За будівлею міськради побудують багаторівневу парковку? Дізналися умови договору
- Виконком і товариство «Він Тауер» підписали договір, за яким у середмісті побудують два об’єкти.
- Один з них — офісний центр. Інший — багаторівневий паркінг для службовців міськради. Але бізнес долучиться до співфінансування будівництва останнього об’єкта.
- Для чого це фірмі? Хто є серед власників компанії та в які скандали потрапляли?
Виконком міськради 17 жовтня затвердив договір про забудову території за адресами Соборна, 59 і Оводова, 38 та 40. Там планують звести дві окремих будівлі, одна з яких належатиме місту, а інша — товариству «Він Тауер», що є підписантами угоди.
Бізнес профінансує об’єкт для міськради
У додатку до рішення опублікували угоду між товариством «Він Тауер» і виконкомом міськради.
Вона передбачає, що за будівлею міськради, там де нині розміщена стоянка, буде збудований багаторівневий паркінг «для обслуговування адміністративної будівлі на Соборній, 59». Параметри об’єкта ще будуть уточнюватися проєктною документацією. Замовником забудови виступатиме департамент капітального будівництва міськради.
З іншого боку договором передбачили будівництво офісного центру (висота будівлі – до 15 м, загальна площа – 2,7 тисячі кв.м., кількість паркомісць: в підземному паркінгу – 5 одиниць; наземних – 11 одиниць). Місце під будівництво — земельні ділянки на Оводова, 38, 40. Замовник — товариство «Він Тауер».
Так от, офісний центр «Він Тауер» будує повністю за власні кошти. А от багаторівневий паркінг для службовців міськради — на умовах співфінансування між цією фірмою та бюджетом громади.
Суми співфінансування будуть визначені розробленою проєктно-кошторисною документацією. При цьому внесок, який зробить «Він Тауер» не дає цій компанії претендувати на право власності на частку в паркінгу. Але для чого це тоді фірмі? Вона отримає паркомісця у службовому паркінгу:
«Виконком міськради погоджує використання паркомісць багаторівневого паркінгу для потреб майбутнього офісного центру на Оводова, але в кількості, що не перевищує 50% їх загальної кількості», — йдеться в договорі.
Ідея щодо будівництва багатоповерхового паркінгу, нагадаємо, виникла ще у 2019 році. Тоді місто виділяло гроші на проєктування об’єкта за Соборною, 59, який мав бути висотою в п’ять поверхів та вміщати 170 автомобілів.
Офіс збудують за 2 роки, а паркінг — ще не факт
Оскільки територія обох будівництв знаходиться в історичному ареалі, то тут потрібні будуть археологічні дослідження. На підставі отриманих даних виконком міськради, і товариство «Він Тауер» починають готувати проєктно-кошторисну документацію. Отримують дозволи на будівельні роботи. І для приватної фірми встановили чіткі терміни на їх проведення: офісний центр потрібно добудувати й ввести в експлуатацію протягом двох років з моменту отримання дозволів на будівництво.
А от виконком міськради не покладає на себе подібних обов’язків: якщо влада приймає рішення про недоцільність будівництва паркінгу за Соборною, 59, то його не будуватимуть. Але товариство «Він Тауер», в такому випадку, все одно «зобов‘язується перерахувати до бюджету Вінницької міської громади суму грошового зобов‘язання щодо співфінансування за даним Договором, визначену за обсягами витрат на будівництво об‘єктів – аналогів в цінах поточного періоду».
Угоду підписали заступник міського голови Сергій Матусяк (уже звільнений) і директорка товариства «Він Тауер» Катерина Шеншина.
На засіданні виконкому 17 жовтня рішення про затвердження умов договору прийняли одноголосно. Отже, за текстом самого рішення, угода між сторонами вже почала діяти.
Співвласники «Він Тауер» замішані у скандалах з самобудом
За даними YouControl, товариство «Він Тауер» засноване у Вінниці, в 1995 році, має статутний капітал 151 тисяча гривень. Основний вид діяльності — «41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель».
У компанії двоє співвласників: Максим Півторак та Олександр Педорченко.
Максиму Півтораку належить ще компанія «Квадратні метри м2», яка донедавна ще належала Вадиму Брояці (наразі він керівник цієї фірми). Брояка відомий тим, що був учасником скандалу щодо забудови Замкової гори. Бізнесмен хотів звести СТО і готель у підніжжі археологічної пам’ятки.
Олександр Педорченко — депутат Вінницької міськради, обраний за списками «ОПЗЖ». Після заборони партії, став позафракційним.
Педорченку належать п’ять компаній, серед яких товариство «Брідж сіті центр» — компанія є власником однойменного офісного центру на Чорновола, 29Б.
Крім того, інші його дві компанії — приватне підприємство «Зірочка» і товариство «АППА» — підозрювалися Вінницькою обласною прокуратурою у самовільному будівництві на самовільно зайнятій ділянці біля Івана Богуна, 186 у Вінниці, про що дізналися з рішення суду.
Слідство з’ясувало, що внаслідок виконання будівельних робіт було незаконно змінено русло річки П’ятничанка — її заховали у бетонну трубу — що є порушенням у сфері охорони водного законодавства. Тому і слідчий, і прокурор вимагали арешт землі, що у користуванні ПП «Зірочка» і тієї, що поряд, але ні за ким не зареєстрована.
Але слідчий суддя Вінницького міського суду Володимир Гриневич відмовив у задоволенні цього клопотання, оскільки земельна ділянка, на якій зафіксували правопорушення — не сформована, і на неї не зареєстроване право власності.
Відтак, немає підстав карати арештом майна ПП «Зірочку», яка має у керуванні земельну ділянку, що належить товариству «АППА». Ухвала була прийнята 18 грудня 2023 року і з того часу по цій справі немає руху.
Раніше, нагадаємо, ми порахували пенсіонерів серед вінницьких прокурорів та їх родичів.
Читайте також:
Мер Вінниці призначив собі нових заступників. Хто ці люди, скільки заробляють і що мають?
Один — радник ОП, інший — заступник голови ОДА: що відомо про родину лікаря МСЕК Власюка?
Нові судді Вінниччини: хто отримав призначення і які мають зв’язки та статки?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Наталія Рибаченко
Олександр Онофрійчук