Забуті імена вінницьких кладовищ. Генріх Лютворт, завдяки якому з'явилися тролейбуси та Вишенька

- За особистої ініціативи міського голови Генріха Лютворта у нашому місті провели першу тролейбусну лінію, а новий великий мікрорайон отримав назву не Черемушки, а Вишенька. Генріху Адамовичу ми також завдячуємо появою медичного містечка, кількох шкіл та вузів, великих підприємств міста.
Генріх Лютворт народився 1925 року в селі Ізабелівка Вінницького району. Навчався у вінницькому педагогічному інституті, за фахом історик. Спочатку керував парткомом свого вузу, потім Лютворта обрали секретарем міського комітету КП України. З того часу він починає активно займатися благоустроєм Вінниці.
В інтернеті можна знайти інформацію, що саме за ініціативи Лютворта у нашому місті з'явилася площа Гагаріна, розпочато будівництво Свердловського житлового масиву, а також мікрорайону Вишенька. Медичне містечко, Ботанічний сад, Вінницьких політех і кілька великих підприємств міста — також його рук справа.
Посаду міського голови Вінниці Генріх Лютворт обіймав менш як два роки, 1963-1964, що для радянського часу нетипово. Крісла мера йому коштувала особиста ініціатива провести у місті першу тролейбусну лінію без узгодження з центральними плановими органами. Помер молодим, у віці 47 років.
Більше про цікаві сторінки біографії цієї непересічної людини в історії нашого міста ми попросили розповісти його сина Сергія Лютворта, а також докторку історичних наук та дослідницю Вінниці Тетяну Кароєву. Їх розповіді дивіться у нашому відео:
Читайте також:
Забуті імена вінницьких кладовищ. Професор Борис Шкляр, який вчив «діагностувати руками»
Врятував світ від туберкульозу й отримав Нобелівську премію. Що відомо про Зельмана Ваксмана
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.