До 1 січня військовим дозволили повернутися із СЗЧ без кримінальних наслідків. Президент підписав закон

До 1 січня військовим дозволили повернутися із СЗЧ без кримінальних наслідків. Президент підписав закон
  • Військовослужбовці, які вперше самовільно залишили місце служби, мають час до 1 січня 2025 року, щоб повернутися у військо без несення кримінальної відповідальності.

У відповідності до нового Закону № 4087-IX (законопроєкт № 12095), військові, які вперше самовільно залишили місце служби, мають час до 1 січня 2025 року, щоб повернутися без кримінальної відповідальності. Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради, зазначивши, що президент підписав документ 28 листопада.

Документ вже опублікували в газеті «Голос України», він набрав чинності 29 листопада. Згідно з ухваленим документом військова служба, дія контракту продовжується.

Після повернення військовослужбовця на місце служби командир має 72 години, щоб продовжити контракт або відновити його на службі. Також відновлюються виплати, забезпечення продовольством і речами, а також всі пільги та соціальні гарантії.

Відео дня

«Коли військовий повернеться до своєї військової частини, він зобов’язаний повідомити орган досудового розслідування або військову службу правопорядку про те, що військовослужбовець повернувся захищати кордони України. Такий алгоритм дій на сьогоднішній день», — заявила радниця директора Державного бюро розслідувань з комунікації Тетяна Сапьян у ефірі телемарафону Єдині новини.

 

Довідка

СЗЧ — це коли військовий залишає місце служби без дозволу командира або без поважних причин. Такий злочин є кримінальним правопорушенням, і покарання за СЗЧ передбачає позбавлення волі строком від п’яти до десяти років (стаття 407 Кримінального кодексу України).

Днями ми розповідали: у Державному реєстрі судових рішень можна побачити, що з 2022 року на Вінниччині винесли 104 вироки за самовільне залишення військової частини (СЗЧ) або місця служби. Журналістка «20 хвилин» проаналізувала ці вироки та дізналася, які найчастіші причини СЗЧ серед військових та які покарання їм призначають.

 

Читайте також:

Радарний фронт: у Повітряних Силах розповіли, як працюють захисники неба України

У Вінниці відбулася акція на підтримку родин військовополонених і зниклих безвісти

Страшна аварія на обʼїзній Вінниці: шматки автівки розкидані по дорозі

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (16)
  • Дима Инкогнито

    Клоун здохни
  • Danny Weeks

    Казали що в грудні буде закон про демобілізацію після того як ганебно пропхнули закон про мобілізацію, звідки і тихенько виключили ці норми. Зате розкручували іпсо "а хто ж заміне мого чоловіка на фронті" 🤮
  • Сергей Маланка

    Що ця ваша держава дала щоб хлопці туда повертались скоти кончені вас сук пора повиртати в стойло, підари ане керівники за грати всіх тцк мінтів верховну раду разом зпродажним зелею,де закон прийнятий що в країні війна де встроміть собі і зелі в сраку воєний стан все це давно незаконо як івся ця влада скільки можна дурити голови людям просніться  а бо здохніть легше буде без вас злодюг .
  • Жора Вартанов

    Краще би розробили механізм виходу з сзч на пряму у частини. В тих резервних батах хлопці кілька місяців очікують особові справи від колишніх частин. Без копійки в очікуванні чуда.

    Світлана Тимошенко reply Жора Вартанов

    Жора Вартанов хай мають собі ті виплати на прожиття своїм дітям , тільки хай ставляться по людськи до хворих і дають згоду підлікуватися ,бо таке відчуття як ворог не добиває ,свої ж добють .

keyboard_arrow_up