До 1 липня 2016 року залишилось трохи менше трьох місяців, і мешканці багатоповерхівок повинні вирішити - що буде далі з їх будинком. Деякі вінничани вирішили створити ОСББ, але ще є багато питань. І одне з найпопулярніших - чи буде місцева влада ремонтувати будинок до передачі його в ОСББ?
З такими та ще кількома питаннями в редакцію звернувся читач:
- Закон зобов'язує (проводити ремонти - авт.), ок, але що робити, якщо в бюджеті міста не закладено на це грошей? В які терміни має бути зроблено ремонт? І якщо їм до 1 липня треба вирішити усі питання з осбб, то ж зрозуміло, що ремонт не встигнуть зробити навіть при бажанні. Які ремонтні роботи можна вимагати? І що робити, якщо влада відмовляється їх робити?
За відповідями на питання журналісти “20хвилин” звернулися до експертів:
Ельвіра Мрясова, голова Асоціації ОСББ Вінниччини
- Згідно законодавства місцева влада не зобов’язана проводити ремонт будинків при передачі їх в управління об’єднанню співвласників. В законі «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» (№1565) вказано, що колишній балансоутримувач має передати всю документацію по будинку, які були при передачі в експлуатацію. І немає такого пункту, де вказано, що колишній балансоутримувач зобов’язаний проводити ремонт до передачі будинку в ОСББ. Але є вихід - якщо ви створите об’єднання співвласників, і захочете, наприклад, утеплити будинок, то діють програми співфінансування від місцевої влади. Наприклад, у Вінниці є програма 70 на 30% на утеплення будинків, де більшу частину від суми виплачує міська влада з бюджету. Окрім місцевого співфінансування є інші кредити щодо впровадження енергоефективності в багатоповерхівках. А взагалі, найкращій варіант - це все прораховувати. Так ви будете знати, скільки та на що витратити гроші, бо в ОСББ власники квартир відповідають не тільки за власне майно, а й за спільне - під’їзди, подівр’я, дах, тощо.
Володимир Хорошев, голова ГО “Кредо”
- Балансоутримання - це не означає право власності. Також важливо те, що після приватизації, яка пройшла в Україні в 90х на початку 2000х років, всі будівлі в Україні - це спільна власність мешканців квартир. Тобто, це ваше майно, і ви маєте ним розпоряджатися, і в тому числі - проводити ремонти. Але з іншого боку, є в законі “Про ОСББ” такий рядок, що міська влада може брати участь у співфінансуванні по власному бажанню. Так наприклад, можна отримати кошти на заміну даху, частково на благоустрій прибудинкової території, тощо. Але співвласники багатоповерхівки також мають “вкластися” в ці роботи. І ще раз наголошую, колишнього балансоутримувача (тобто, міську владу), законодавство України в сфері ЖКГ не зобов’язує робити ремонти до передачі його в ОСББ.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер