Поруч зі школою № 17 демонтували стару будівлю. Під час робіт земля обвалилася й люди побачили внизу цегляні стіни. Знахідка схожа на невелике приміщення, від якого розходяться в різні боки проходи. Чи ведуть вони кудись, поки не зовсім зрозуміло.
У суботу, 10 серпня, журналіст RIA побачив, як у знайдене приміщення спустилися перші дослідники. Опинившись близько до знахідок, вони обговорювали побачене. Казали, що на стінах, які ховалися під товщею землі, є, ймовірно, кріплення під давні світильники, а також полиця. Ще є щось схоже на вентиляцію.
Ми поговорили з завідувачем сектором культурної спадщини Вінницької облдержадміністрації Михайлом Потупчиком. Він розповів, що незабаром до Вінниці приїдуть археологи, які будуть обстежувати знахідки.
— Вже є домовленість зі спеціалістами, які найближчими днями мають почати дослідження, — каже Потупчик. — Це рятувально-археологічна служба зі Львова. Вони мають дати свій висновок щодо того, чи становить цей об’єкт культурну та історичну цінність. У залежності від висновку спеціалістів ми будемо думати що робити далі. Поки що більше сказати не можу.
Михайло Потупчик також додає, що власники ділянки можуть і не пустити спеціалістів на територію.
— Щодо будівлі, яку демонтували, то вона не була історичною пам’яткою, тому спеціальні дозволи на її знесення не були потрібні, — говорить посадовець. — А от на проведення земляних робіт уже потрібен дозвіл від Міністерства культури, оскільки це історичний центр Вінниці.
Потупчик говорить, поки що порушень він не бачить, але його відділ почне вивчати які документи на які роботи є у власників.
— Якщо вони почнуть руками розбирати навіть ту кладку, яку знайшли, то порушень у цьому не буде, — каже він. — А от якщо це буде робити техніка, то без відповідного дозволу на наглядом спеціалістів у історичному центрі цього робити не можна.
До речі, на ділянці вже працювала спеціальна техніка. Ці моменти є на відео, яке можна переглянути на сайті 20minut.uа.
За даними кадастрової мапи, ділянкою, на якій знайшли загадкові підземні споруди, володіють Андрій Зінюк та Андрій Очеретний. Останній є депутатом Вінницької міської ради.
У середині червня 2019 року виконком міської ради дозволив передати у власність ділянку за адресою: Монастирська, 24 цим людям. Її віднесли до категорії земель житлової та громадської забудови. Цільове призначення: для будівництва багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. 1 липня ділянку приватизували.
В останній поданій депутатом декларації значиться, що він та його родина володіють чотирма земельними ділянками в Бохониках і трьома квартирами у Вінниці. За 2018 рік депутат отримав майже 700 тисяч гривень зарплати від концерну «Поділля», а його дружина — 46 тисяч від Державної архітектурно-будівельної інспекції України та майже 13 від приватної компанії.
У грошових активах Андрій Очеретний має загалом понад 120 тисяч доларів, 7200 євро та 77000 гривень.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер