«Часто сниться, як ці нелюди у погонах б’ють сина». Поліцейських засудили на три роки тюрми

«Часто сниться, як ці нелюди у погонах б’ють сина». Поліцейських засудили на три роки тюрми
Колишні міліціонери Швець і Гончарук так захопилися знущанням над хлопцем у відділенні поліції на Пирогова, що забули про камеру відеоспостереження
  • Вісім років тривав розгляд справи про побиття двома поліцейськими студента.
  • Вінницький міський суд призначив їм у покарання три роки позбавлення волі з іспитовим строком.
  • Апеляційний суд скасував цей вирок. На що замінив?

Василь Клебан, якого вісім років тому побили міліціонери, нині активно займається волонтерством. Мати хлопця пані Наталія розповіла, що вони з сином передали військовим сім коптерів. Каже, захисники отримали від них також автомобіль «Нива». Жінка згадує, як хлопці з фронту повідомили, що завдяки цьому авто вдалося врятувати 15 бійців. На жаль, орки підірвали автівку.

Сьогодні, 20 червня, жінка знову у дорозі — доправляє гуманітарний вантаж у Херсон.

Насправді приводом для розмови  пані Наталією стали вироки двох судів — Вінницького міського і Вінницького апеляційного. У грудні 2015-го її сина побили двоє офіцерів тодішньої міліції. Про цей факт «20хвилин»/ RIA розповідали у квітні 2016-го у статті «У поліції Вінниці студента били під запис відеокамери» (на той час у нас уже була поліція).

Відео дня

Постраждалий звернувся до суду. Відтоді тривав розгляд справи.

Спершу дали іспитовий термін 

31 березня 202-го Вінницький міський суд визнав винними колишніх міліціонерів Сергія Швеця та Олександра Гончарука у вчиненні кримінального злочину. Їх звинуватили за статтею «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу», вчинене групою осіб.

Міліціонерам призначили покарання у вигляді позбавлення волі на три роки. Одночасно звільнили від тюрми з іспитовим строком на два роки.

Постраждалий і прокуратура не погодилися з таким вироком. Оскаржили його у Вінницькому апеляційному суді.

Змінили на реальне покарання

15 червня 2023 року колегія суддів задовольнила апеляційні скарги прокурора обласної прокуратури і постраждалого Василя Клебана. Судді скасували вирок суду першої інстанції у частині призначеного покарання і ухвалили новий. У ньому йдеться про реальне відбуття покарання за гратами терміном на три роки.

Зазначено, що судове рішення може бути оскаржено в касаційному порядку у Верховному суді протягом трьох місяців з часу його проголошення. Але з моменту проголошення рішення воно набуло законної сили.

Інформацію про рішення суду надала на запит журналіста  прес-служба Вінницького апеляційного суду.   

Син переніс складну операцію на серці

Нагадаємо, як відбувалися події того уже далекого вечора, точніше, ночі 2 грудня 2015 року. Їх, ці події, озвучували під час судового засідання. Раніше про це журналісту розповідали батьки Василя Клебана.  

Хлопець на той час був студентом вінницького вишу. Другого грудня 2015-го повертався додому на автомобілі «Шевроле Авео». О першій годині 35 хвилин ночі на вулиці Порика у Вінниці його авто зупинили уже згадані вище міліціонери Швець та Гончарук, яких тепер відправили за грати.

Водій не порушив правил, тому протоколу на нього не складали. Запропонували пройти тест на алкогольне сп’яніння. Клебан погодився, але виявилося, що у міліціонерів нема приладу для перевірки.

Його мати каже, що син переніс складну операцію на серці, оперували у Києві в Інституті Амосова, вживання алкоголю лікарі категорично заборонили.

За словами жінки, її сина після зупинки залякували тим, що позбавлять прав на три роки. Всіляко натякали, щоб платив.

— Їх розлютило те, що син у розмові сказав, що знає свої права і вимоги законів, — розповідає пані Наталія. — Говорив їм, що вони не мали права зупиняти його автомобіль, бо на це не було законних підстав.

Йому запропонували поїхати у відділення поліції. Хлопець відмовився. Міліціонери застосували фізичну силу. Продовжили це робити, коли доставили водія у відділення поліції на вулиці Пирогова.

Ось як про це зазначено у матеріалах слідства: «Швець та Гончарук, діючи умисно, групою осіб, усвідомлюючи протиправність своїх дій, явно виходячи за межі наданих прав та повноважень, застосували до Клебана фізичне насильство… Сам він не вчиняв будь-якого опору».

Далі уточнюється, яке саме насильство: «Швець наніс правою рукою удар Клебану по голові, після чого почав здавлювати руками його шию. В цей час Гончарук примусово утримував потерпілого за руку та завдав удар по нозі з метою вивести його з рівноваги. Далі Швець повалив Клебана на підлогу та наніс удар ногою у тазову частину тіла».

Детально встановити обставини тієї події вдалося завдяки записам камери відеоспостереження. Схоже, «доблесні» правоохоронці так захопилися знущаннями над хлопцем, що забули про камеру. Аж поки їм про це не нагадав черговий по відділенню. До речі, він не зупинив своїх колег від побиття хлопця.

Після нагадування про камеру Клебана затягли в кімнату. За словами матері, там продовжили знущання над сином.

Пропонували гроші, щоб відкупитися

Наталія Клебан розповідає, що після розголосу події Швець і Гончарук звільнилися з органів поліції. Згодом через своїх знайомих пропонували гроші, аби постраждалий забрав заяву.

— Ми говорили, що їхні гроші нам не потрібні, — каже пані Наталія. — Просили розповісти правду в суді, за це син готовий був вибачити їм. Але вони на таке не погодилися. Знаєте чому? Тому, що в обох них є впливові особи. Сподівалися завдяки їм вийти сухими з води. Саме тому суд розтягнули аж на вісім років. Шукали всілякі лазівки, аби вигородити нелюдів.

Жінка говорить, що їм це майже вдалося. Міський суд ухвалив «хитре» рішення: визнав їх вину, але не відправив у тюрму, встановив іспитовий строк, хоча Кримінальним кодексом чітко передбачено покарання — позбавлення волі. Що, зрештою, і ухвалив Вінницький апеляційний суд.

Під час спілкування пані Наталія зізналася: «Вісім років, відколи це сталося, я не можу спокійно спати, часто бачу у сні, як виродки у погонах б’ють сина…».

У вівторок, 20 червня, журналіст зателефонував матері Василя Клебана пані Наталії.

— Я зараз у дорозі, супроводжуємо вантаж у Херсон для постраждалих від повені, відповіла вона. — Порозмовляємо пізніше.

Син у всьому допомагає мамі. Як і вона йому — протягом восьми років постійно ходила на судові засідання. Тепер у них все це уже позаду. 

— Ми добивалися правди і нічого іншого, — говорить мати.
 

Читайте також:

«Викликали вогонь на себе». Чому «штурмовик» Руслан Клименюк заслуговує звання Героя України?

«Що ж, пишемо нову історію разом». Морпіх Андрій Підлісний освідчився коханій в Карпатах

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Олег Николаев
    А чому ніхто з коментуючих і співчуваючих дивиться на цей випадок однобоко?
    Всі ви хочете справедливості, а правди незнаєте і топете за "потерпілого" який сам спровокував цей конфлікт.
    А Серій Швець доречі в 2014 році був в АТО і несидів в тилу а приймав участь у бойових діях.
    Х Х reply Олег Николаев
    Це не дає йому право бити людину.
  • Анатолій Митрофанович Стасенко
    Да  це  правда    в  даний  час в  країні  творяться  жахіття  ,  повне  безвладдя  ібеззаконня  ,ще  так  у  нас  небуло  .. було  все  но  такого  бардаку  не  було  . Тому  ,що  руководят  у  нас  неуки  ,,одне  спасе  нас  рішучі  дії  нас  звами  і  наших  захисників  .
  • Оксана Шкуріна
    Жахіття
  • Діма
    Три роки? Це жарт? П0tв0рі, яка має владу потрібно давати подвійний срок! Цікаво, скільки дали б звичайній людині, яка почала душити пагоносітєлєй?!

keyboard_arrow_up