Чому велосмугу на Стрілецькій зробили по «центру» автодороги

Чому велосмугу на Стрілецькій зробили по «центру» автодороги
Велосмугу водії порівнюють з біговою доріжкою на стадіоні. Тепер на Стрілецькій (від «Зорі» до Київської) ширина смуг для авто по три метри в кожну сторону
 • «Я перший раз не зрозумів, де мені їхати» — так автомобілісти в соцмережах кажуть про нову велосмугу на Стрілецькій. Адже частково вона проходить по центру дороги.
 • Розпитали представників міськради, за якими ДБНами робили нову організацію руху, навіщо звузили смуги для автомобілістів і чому не можна було зробити велосмуги на узбіччях дороги

В середині липня в міськраді повідомили, що на Стрілецькій від 45-го заводу і до Київської буде облаштована велосмуга. Її роблять на узбіччях дороги, за рахунок звуження проїжджої частини. А останнє зробили для того, щоб зменшити швидкість автомобілів і стимулювати водіїв рухатися обережніше.

Проте днями таке рішення розкритикували вінничани у спільноті «Дизайн міського середовища». Олександр Мазуренко зробив допис з фото нової організації руху на Стрілецькій. На світлинах він закцентував увагу, що нова велосмуга йде по центру проїжджої частини.

«Учора їхав, думав, що повернув на бігові доріжки на стадіоні», — коментує Андрій Голубенко.

«Я перший раз не зрозумів, де мені їхати», — написав користувач Serio Samario.

«Сьогодні, проїжджаючи по цьому «витвору» побоялася за свою безпеку», — писала Наталія Дорохова.

«Чому мені з кожним подібним дописом хочеться спіймати хоча б одного урбаніста та надавати йому підсрачників?», — пише під дописом Олексій Корж.

Яка вона, нова велодорога

Проїхали новою велосмугою від «Зорі» до Київської на велосипеді. Примітили, що автомобілям залишили по одній смузі у кожний напрямок, а обабіч дороги тягнуться велосмуги. Виїзди з сусідніх вулиць на Стрілецьку обладнали велопереїздами. 

І так велодорога з непарної частини вулиці тягнеться на узбіччі до музичної школи №2. Потім, від цієї школи і до центру зайнятості, розмітку під велосмугу нанесли посередині дороги.

При цьому простір, який відокремлений велосмугою від проїжджої частини, розкреслили під місця для стоянки авто. Таких нарахували більше трьох десятків.А біля перехрестя Стрілецької з Київської смуга для велосипедистів знов переміщується на узбіччя.

Міський голова Сергій Моргунов пояснив на своєму брифінгу, чому смуга для велосипедистів по центру дорожнього полотна.

— Ми там зараз наносимо нову розмітку, щоб зв’язати велодоріжки між Замостянською та Київською. Біля музичної школи вона справді виходить на проїжджу частину. Але не по центру, а на одну третину дороги. Це зробили за ДБНами, погоджено з патрульною поліцією, — говорив мер Вінниці. — Хочу наголосити, що ширина смуг на Стрілецькій — 4,5 метри. І щоб привести їх у норматив (3 метри) ми маємо можливість облаштувати додатково велосмуги. І це забезпечить безпеку пересування велосипедистів та буде сприяти дотриманню швидкості руху автомобілістами.

За якими ДБНами робили нову організацію руху? Яким чином звуження дороги сприятиме безпеці? Чому не можна було зробити велосмугу з краю проїжджої частини? Про це поговорили з людьми, які дотичні до цього проекту на Стрілецькій.

«Вкрадену дорогу» віддали під парковки

Андрій Сорокін очолює відділ розвитку велоінфраструктури при міськраді у Вінниці. Він бачив обурення вінничан в соцмережах, на що відповів, що люди «критикують незавершений проект».

— Якби автор допису, під яким писали, що у водіїв вкрали дорогу, прийшов на наступний день, то побачив би, що з краю полотна там тепер є паркомісця, — говорить Сорокін. — За новою організацією велодоріжка не є по центру дороги. Розміщення розмітки там зараз таке: на непарній стороні вулиці створено 36 місць для стоянки, потім буферна зона 0,5 метра шириною, далі велосмуга і потім дві паралельних смуги для автомобілістів, шириною по 3 метри кожна. Та з іншого боку велосмуга.

Варто також зазначити, що та дорога для велосипедистів, що з парної частини Стрілецької, тягнеться вздовж вулиці чітко на узбіччі. Чому не можна було зробити так обидві велосмуги?

— На мою особисту думку, так було б більше безпеки для велосипедистів. Але, в нас діють державно-будівельні норми від 2018 року «Вулиці й дороги населених пунктів», де вказано, що при наявності паркомісць на проїжджій частині, велосмуга розміщується ліворуч від місць для стоянки (пункт 5.3.11). Якби зробили інакше, то це було б порушення ДБНів, — відповів Андрій Сорокін.

Що ще мають доробити на Стрілецькій щодо організації дорожнього руху?

— Ще там потрібно поставити дорожні знаки: 4.12, 4.21 та інші знаки, які повинні бути при зміні організації дорожнього руху. Розмітка там вже повністю завершена, — сказав керівник відділу розвитку велоінфраструктури міста.

Навіщо звузили смуги для авто

Радник мера і учасник групи «Транспорт та мобільність» Віктор Перлов розповів, що проект нової організації руху на Стрілецькій розробляло комунальне підприємство «Агенція просторового розвитку». Перед ними стоїть завдання розробити модель розвитку мікрорайона Замостя, де серед задач є й облаштувати нові місця для паркування.

— Велосмуга ж там не з «неба впала». Ми проводили зустріч з громадськістю, й дуже багато мешканців району звертали увагу на факт, що велодоріжка на Замостянській, по суті, відрізана від іншої велоінфраструктури. І найцікавіше, що про це говорили люди літнього віку, — розказав Перлов.

Питаємо, а для чого було звужувати дорогу, якщо автомобілів з року в рік стає все більше?

— Дорогу потрібно було звужувати, щоб зменшити кількість випадків перевищення швидкості на цій ділянці. Бо перевищення швидкості є однією з найбільш поширених причин ДТП. І це ще зробили минулого року, коли відмежували узбіччя дороги від проїжджої частини суцільною білою лінією, — відповів Перлов. — А «велосмуги» на Стрілецькій були й до того, як нанесли розмітку. Якщо подивитися по додатку Strava, то там можна побачити яскраву жовту лінію, що вказує на те, що цим напрямком дуже часто користуються велосипедисти. По суті, ми просто формалізували наявність велосипедистів на дорозі, дали їм законне місце для пересування.

«Копія» Воїнів-Інтернаціоналістів

Організатор велозмагань у місті, активіст Олександр Царевський розповів, що ще не їздив Стрілецькою на велосипеді. Проте каже, що бачив проект цих смуг.

— Зручно чи ні, поділитися враженнями поки не можу. Але те, що я бачив у проекті, то велосмуги на Стрілецькій — це копія велосмуг на Воїнів-Інтернаціоналістів. Якщо все так буде, то проблем з організацію руху для велосипедистів я не бачу, — відповів Царевський.

Велосмуга на Воїнів-Інтернаціоналістів / Фото з архіву «20хв»

Про те, що дороги для велосипедистів на Стрілецькій — це копія того, що на Воїнів-Інтернаціоналістів, сказали також Андрій Сорокін та Віктор Перлов. До речі, велосмуги на Воїнів-Інтернаціоналістів вже існують два роки. І коли їх облаштовували, то в соцмережах писали, що через таку недолугу організацію руху там будуть постійно збивати велосипедистів. Чи фіксували подібні випадки?

— На моїй пам'яті за два роки там сталася тільки одна аварія за участі велосипедиста. Порушення правил дорожнього руху були від обох учасників руху. На жаль, в результаті ДТП тоді загинув велосипедист, — сказав Сорокін.

Віктор Перлов же додав, що нині на Воїнів-Інтернаціоналістів «зручно всім».

— До цього на Воїнів був справжній «треш»: водії давали газу від Хмельницького шосе до перехрестя з Порика, 70-80 кілометрів на годину там сприймалася як нормальна швидкість, — говорить радник мера. — Як тільки ми нанесли розмітку, звузили смуги, то одразу відбулося заспокоєння трафіку: людина бачить вузьку смугу руху, інтуїтивно зменшує швидкість. І більш того, коли робили опитування користувачів про зручність / незручність нової організації руху, то люди мені відповідали, що перестали боятися переходити дорогу. Від водіїв також не отримували нарікань.

Цього року, нагадаємо, планують зробити нову організацію руху на площі Гагаріна.

Опитування

Чи потрібно робити велосмуги на дорогах?

Читайте також:

На Київському мосту поставили «камеру автофіксації» (ОНОВЛЕНО)

До Вінниці привезли муніципальний евакуатор. Коли він почне працювати?

Смертельна ДТП біля Літину: у поліції розповіли нові подробиці

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (57)
 • Veronika Orlova

  Зная как долго держится у нас в городе дорожная разметка, будет интересно наблюдать за движением, когда она сотрется
 • Nikolay Polyarush

  Все правильно! Владі плюс!

  Игорь reply Nikolay Polyarush

  А за шо плюс , за аварийную обстановку на дороге, а для снижения скорости можно канавы поперёк дороги выкопать , тоже  ВЛАДІ ПЛЮС буде...
 • Дмитро

  Подібне нехлюйство може призвести до аварій та травматичних ситуацій на дорозі. Не забувайте, що зараз літо і там їздить багато дітей, які точно не знають усіх тонкощів ПДР. Нехай Моргунов вийде і перемалює зі своїми "спеціалістами".
 • Нави Навигатор

  Уважаемые приезжие колхозники при власти - хватит портить мой город!

  Sasha Sinelnikv reply Нави Навигатор

  Я бы сказал не уважаемые и презираемые приезжие сЭлюки - так правильней - хватить уничтожать город.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Релакс-відео суботнього вечора: як мама-індичка дітей на прогулянку водила play_circle_filled 20:26 McDonald’s поетапно повертається до України. ОПИТУВАННЯ 19:51 Від важких поранень, отриманих у бою, загинув 23-річний військовий з Тульчинщини photo_camera 19:15 Підліток із зайвою вагою. Що можуть зробити батьки та чого точно не варто робити? Від читача 12:26 Молодіжний форум "Українська молодь вражає" 18:31 Завтра Маковія, Медовий або Перший Спас. Прикмети та традиції play_circle_filled 18:05 У вінничанки в магазині поцупили гроші. Крадія знайшли за допомогою соцмереж 17:17 Картину вінницької волонтерки «Кримська бавовна» купили за 52 тисячі гривень play_circle_filled photo_camera 16:26 Дивимося своє. Сімка фільмів, які відзняли у Вінниці play_circle_filled 15:59 Віддав життя за наш спокій. Загинув військовий, який захищав країну з 2014 року 15:15 Одне питання: що робити, коли термінал «з’їв» гроші, а переказ не виконав 15:02 Вісім років в'язниці за вісім тисяч доларів. Вінничанин обікрав свого колегу 15:01 Визначилися суперники вінницької «Ниви» у чемпіонаті України 14:26 Зник 30-річний вінничанин Євгеній Тищенко. Допоможіть знайти чоловіка 13:42 Щоб не плакати, ми сміялись: добірка нових мемів про війну photo_camera 13:25 «Вимагали викуп за викрадене авто». Прокурори викрили злочинну групу, яку організував росіянин photo_camera 12:57 У лікарні Запоріжжя помер важкопоранений військовий з Вінниці Олексій Міхеєв 12:02 Минає місяць з дня обстрілу площі Перемоги та інше важливе за 12 серпня у Вінниці 11:10 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 8-13 серпня photo_camera 10:27 COVID-19 на Вінниччині. Вчора діагноз підтвердили у 73 людей, 10 з них діти
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up