До Дня Незалежності росія може завдати масовий удар. Не ігноруйте повітряну тривогу

- Ворог концентрує ракети на території білорусі і хоче завдати масований удар по території України.
- Попри зменшення активності російської авіації впродовж 3-4 діб, існує постійна загроза обстрілів з росії, білорусі і тимчасово окупованого Криму.
Про це повідомили Командування Повітряних Сил ЗСУ.
«Авіація противника продовжує не залітати в зону дії нашої протиповітряної оборони. Водночас, фіксуємо авіаційну діяльність ворога. За добу приблизно 150 вильотів літаків здійснюють окупанти із прилеглих до України територій – росія, білоусь і тимчасово окупований Крим. Авіаційна діяльність збільшена з аеродрому Бельбек, який знаходиться поблизу Севастополя. Це пояснюється з тим, що проводять певні заходи після вибухів на аеродромі Саки, звідки злітала тактична авіація окупантів», — розповідає речник Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
На початок широкомасштабного наступу навколо України російська окупаційна армія зібрала авіаційне угруповання у складі 700 летальних апаратів: 450 літаків та 250 вертольотів.
«Сили оборони України вже знищили чимало авіаційної техніки ворога, втім противник має можливість поповнювати цей склад, підтягуючи з середини країни авіаційну техніку. Літаків на сьогодні дещо менше – близько 430 знаходиться зараз навколо українських кордонів на різних аеродромах білорусі, росії, тимчасово окупованого Криму. Але угруповання вертольотів значно виросло і зараз складає понад 360, які противник має у своєму розпорядженні близько до кордонів України», — сказав полковник Юрій Ігнат.
Він пов’язав це з тим, що російська армії зменшила свою авіаційну діяльність і використовує частіше штурмову авіацію і бойові вертольоти для підтримки наземних своїх військ.
Ігнат роз’яснив також щодо інформації про те, що ворог концентрує ракети на території білорусі і хоче завдати масований удар по території України.
«Це відбувається не сьогодні, не вчора, а постійно. Якщо прилітає якийсь літак на один з аеродромів білорусі, то ми розуміємо, що він перевозить озброєння. Є певні дані розвідки, що противник нарощує свої сили на території білорусі. Це, зокрема, йде і політична складова – погрожувати як Україні, так і заходу. Загроза є і була постійно, адже росія з перших днів війни використовувала білорусь задля нанесення ударів звідти по території різним ракетним озброєнням. Безумовно, потрібно готуватися до всього», — каже Юрій Ігнат.
Скоро буде День Незалежності України, тому противник використовуватиме такі дати для «вітань».
Ми повинні бути готові — не нехтуйте жодним сигналом повітряної тривоги!
Алгоритм повітряної тривоги
Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, нагадаємо, розповів про алгоритм повітряної тривоги і протягом якого часу треба йти в укриття.
— Якщо розвідка виявила, що буде завдано ударів «Градами», «Смерчами», «Ураганами» з відстані 40-50 км по, скажімо, прифронтових містах, то часу дуже мало. Тому що «Гради» розгортаються і завдають ударів — це повітряна тривога. Але від реактивних снарядів треба теж ховатися, тому що це надзвичайно руйнівна зброя. Тут дуже мало часу, — пояснює військовий.
— Якщо ракети летять із Каспію... Ви ж не знаєте. Повітряна тривога — вона одна. Вона гудить — і вам ніхто не повідомить, скільки у вас часу. Тому треба якомога швидше це робити. З Каспію ракети можуть летіти хвилин 40-50 до крайньої точки України. Наприклад, Х-101 має швидкість близько 800 км/год — з півночі Каспійського моря, з літака її запускають. А ракета «Калібр» до центру України хвилин 40 буде летіти. Це коли тривоги довго тривають, люди питають: «Чому не вимикається? Скільки ще? Чому так довго?», — пояснює Ігнат.
Крім того, він розповів, що є і візуальні речі. Це коли військові стоять на постах спостереження і дивляться. Якщо ракета радіолокаційно малопомітна, тобто на радарі вона може спершу бути непомітною, то армійці стоять і через засоби взаємодії повідомляють, що візуально помічена ракета. Тобто вже вмикаються більші сили та засоби щодо того, щоб її виявити – і, відповідно, в тому напрямку, де вона летить, вмикається повітряна тривога.
Речник Командування Повітряних сил ЗСУ також наголошує:
— Хочу нагадати, що ракети, які летять, скажімо, з акваторії Чорного моря, — вони летять в одному напрямку. Летить звідти на Вінниччину, наприклад. По дорозі вона може змінити курс різко праворуч-ліворуч. І тут ми вираховуємо — є спеціальний алгоритм — ми дивимося, куди вона може звернути, в якому напрямку, який вона може зробити віраж, — і довкола цієї траєкторії вмикаються всі області. Й тому дуже часто вся Україна червона. Тому що є загроза того, що ракета може змінити свій курс.
Також враховуються і всі дані розвідки, які мають Повітряні сили ЗСУ, це інформація про те, де планується удар, по яких місцях.
Увечері 7 серпня, нагадаємо, вінничани повідомили про звуки, схожі на вибухи. Згодом Командування Повітряних Сил ЗСУ повідомило про ракетний удар по Вінниччині.
— На жаль, маємо прильоти кількох ракет по військових об’єктах у Вінницькій області, — цитуємо повідомлення. — Є постраждалі.
Детальніше у матеріалі:
Читайте також:
Не ігноруйте. Вінничанам нагадують про чотири види сигналу у разі екстрених ситуацій
Можливі ракетні удари. Що робити вінничанам після сигналу «Увага всім!»
Не нехтуйте власною безпекою. Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Товкти його будуть як гамана.