«Основну сесію ЗНО заплановано провести з 25 червня до 17 липня. До цього часу буде проведено пробне ЗНО. Тестування відбуватиметься з дотриманням соціального дистанціювання та забезпеченням індивідуального захисту учасників.
Якщо епідеміологічна ситуація не дозволить провести ЗНО у червні-липні, будуть прийняті відповідні управлінські рішення, про що буде повідомлено всіх випускників, батьків і освітян», — пише міністерка.
Також в ефірі каналу “Україна 24” Мандзій сказала, щоб все пройшло безпечно, вони працюють над алгоритмом, який повинен схвалити державний санітарний лікар. У ефірі Любомира Мандзій пояснила, що дати прийняття до вищих навчальних закладів теж були змінені. Самі виші повинні скоро опублікувати умови та терміни на своїх сайтах. Відстрочена подача документів, це буде відбуватися в серпні. Сама процедура вступу не змінилася.
«Що до випускників з тимчасово окупованих територій, вони вступають за іншою процедурою. Тільки окремі категорії за бажанням можуть пройти ЗНО», — сказала вона.
Кілька днів тому, 8 травня, на сайті МОЗ написали, що всі дати вступної кампанії у 2020 році зсунуто на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації.
«Так, для вступників на основі повної загальної середньої освіти реєстрація електронних кабінетів розпочнеться 1 серпня, прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня, та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти», — пишуть у Міносвіти.
Як читаємо у повідомленні, творчі конкурси та вступні іспити на місця державного замовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування — до вечора 31 серпня.
Також, МОН передбачило для вступників можливість подачі оригіналів документів поштою.
Ми вже раніше писали про те, у якому форматі буде проходити зовнішнє незалежне оцінювання. Заступник в.о. міністра освіти Єгор Стадний, нагадаємо, сказав, що формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. За правилами, при складанні тестування в аудиторії перебуватимуть максимум 15 учасників та 2 інструктори.
Обов’язковою буде дистанція у 1,5 метра між учасниками в аудиторії. Також, за його словами, буде дотримане соціальне дистанціювання й біля входу в приміщення, де відбуватиметься тестування, щоб уникнути скупчення людей. Усі учасники тестування будуть забезпечені засобами захисту.
А ті, особи, які були зареєстровані для участі у ЗНО, однак контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції. У випадку, якщо через ізоляцію чи хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, вони будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я. Таке правило діяло і раніше для людей із низкою захворювань.
Раніше ми писали й про те, що думають цьогорічні випускники про скасування випускних і чи збираються знаходити альтернативи класичному святкуванню.
Читайте також:
ТОП-10 вакансій від центру зайнятості із зарплатами від 4 та 9 тисяч
Люди йдуть стригтися і в McDonald’s. Як ожило місто у перший день послаблення карантину
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер