До сторіччя жовтневої революції склали добірку з матеріалів про Вінницю дореволюційних часів. В ній ми відшукали домашній телефон архітектора Григорія Артинова, фото з ательє, рекламні буклети, газету та огляд зарплат тогочасних вінничан.
Карта Вінниці 1913 року накладена на сучасну карту від Google. На ній видно, як змінились межі міста за цей час. Щоб переключатись між зображеннями натискайте на зліва на «Карта/Супутник/Digitalsmap».
Добірка дореволюційних фото зроблених у Вінниці. В той час у місті працювало кілька фотоательє. Одне з них знаходилось на теперішній вулиці Соборній, неподалік костелу.
Більше фото тут.
Найменше заробляла прислуга та поденні працівники з числа, переважно, колишніх селян. Місячний дохід їх становив 5–10 карбованців. Працювали вони по 10–12 годин на добу. Дрібні службовці отримували близько 20 карбованців, фабричні робітники та будівельники — 15–30 карбованців, залежно від кваліфікації. Дипломовані фахівці мали набагато більший дохід.
Більше читайте тут.
Вінницький телефонний довідник 1911 року вміщався на чотирьох сторінках. У ньому можна знайти домашній телефон архітектора Григорія Артинова та міського голови. Номери телефонів тут.
У 1911 році термінові замовлення на прання білизни виконували в 24 години. Замовлення виконують суворо, добросовісно та акуратно. А ресторан «Вікторія» пропонує страви приготовані виключно на свіжому маслі.
Більше дивіться тут.
Дореволюційна газета «Юго-Западный край» форматом була в кілька разів більша за сучасні друковані видання. Читати її тримаючи в руках було незручно. У ній можна було прочитати новини міської управи та хронічки та телеграми.
Більше читайте тут.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер