Акція «Податки на ЗСУ» тепер буде щосуботи. Чи змінить це ситуацію?

Акція «Податки на ЗСУ» тепер буде щосуботи. Чи змінить це ситуацію?
У суботу, 11 листопада, вінничани вкотре вийшли на акцію «Податки на ЗСУ»
 • Сьогодні, 11 листопада, у Вінниці відбувся ще один мітинг «Податки на ЗСУ».
 • Тепер мітингувальники виходитимуть до міської ради, щосуботи о 10.00.
 • Чому прийняли таке рішення та яких результатів очікують? Поспілкувалися з активістами.

 

У Вінниці вже другий місяць тривають протести проти нераціонального використання коштів з міського бюджету. Протестувальники виходили до міської ради щоп'ятниці о 9.00, нині ж вирішили змінити день.

Оскільки вважали, що виходячи в робочий день, міська влада помітить незадоволення вінничан, то це питання можна буде вирішити, але як пояснила одна з мітингувальниць, «вони просто опускали голови, відверталися й удавали ніби нас тут немає».

Відео дня

Також мітингувальники відмітили, що на протести в п'ятницю не усі могли прийти через роботу, тому ще однією з головних цілей суботніх мітингів є бажання збільшити кількість самих протестувальників.

— Можливо зробити ці протести просто більш масовими, щоб показати, що це не кілька людей мають таку думку та позицію, а вся Україна, — говорить Міла Поворознюк.

І справді в порівняні з іншими днями, цієї суботи кількість людей була в рази більша. Також тепер ціль активістів не міська рада та її влада, а суспільство, мітингувальники вирішили підійти ближче до центральної дороги, щоб привернути увагу самих же вінничан.

Досить чудовим рішенням була ідея з плакатом: «Підтримуєш? Сигналь», адже це ще один хороший шлях, щоб побачити реальну кількість людей, яка виступає проти витрати коштів на не нагальні потреби. І зі спостережень авторки цього матеріалу можна сказати, що майже кожна четверта або п'ята машина сигналила в підтримку акції «Податки на ЗСУ».

Але не ще одним завдання мітингів по суботах, як пояснила Міла Поворознюк, так це підтримати інші міста, які також щосуботи виходять на протест.

— Було вирішено, що слід виходити у суботу, щоб показати, що це не якісь окремі міста, а що це в цілому незадоволення всієї країни. Показати, що кожне місто має таку проблему, як неактуальне розподілення бюджету у воєнний час, — говорить дівчина. — І що потрібно все-таки деякі кошти витрачати не на прикрашання міста, хоча це безумовно прекрасна ініціатива, але не тоді, коли війна, і коли волонтери не можуть навіть маленькі збори закрити.

Тобто зараз, як бачимо, цілі у активістів ті самі, але змінилася їх пріоритетність. Як сказали, хлопці, Назар та Олег, «погано те, що влада не буде бачити ці мітинги наживо, але можливо вдасться хоча б залучити більше людей до протестів і одночасно підтримати інші міста, і вже таким чином стимулювати як державну владу, так і місцеву до правильних дій».

Загалом сьогодні до акції «Податки на ЗСУ» доєдналося близько вісьмидесяти людей. Наступний мітинг відбудеться біля міськради, об 10.00 в суботу 18 листопада.

 


Читайте також:

Скільки грошей витратили на міські ремонти, а скільки на ЗСУ? Аналіз витрат бюджету Вінниці

Чи достатньо влада робить для допомоги армії? Ми запитали вінничан

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • Ksenia Kukut

  А були плакати проти фінансування єдиного марафону з бюджету?  Це ж фінансуються приватні телеканали.
 • Читач68

  Днями спілкувався з деякими із цих мітингарів. Насправді вони навіть не розбираються, що вони відстоюють. А інформація про військове ПДФО для них просто незрозуміла. Тому у мене склалося враження, що їх хтось і для чогось тут організовує. Вони не можуть пояснити по кроках що вони хочуть, лише загальні гасла. Бо 2/3 того за що вони виступають вже і так давно функціонує. Краще б ті, хто їх організовує платили гроші не їм за мітинг а одразу на ЗСУ.
 • Катерина Новохацька

  До Верховної Ради з такими вимогами. ПДФО з військових забрали в державний бюджет.

keyboard_arrow_up