Музей Вінниці збирає експонати періоду відновлення української Незалежності

Музей Вінниці збирає експонати періоду відновлення української Незалежності
Фото з альбому «Вінниччина», 1987 рік. Фотограф Олександр Гордієвич.
  • Музей Вінниці збирає експонати для поповнення колекції про період відновлення української Незалежності. Йдеться про матеріали кінця 1980-х – початку 1990-х років.

Фотографії, документи, відеоматеріали тощо кінця 1980-х – початку 1990-х років: Музей Вінниці запрошує мешканців та мешканок долучитися до поповнення колекції різноманітних речей, пов’язаних із періодом відновлення української Незалежності. Допомога вінничан важлива для розширення фондів та створення унікальної виставки, яка розкриватиме багатогранність історії нашого міста у згаданий період. Про це йдеться на Фейсбук сторінці Музею Вінниці.

Над історією кінця 1980-х - початку 1990-х заступник директора з наукової роботи Сергій Гула почав працювати кілька років тому. Першим результатом цього дослідження стала вулична виставка «Вінниця. Україна. Незалежність», презентована у серпні 2021 року.

Відео дня

«Дослідження триває і наразі ми готуємо нову виставку на цю тему. Цього разу експозиція буде стаціонарною, тож для її оформлення та наповнення потребуємо вашої допомоги», – говорить ініціатор проєкту Сергій Гула.

Фахівці Музею Вінниці зазначили, кожен має змогу стати частинкою музейної спільноти та зробити свій внесок у збереження історії Вінниці.

Вінничан просять приносити:

  • документи, які так чи інакше пов’язані з періодом відновлення української Незалежності. Це можуть бути посвідчення, студентські квитки, агітаційні матеріали, запрошення тощо;
  • світлини та відеоматеріали, які демонструють життя міста від середини 1980-х до середини 1990-х років, як то з мітингів на підтримку відновлення Незалежності або ж ті, що відображають тогочасний щоденний побут мешканців нашого міста;
  • будь-які інші вінницькі речі, які так чи інакше стосуються вищезгаданого відтинку часу.

«Усе це ви можете надати нам для сканування/фотографування, для експонування на виставці (впродовж 3-4 місяців) або ж передати Музею на постійне зберігання, таким чином поповнивши наші фонди. Виставковий проєкт — це унікальна можливість, де вінничани можуть поділитись своїми інсайтами та розумінням подій, які визначили нашу сучасність», — зазначають співробітники Музею Вінниці. 

Матеріали просять надсилати заступнику директора з виставкової роботи Євгену Сафар’янсу на пошту [email protected] або на Фейсбук сторінку Музею Вінниці.

На фото Вінниця початку 90-х років. Матеріали з відкритих джерел.

 

Читайте також:

Це була дерев’яна будівля з єдиною колією. Про історію вінницького залізничного вокзалу

У вигляді білого пароплава. Історія козятинського залізничного вокзалу

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Римский Александр

    Зелени было раз в пять больше.

keyboard_arrow_up