові роботи хочуть зробити за 63 мільйони 312 тисяч гривень?
ДОПОВНЕННЯ
Після виходу публікації з журналістом зв'язалися з міськради. Там дали уточнення щодо продовження робіт по Батозькій.
Якщо коротко, закупівля на 63,3 мільйона гривень — це додаткова угода з підрядником в рамках загального проєкту, вона не передбачає збільшення вартості реконструкції вулиці Батозької, адже ця сума є складовою; а нових робіт по цій вулиці на цей та на наступний рік не передбачено.
Більше про це читайте в матеріалі: «Нового ремонту не буде». Подробиці про продовження реконструкції Батозької
Що ще мають доробити
З експертного звіту читаємо, що роботи передбачені навіть там, де реконструкція вже була зроблена. Зокрема, це прокладання контактної мережі тролейбуса до проспекту Коцюбинського.
А далі найглобальніша зміна — реконструкція розворотного кільця трамвая, включно з реконструкцією тупикової гілки для відстою трамваю на кільці.
На період виконання будівельних робіт з комплексної реконструкції розворотного кільця, для сталої роботи трамвая передбачили:
- тимчасові зупинки громадського транспорту на розворотному кільці, без влаштування павільйонів очікування транспорту;
- тимчасову колію до існуючого розворотного кола. За намірами посадовців, нове розворотне коло має бути на площі перед Залізничним вокзалом.
- часткова заміна зношених трамвайних рейок на існуючому розворотному кільці (для сталого руху трамвая) через їх незадовільний стан.
Під прколадання нових колій, нагадаємо, мерія вирішила знести декілька магазинів на Привокзальній.
Далі потрібна буде реконструкція дорожнього покриття, тротуарів, облаштування нового озеленення (будуть висаджені дерева вздовж вулиці - авт.) та влаштування велодоріжок.
На усіх перетинах тротуарів із проїзною частиною, а також біля пішохідних переходів передбачено пониження бордюрного каменю (пандуси). Для відведення води із прилеглих територій передбачено водовідвідні лотки закриті решітками.
Та ще запланували розміщення елементів благоустрою вулиці: лав для сидіння, вказівників, урн для сміття тощо.
У договорі між замовником і підрядником опублікували план робіт:
Протягом листопада - грудня 2024 року мали б тривати підготовчі роботи. Їх оцінили у 39 мільйони 231 тисяча гривень.
З квітня по жовтень (включно) 2025 року продовжиться реконструкція Батозької з реконструкцією колій, доріг, тротуарів, прокладанням контактної мережі для тролейбусів тощо. Цю частину робіт оцінили у 24 мільйони 80 тисяч гривень.
Тобто, загальна вартість додаткових робіт по Батозькій: 63 мільйони 312 тисяч гривень.
Батозьку вже оновлювали
Ділянку вулиці від Янгеля до проспекту Коцюбинського, нагадаємо, реконструювали з 2021 по 2023 рік. Спочатку роботи на вулиці велися активно: за перші місяці демонтували старі трамвайні колії, дорожнє покриття, взялися за заміну інженерних комунікацій тощо.
Однак вже в лютому 2022-го роботи на об'єкті повністю зупинили через початок повномасштабного вторгнення. Повноцінно роботи відновили навесні 2023-го. І вже восени роботи завершили.
При цьому стало відомо, що вартість проєкту суттєво зросла: зі 180 млн наприкінці 2021-го до майже 262 мільйонів гривень. І ще за даними слідства на реконструкції Батозької через махінації було викрадено 1,7 мільйона гривень.
Роботи виконував підрядник ПП «Б.В.В.-БУД». Ця ж компанія отримала підряд на додаткові роботи.
Що відомо про підрядника
За даними з YouControl, компанія ПП «Б.В.В.-БУД» зареєстрована в Якушинцях, діє з 2007 року, має основний вид діяльності «41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель». Керівник та засновник — Віталій Бобрук.
За ним закріплені ще три компанії, в яких він є або керівником, або засновником: виробничо-комерційна фірма «Алокс-Трейдинг», «Банк насіння», «Будівельна механізована компанія».
Щодо компанії «Б.В.В.-БУД», то вона потрапила у скандал через будівництво стадіону в Барі у 2023 році. Тоді обласні посадовці замовили у цієї компанії виконання додаткових робіт щодо стадіону «Колос» на загальну суму 56 мільйонів гривень. «Наші гроші» з’ясували, що чиновники заховали кошторис робіт, через що не можна порівняти ціни будматеріалів та обладнання із ринковими цінами на предмет можливого завищення.
Раніше, нагадаємо, повідомили, що ще один «МакДональдз» добудовують у Вінниці.
Читайте також:
Нові укриття, будівництво доріг. Що планують зробити у Вінниці в 2025 році?
За будівлею міськради побудують багаторівневу парковку? Дізналися умови договору
Для Вінниці затвердили план розвитку. Є проєкти на мільярди
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Ludmila
guarden....
В той час коли в місті ще дуже багато ГРУНТОВИХ доріг ☝️
Ihor reply guarden....
Володимир
Света