Активісту з Ладижина дали по голові кастетом за "курочку"

Активісту з Ладижина дали по голові кастетом за "курочку"
Ініціатор акції протесту проти будівництва пташників у селі Четвертинівка Тростянецького району Володимир Сухопара пов’язує своє побиття невідомими з тим, що став поперек дороги керівництву фабрики «Наша ряба»

Володимира Сухопара, фермера з села Четвертинівка, побили підступно. Рано-вранці, коли він перебував у своєму автомобілі біля ринку у Ладижині, у скло постукали. Один з двох незнайомих сказав, що колесо спущене. Коли Володимир вийшов з салону і нагнувся перевірити інформацію, його почали бити кастетом по голові.

- Розсікли брову до самої кістки, - розповів журналісту RIA потерпілий. – Довелося накладати шви. Обличчя нападників добре не запам’ятав, бо не очікував такої підлості. Насторожило інше. Невдовзі після нападу неподалік від цього місця з’явився на автомобілі один з керівників «Нашої ряби». Саме він під час пікету 3-5 листопада погрожував людям. За його участю на місце пікету при в’їзді до села привезли здохлих курей. Смородом від них намагалися розігнати учасників протесту.

Пан Володимир нагадує, що акцію протесту припинили після порозуміння із заступником керівника «Миронівський хлібопродукт» Максимом Писарєвим. У сільраді підписали меморандум. Один з його пунктів передбачає заборону переслідувати учасників протесту.

Відео дня

- Ми  вважаємо, що посадовець порушив умови меморандуму, - каже Володимир. – Тому після інциденту зі мною вирішили створити ГО «Комітет із захисту прав та інтересів жителів села Четвертинівка». Організацію не зареєстрували тільки тому, що у її назві є слово «комітет», в юстиції зауважили, що таких слів не має бути у назвах ГО. Змінимо назву і знову подамо документи на реєстрацію.

У Четвертинівці відбувся схід села. Понад 500 жителів, які взяли в ньому участь, категорично висловилися проти будівництва другої черги птахофабрики.

-Не тільки побиттям активіста вкрили себе ганьбою на фабриці, - каже житель Четвертинівки Петро Слюсар. – Хтось доручив листоношам рознести по людях вірш проти  активістів. Там ганьблять тих, хто найбільше виступає проти їхніх курників. Ми здогадуємося, хто його міг написати. Викликали тих людей на сцену. Вони виправдовувалися, червоніли. При бажанні міліція зможе знайти поетів. Люди подали заяви про образу честі і гідності.

У жовтні у Ладижині побили ще одного активіста – голову ГО «Ладижинська громадська рада» Андрія Скакодуба.

- Почерк бандюків однаковий, - розповідає пан Андрій. – мене били кастетом так само, як Володимира Сухопара. І теж по голові. І так само після того неподалік з’являвся той само представник керівного  складу птахофабрики. Очевидно, перевіряє роботу своїх братків. Міліція не спішить шукати зловмисників. Слідчий уникає зі мною зустрічей, навіть на телефонні дзвінки не відповідає.

-Будемо писати листа на ім’я глави держави з проханням доручити провести таку комплексну експертизу у всіх місцях розташування фабрики, - наголошує Андрій Скакодуб. – Закликати когось у сприянні розшукати і покарати нападників на активіста, на мою думку, марна справа. На мою думку, міліція їх не шукає, а покриває.

Керівник прес-служби Вінницької обласної поліції Анна Олійник:

-За фактом  побиття у Ладижині відкрито кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального кодексу України (умисне нанесення легких тілесних ушкоджень). Його направлено на судово-медичну експертизу. Здійснюються заходи одо встановлення зловмисників. Причетність осіб, на яких вказує потерпілий, не підтверджена після перевірки наданої інформації. Так само не встановлена вина осіб, що їх підозрює інший потерпілий – Андрій Скакодуб. Триває розслідування за двома кримінальними провадженнями, порушеними за однаковою статтею 125 КК України.

Коментарі (2)
  • Дарья

    Мужній вчинок, не побоявся написати про це, і стоїть на своєму навіть після побиття. Сподіваюсь винних знайдуть і вони відповідатимуть за свій вчинок.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:07 Вінниця проводжає у вічність воїна Сергія Скорохода 09:44 Сьогодні — День соборності України: історія виникнення традиції й свята play_circle_filled 09:15 «Він дуже любив каву». В пам'ять про загиблого на війні батька вінничанка відкрила кав'ярню «Маестро» photo_camera 08:41 У Вороновиці зникла 17-річна Таїсія Дмитренко Від читача 14:13 У Вінницькій області зареєстровано 14 навчальних мінікомпаній 08:16 У цей день вітайте Тимофія. Традиції, заборони і прикмети 22 січня 21:01 Готуйтесь до змін погоди: детальний прогноз на найближчі дні photo_camera 20:05 У Вінниці засудили ексміністра освіти і науки України Дмитра Табачника 19:01 Що робити, якщо банкомат забрав картку? Алгоритм дій 18:35 Вінничанина мобілізували, хоча він був списаний: як це сталося і чи мали на це право? photo_camera 18:03 Несподівана втрата: пішов з життя син клірика та співачки Назарій Швець photo_camera 17:03 Навіки 32... Під час виконання бойового завдання загинув воїн Іван Степанюк photo_camera 16:28 Козятинчанка отримає понад 500 тисяч гривень компенсації від Укрзалізниці photo_camera 15:36 Що потрібно знати про європротокол і як ним скористатися 14:38 Хто ловив убивцю композитора Леонтовича: нові факти загибелі автора «Щедрика» 14:21 За добу на Вінниччині сталося п'ять пожеж: одна з них — зі смертельними наслідками photo_camera 14:11 Конкурс на 12,5 мільйона гривень. У Вінниці дадуть гроші на запуск і розвиток бізнесу 13:13 Музика, поезія, мистецтво: культурна програма до Дня Соборності у Вінниці 12:22 Жінку та двох підлітків госпіталізували: легковик зіткнувся з вантажівкою 12:15 Ноги в порядку: весняний чек-лист для вашого комфорту (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up