Дають гроші на бізнес, які можна не повертати. Хто, як і скільки може отримати?

Дають гроші на бізнес, які можна не повертати. Хто, як і скільки може отримати?
 • Від 50 тисяч до 8 мільйонів гривень пропонує вінничанам проект «єРобота».
 • Для людей це можливість запустити власну справу в широкому спектрі напрямків, зайнятись садівництвом або тепличним господарством.
 • Подати заявку можна через «Дію», але гроші не дають задарма. Які умови та вимоги нової держпрограми?

З 1 липня в Україні стартувала програма «єРобота»: це можливість отримати гроші з держбюджету на розвиток чи початок власної справи. І що важливо, це не кредит — гроші не треба повертати.

—  Це гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, а також отримання нових навичок для нової кар’єри. Це шість проектів, які дозволять створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць, — зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Робочих місць треба створювати сотні тисяч, розраховуємо, що єРобота допоможе», — Шмигаль в інтерв’ю lb.ua

Програми, на які дадуть гранти:

 1. До 250 тисяч гривень на відкриття чи розширення мікробізнесу;
 2. До 8 мільйонів гривень на розширення та створення підприємств у сфері перероблення;
 3. На висадку нових садів — до 400 тисяч гривень за кожен гектар саду;
 4. На побудову нових теплиць — до 7 мільйонів гривень;
 5. На стартап у сфері IT
 6. На навчання новим навичкам у сфері IT

А тепер подробиці.

Відео дня

Основи грантової програми

Щоб отримати гранти треба подати заявки у «Дії». Станом на 4 липня такі опції доступні тільки на веб-порталі (у мобільному додатку гранти відсутні) й тільки на чотири з шести послуг: можна подати заяву на створення мікробізнесу, на сад, теплицю та переробне підприємство.

Отримати гранти можуть всі громадяни України, які не є в санкційних списках, не є боржниками перед бюджетом та збираються провадити діяльність на підконтрольній території України. Щоправда, на гранти зі створення саду і теплиць можуть подаватись тільки ФОПи та юридичні особи, а на грант з мікробізнесу та створення/розширення переробного підприємства — статусу юрособи чи підприємця не треба.

Форма заявок однотипна: маєте заповнити інформацію про себе (де живете, які маєте доходи, що є у власності, де ваше підприємство буде працювати тощо), додати документи, вказати суму, яку ви хочете отримати від держави. Та свою заявку маєте підписати електронним підписом.

Який бізнес дозволяють створити за 250 тисяч

Отже, перший пункт: грант на створення мікробізнесу. Його можуть отримати як майбутні підприємці, так і діючі ФОПи і юрособи, для розширення своїх потужностей.

Сума, на яку ви можете претендувати — від 50 до 250 тисяч гривень. Також в заявці треба вказати рентабельність бізнесу та скільки власних коштів ви готові вкласти у власну справу.

Програма має чимало напрямків, в яких дозволяють створити/розширити мікробізнес: оптова та роздрібна торгівля; тимчасове розміщення та організація харчування; освіта; охорона здоров’я та надання соціальної допомоги; мистецтво, розваги, спорт та відпочинок; бізнес у сфері будівництва; інформація та телекомунікації; операції з нерухомим майном; професійна, наукова та технічна діяльність; транспорт, складське господарство, кур’єрська діяльність; надання інших послуг.

А також це такі напрямки, як діяльність домашніх господарств; сільгосп; добувна промисловість; перероблення, постачання електроенергії, газу та кондиціонованого повітря; робота у сфері водопостачання, каналізації, поводження з відходами; фінансова та страхова діяльність; діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; державне управління та охорона; обов’язкове соцстрахування; діяльність екстериторіальних організацій та органів.

Інфографіка: kmu.gov.ua

Гроші з держбюджету дають безповоротно, якщо ви виконаєте умови: створити хоча б одне робоче місце; здійснювати діяльність не менше 3 років; сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. Якщо порушите хоча б одну з умов угоди — грантові кошти доведеться повернути державі, в повному обсязі.

Грантові кошти зарахують на спецрахунок в «Ощадбанку» і їх можна витратити тільки на: придбання обладнання; закупівлю сировини; орендну плату (не більше 25% від суми гранту); лізинг обладнання.

Нюанси гранту на переробне підприємство

Сума гранту більша — до 8 мільйонів гривень. Їх можна витратити на створення чи розширення наявного малого та середнього бізнесу у сфері перероблення сільгосп, промислової сировини у продукцію, відходів тощо.

Програмою визначені три цілі витрат гранту: 1. придбання верстатів, технологічного обладнання; 2. доставка верстатів, технологічного обладнання; 3. введення в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання. Тобто, кошти можна буде витратити також і на релокацію (переміщення - прим.) підприємства з тимчасово окупованої території України.

Вимоги на 8 мільйонів значно вищі: тут вже треба створити не менше 25 робочих місць; працювати не менше трьох років та сплачувати подати. Не платите податки у бюджет? Повертаєте грант до держбюджету.

Що треба, аби отримати гроші на сад

Для майбутніх та діючих аграріїв «єРобота» пропонує грант на садівництво. Подати заяву можуть ФОПи та юридичні особи, які не є банкрутами, під санкціями, та не розміщені на тимчасово окупованих територіях України.

Гранти видаються на сад, площею від 1 до 25 гектарів. Земля може бути у вашій власності чи орендована, але перебувати у вашому користуванні не менше 7 років. 

На кожен з гектарів ви можете отримати від 140 тисяч до 400 тисяч гривень, але грантові кошти мають скласти не більше 70% витрат на висадку саду.

Програмою дозволено висаджувати дерева: яблуню, грушу, вишню, черешню, сливу, персик, абрикос, обліпиху, горіхи. А ще ягоди: лохину, чорницю, малину, смородину, ожину, порічку, агрус, суницю, виноград.

Кожен з цих типів садів, ягідників та виноградників вимагає певну кількість постійних та найманих працівників. Але в уряді зазначили, що для отримання гранту заявник має найняти від 3 до 20 постійних і сезонних працівників, сплачувати податки і працювати не менше п’яти років. Знову ж таки, несплата податків протягом цього терміну — це підстава для повернення 50% від отриманого гранту.

І в порівнянні з іншими видами програми «єРобота», тут складніше обгрунтування. Від вас потрібна буде пояснювальна записка, генплан, кошторисна документація та паспорт робочого проекту на висадку саду, ягідника чи виноградника.

Які документи подавати на теплицю

Ще діючі ФОПи та юридичні особи можуть подати заявку на будівництво модульної теплиці. Гроші, які пропонує держава — до 7 мільйонів гривень на теплиці, площею від 1,6 до 2,4 гектара. 

Теплицю треба побудувати в строк до 1 року, грант можна витратити на будь-які ціли з проектування, будівництва об’єкта, закупку саджанців та інше, що пов’язане з теплицею. Однак не менше 30% від загальної вартості проекту ви маєте заплатити своїми грошима, решту покриє грант.

До грантової заявки ви маєте прикріпити копії документів: 1. пояснювальна записка; 2. архітектурні рішення; 3. конструкції металеві; 4. конструкції залізобетонні (враховуючи фундамент); 5. системи поливу (свердловина до 30 м); 6. електросистеми (до 5 кВт); 7. кошторисна документація.

Ключова вимога — маєте найняти не менше 40 працівників, працювати не менше п’яти років, платити податки. І у такому разі, держава не вимагатиме повернення грантових коштів. Що саме будете вирощувати у теплиці — це вже ваша справа.

Строки подання і розгляду заяв на гранти

Заявки на отримання грантів можна подати через «Дію» (diia.gov.ua) до кінця листопада – початку грудня цього року. Відповідь вам мають надати у строк від 7 до 15 днів.

Кабмін уповноважив «Ощадбанк» видавати виплати за програмою «єРобота». Тож нюанси щодо умов, вимог та інших особливостей грантових заявок можна дізнатись за цим номером: 0 800 219 800.

Розібратись, як заповнювати бізнес-плани до гранту на створення чи розширення бізнесу, допоможуть в державному центрі зайнятості. Жителі Вінниччини можуть поставити питання фахівцям у Телеграмі.

 

Читайте також:

Подалі від війни. Як перевезти бізнес до Вінниці з зони бойових дій

У Вінниці створили онлайн-магазин, де продають речі від майстрів хенд-мейду

У Вінниці готові платити за нові робочі місця. Умови для роботодавців

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (2)
 • Артур Ткаченко

  Як на мене, то в нас як завжди це вилізе корупцією і розбазарюванням коштів ....
 • Новини Вінниці на 20хвилин

  ❗️ Коротко про головне — долучайся до нашого Telegram-каналу: https://t.me/vn20minut

12:44 Відключення світла, заклади, які працюють автономно, та інше важливе за 4 грудня у Вінниці 11:58 Вінничанин у квартирі влаштував «художній гурток», на якому розбещував дітей play_circle_filled photo_camera 11:11 Маленьких внесків не буває. Зібрали десять волонтерських організацій, яким можна довіряти 10:31 Рвучкий вітер та морози: прогноз погоди в Україні 5 грудня Від читача 09:50 Який обирати генератор для помешкання- 8 порад 09:44 На Вінниччині сьогодні застосують погодинні черги. Графік відключень світла на 5 грудня 09:10 Зимові акції та знижки на лазерну епіляцію. Позбудьтесь небажаного волосся до літа 2023 (партнерський проект) 08:55 У Ладижині зберігається й досі надзвичайна ситуація: останні повідомлення від штабу 08:14 Дякую ЗСУ за кожен звільнений метр землі! Олег Мейдич (Пресслужба ВО «Батьківщина») 08:00 Сьогодні вітаємо волонтерів. Історія, заборони та прикмети 5 грудня 21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 28 листопада по 5 грудня, які ви могли пропустити photo_camera 20:32 ГРВІ та грип. В яких районах Вінницької області найбільше хворіють люди? 20:03 Овнам — ділові успіхи, Дівам — не варто йти на ризик. Гороскоп на тиждень 19:22 «Пункти незламності» у Вінниці: графік роботи, що можна там та заборонено робити play_circle_filled photo_camera 19:03 Полякова стала брюнеткою і зізналася, навіщо пішла на грузинські «Танці з зірками» 18:27 Що робити вінничанам після сигналу «Увага всім!»: алгоритм дій 17:45 У Жмеринському районі під колесами потягу загинув 70-річний чоловік photo_camera 17:33 Кубок області з міні-футболу серед студентських команд виграли майбутні економісти photo_camera 17:02 «Щедрик» Леонтовича в США: відзначать 100-річчя першого виконання «Carol of the Bells» в Нью-Йорку play_circle_filled photo_camera 16:11 Коли немає електрики та газу: рецепт «блекаут-хліба», печеного на чайних свічках play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up