Про це заявив сьогодні, 15 грудня, у Вінниці один з членів ініціативної групи з приводу надання імені Василя Стуса ДонНУ Арсеній Пушкаренко.
- Можливо хтось думав, що ми будемо «ламати через коліно», сильно наполягати на своєму, але ні, - сказав активіст. – Ми розуміємо, що першочерговою задачею вишу на даний момент є налагодження роботи на новому місці, організація матеріально-технічної бази, вирішення питання з проживанням викладачів та студентів, з частковою компенсацією цих витрат, тощо. Разом з тим ми не поділяємо позицію керівництва закладу, згідно якої виш тут ненадовго і скоро поїде звідси назад, залишивши тут лише філію… Думаю, потрібно бути реалістами, поки що такої можливості не має.
За словами політв’язня, однокамерника Василя Стуса – Василя Овсієнка, присвоєння імені Стуса університету, який він закінчив, - це справа борг честі для закладу.
- Я вірю, що колись це станеться, і що колись університет повернеться в Донецьк.
Раніше у відповідь на громадську ініціативу, до якої долучилися син Василя Стуса - Дмитро, екс-нардеп Володимир Яворівський, Левко Лук’яненко та інші, прес-служба університету поширила повідомлення в якому просить не посилювати тиск на заклад.
«Ми з повагою ставимося до славного імені Василя Стуса, його творчості і особистому внеску у становлення незалежної України, йдеться у повідомленні… - Однак вважаємо за необхідне зазначити, що на сьогоднішній день основною метою Донецького національного університету є налагодження навчального процесу в повному обсязі, доукомплектування матеріально-технічної бази, забезпечення всім необхідним студентів та професорсько-викладацького складу, тих, хто зараз облаштовується в нових для себе реаліях в м . Вінниця.
Ми звертаємося з проханням до ініціативної групи, засобів масової інформації та небайдужим громадянам не посилювати інформаційний тиск на ДонНУ щодо надання імені В. Стуса Донецькому національному університету.
Керівництво університету готове до діалогу з громадськістю з будь-яких питань, які мають пряме відношення до вузу і підвищенню ефективності нашої роботи, в т.ч. щодо надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса».
Схожу позицію «20 хвилин» озвучили у прес-службі вишу і сьогодні:
- Після прес-конференції ми зустрілися, вислухали позицію колег, - кажуть у прес-службі. - Саме головне – ніхто не головне відмовляється, це питання треба обговорювати і працювати над ним. В ході сьогоднішніх перемовин ми дійшли порозуміння в більшості питань. Зараз університет зосереджений на забезпеченні студентів та викладачів усім необхідним. Пізніше та паралельно буде проводитися робота щодо оголошеної ініціативи.
Нагадаємо, ініціатива щодо надання імені В. Стуса ДонНУ з’явилась ще в 2008-2009 роках. Тоді, за словами ініціаторів акції, її підтримали близько 7 тисяч тодішніх студентів закладу. Проте це питання не здобули підтримки серед членів викладацького колективу.
Василь Стус – український поет, прозаїк, правозахисник, представник руху шестидесятників. Народився в с. Рахнівка, Гайсинського району, Вінницької області. Пізніше родина переселилася в Сталіно (Донецьк). В 1959 році Стус закінчив історико-літературний факультет педагогічного інституту міста (нині Донецький національний університет). За власні переконання в необхідності української культурної автономії творчість Василя Стуса була заборонена радянською владою, а сам поет був на 12 років позбавлений волі. Помер він в 1985 під час ув’язнення в Пермському краї.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
А в Вінницю з нього втекло півтора десятка БЕНДЕРІОТІВ.