Будинок офіцерів знесуть, а долю будинку побуту «Ювілейний» ще вирішуватимуть

Будинок офіцерів знесуть, а долю будинку побуту «Ювілейний» ще вирішуватимуть
Рятувальники розбирають завали Будинку офіцерів
  • Від вчорашнього обстрілу найбільше постраждав Будинок офіцерів та будинок побуту «Ювілейний». Посадовці розповіли про долю будівель, для чого їх використовували та яку цінність вони мали для міста.

Сьогодні, 15 липня, до Вінниці прибув заступник керівника Офісу Президента України Кирил Тимошенко. Він разом із керівництвом області та міста відвідав постраждалих у лікарні, а також обговорив плани відновлення будівель, які зазнали ушкоджень через ракетний удар. Про це інформує Вінницька обласна Рада.

Кирило Тимошенко повідомив, що, за уточненою інформацією, удари були завдані трьома ракетами, ще дві — збиті силами ППО.

Також він зазначив, що Будинок офіцерів будуть зносити.

— Росіяни вдарили по площі Перемоги — фактичному серцю Замостя, активному транспортному вузлові (трамвай-тролейбус-автобус-авто-велосипед тощо) де неподалік розташовані залізничний вокзал, Музей Михайла Коцюбинського, світломузичний фонтан, Центральний міст і середмістя Вінниці, — каже історик Олександр Федоришен. — Вінниця поповнила список міст, де росіяни нищать об'єкти культурної спадщини. Серйозно пошкоджено Будинок офіцерів — пам'ятку архітектури місцевого значення, споруджену у 1940 році та спалену нацистами в 1944-му. Новітні нацисти «павтарілі» подвиг ще одних своїх ідейних натхненників. Також дісталось сусіднім будинкам, частина з яких збудовані щонайменше у першій половині ХХ століття, та пам'ятнику на пошану Повітряних Сил ЗСУ 1998 року.

Відео дня

Щодо будинку побуту «Ювілейний» — його доля стане відомою після експертизи.

Загальна площа будинку побуту — 658 кв.м. Приміщення орендувало 13 підприємців. Там був також розміщений обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву.

— Приміщення будівлі зруйновано і без проведення капітального ремонту не є придатним для користування, — каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. — Утім розглядати питання капітального відновлення можливо лише після усунення наслідків та вивчення технічного стану будівлі в цілому. Поки ж триває розбір завалів.

Сильно постраждала також інша інфраструктура міста. Загалом пошкоджень зазнали 55 будівель і 40 автомобілів. Повибивало вікна та пошкодило будинки також приватних квартир.

Знищений медичний центр, будинок побуту. Пошкоджені аптека, РАЦС, кав'ярня. І це не повний перелік. У матеріалі журналісти «20 хвилин» об'єднали наслідки руйнувань, зібрали фото та відео з місць подій. 

Внаслідок ракетного удару по Вінниці, який стався 14 липня, нагадаємо, загинули 23 людини, з них — троє дітей. У лікарнях Вінниці перебуває 82 людини, п’ятеро залишаються у критичному стані. На місці трагедії триває розбір завалів. Більше інформації знайдете наших у репортажах:

 

 

 

Читайте також:

Не ігноруйте. Вінничанам нагадують про чотири види сигналу у разі екстрених ситуацій

Можливі ракетні удари. Що робити вінничанам після сигналу «Увага всім!»

Не нехтуйте власною безпекою. Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up