Чи придатні до бойового застосування FPV-дрони, які Вінниця передає ЗСУ? Ми дізналися

- На 45,8 мільйона гривень вінницька мерія збирається купити три тисячі «пташок» для військових.
- Помітили, що технічні характеристики цих дронів є стандартними й не міняються від тендеру до тендера.
- Якщо у цих FPV базові параметри, то чи можна їх застосовувати на фронті, де працюють ворожі «глушилки»?
Через «Прозорро» зараз триває закупівля трьох тисяч FPV-дронів. Їх технічні параметри знайшли у тендері.
«На звʼязку з військовими»
За технічною документацією, корисне навантаження «пташок» не менше трьох кілограмів, тривалість польоту — не менше 30 хвилин, рама 10 дюймів, батарея 12000 mAh.
Найбільшу увагу привертає звʼязок дронів: аналоговий, телеметрія 750 МГц, відео 5,8 ГГц, потужність відеопередавача від 2,5 W. Переглядаючи попередні оборонні закупівлі міста помітили, що якраз ці параметри не змінюються.
То, певно, якщо використовувати дрони на одній й тій же частоті, то їх бойове використання неможливе? З питаннями звернулися до заступника міського голови Андрія Очеретного.
Посадовець відповів, що дрони передають вінницьким бригадам та тим формуванням, де найбільше вінничан.
— Це усім відома 120-ка, 59-ка, «Червона калина» та інші. І ми на звʼязку з військовими та реагуємо на їх запити, — каже Очеретний. — Якщо раніше купували дрони з рамою на 7 дюймів, то нині це 10 дюймові рами. Такий дрон зможе переносити більше ваги.
— А щодо стандартних частот, то ми закуповуємо базове. І якщо потрібно оператору перейти на іншу частоту, то військові перепаюють радіомодуль, — додав заступник мера.
«Бойове застосування можливе, але не всюди»
Ми також запитали у Кафедрі дронів стосовно технічних характеристик FPV-дронів. Чи придатні для військового застосування ті «пташки», які купує місто?
— Такі FPV-дрони досі використовують на фронті. Важливо не тільки телеметрія та відео, а щоб була потужність відеопередавача складала не менше 2,5 W, — відповіли у Кафедрі дронів. — Чи глушаться ці дрони російським РЕБом? Насправді глушиться все. Йде постійна боротьба за частоти: як наші військові підлаштовуються, щоб обходити РЕБ, так це робить і ворог. Перепаяти дрон справді можна, разом з цим змінюється прошивка.
І ще поговорили із вінницьким військовим, який є оператором БПЛА. Він розповів, що на частоті 750 МГц можна літати. Але все залежить від ситуації на фронті.
— Частоту 750 можна використовувати на бойових. Але точно сказати чи глушиться, чи ні важко, бо на усій лінії фронту різні РЕБи. Вони не можуть покрити увесь спектр частот. Тому десь доводиться вилітати на низьких частотах, а десь на надвисоких, — відповів військовий.
Зауважимо, що кошторисна ціна нинішньої закупівлі FPV-дронів — 45 мільйонів 849 тисяч гривень. Або не більше 15 тисяч 283 гривень. Зараз шукають підрядника, який погодиться поставити усе обладнання у термін до 1 липня.
Читайте також:
Батько загиблого воїна Іван Плотиця закликає повернути портрети Героїв до Вежі
Добровольці до 25 років, які приєдналися до ЗСУ, можуть отримати мільйон гривень. За яких умов?
У Вінниці для садочка №28 побудували укриття. Скільки коштів витратили?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Аби в користь ці закупівлі, тож і подвоїти суму не шкода